Sport spojuje generace 2018

V sobotu 23. 6. 2018 proběhl v areálu fotbalového hřiště v obci Rašovice 2. ročník sportovně společenské akce pod názvem "SPORT SPOJUJE GENERACE".

Akci pořádal Fotbalový klub Rašovice za mediální podpory České unie sportu.

Finančně akci podpořilo Město Klášterec nad Ohří, Ústecký kraj a Česká unie sportu.

Po organizační stránce proběhlo vše dle představy organizátorů. Účast veřejnosti byla bohužel nižší, než v předešlém ročníku a to díky chladnému počasí, kdy do areálu fotbalového hřiště zavítalo kolem 150 účastníků. Pořadatelský tým předpokládal účast až 500 účastníků, ale to se bohužel nenaplnilo. Účastníci akce si mohli zacvičit s kvalifikovanými instruktory z BLACKHOLE GYM, vyzkoušet si Nordic Walking, či se dostat do harmonie těla, mysli a duše cvičením jógy. Dále si účastníci zasoutěžili v různých soutěžích, jako byl slalom, kotoul či skákání v pytli, nebo zahráním si malého fotbálku, za což obdrželi soutěžící malou odměnu. Jako doplňkovým programem si nejen děti, ale i ti starší, mohli vyzkoušet sportování v Bumber koulích, zajezdit si na koních, nebo si vyzkoušet cvičení na air drecku za asistence instruktorek gymnastiky z místního spolu "Žabičky". Děti se dále mohly nechat namalovat na obličej, vyrobit si svíčku, hrníček, nazdobit perníček, nebo díky Kláštereckému hasičskému sboru vyzkoušet hasičskou techniku. V neposlední řadě využilo něžné ženské pohlaví služby kosmetického studia. Každý účastník akce získal památeční medaili a památeční tričko, které si mohl vyzdobit dle své fantazie. Vzácnou návštěvou nás poctil starosta Města Klášterec nad Ohří pan Ing. Štefan Drozd.

Krásné sportovní odpoledne bylo zakončené závěrečným opékáním buřtů. Chtěl bych touto cestou poděkovat zejména sponzorům, spolupořadatelům a hlavně všem účastníkům této akce, kteří neváhali a na akci přišli. Ohlasy účastníků jsou příznivé a velice potěšující, mnoho z nich proneslo nadšeně, že se již těší na další ročník.

Na závěr mohu jen podotknout, že ten kdo nepřišel, tak přišel o krásně strávené odpoledne plné pohybu a krásných zážitků.Akci finančně podpořilo:

- Město Klášterec nad Ohří

- Ústecký kraj

- ČESKÁ UNIE SPORTU

- SKUPINA ČEZ