Instagram FK Rašovice

Facebook FK Rašovice


Rašovice se loučí s krajskou soutěží

V sobotu čekala na Rašovice derniéra v krajské soutěži. Posledním soupeřem byl Duchcov. Do zápasu oba celky vstoupily naplno s jasnou snahou útočit. Jelikož oběma celkům již o nic nešlo, byl k vidění pohledný fotbal plný ofenzivních akcí. Poslední slovo měli však oba brankáři, neboť se v první půli skóre neměnilo.

Druhý poločas byl na góly bohatší. První gól zaznamenal Duchcovský David Skurský v 61. minutě. Na první střelecký pokus brankář Rašovic výborně zareagoval, ale s dorážkou už nemohl nic dělat. O čtyři minuty později navýšil Duchcov skóre. Rašovická obrana pozapomněla na Tomáše Holubička, který dostal krásnou přihrávku před odkrytou branku 0:2. O minutu později chybovaly Rašovice v rozehrávce a Duchcovský Phan Cong svůj samostatný únik s přehledem proměnil. Poslední branku Rašovic v krajské 1.B třídě zaznamenal Jan Vojč, když na hranici pokutového území obral Duchcovského hráče o balón a zakončil svou akci přesně. 1:3. Rašovice tak ukončily sezónu domácí porážkou 1:3.

Rašovice děkují všem fanouškům, hráčům a funkcionářům za odvedenou práci v letošní nelehké sezóně.


Rašovice čeká poslední utkání v krajské soutěži


30. Kolo - I. B třída dospělých sk. B

🏆 Soutěžní utkání
🆚 FK Duchcov
🗓 Sobota 15.06.2024
🕜 13:30
🏟 hřiště Rašovic


Rašovice dostaly výprask v Kryrech 

V sobotu odehrály Rašovice předposlední zápas sezóny. Tentokrát zajížděly do Kryr. Kryry zvolily jednoduchou taktiku, dlouhými nákopy hledaly svého nejlepšího střelce Miloše Nítka. Jeho náběhy a práce s balónem dělaly Rašovicím obrovské problémy. Výsledkem bylo pět vstřelených gólů v prvním poločase. Jeden zaznamenal Kryrský snajpr z pokutového kopu. Dvakrát se v prvním poločase trefil také Rašovický Václav Spurný, když utekl obraně Kryr. Poločas byl tak jasnou záležitostí v podání domácích v poměru 5:2.

Druhý poločas domácí přidali dalších pět branek, když se znovu trefil třikrát Miloš Nítek a dvakrát prožil gólovou radost Josef Kohout. Rašovice tak v Kryrech vyfasovaly ostudnou desítku.

V příštím utkání se Rašovice rozloučí s krajskou B třídou, když na svém hřišti vyzvou v posledním kole fotbalisty Duchcova. Přijďte naposledy podpořit Rašovice v posledním zápase sezóny. Zápas Rašovice odehrají v sobotu 15.06. od 13:30 hod. Občerstvení zajištěno.


Rašovice jedou do Kryr


29. Kolo - I. B třída dospělých sk. B

🏆 Soutěžní utkání
🆚 SK HAVRAN Kryry
🗓 Sobota 08.06.2024
🕥 10:30
🏟 hřiště Kryry


Rašovice sahaly doma po bodech

V neděli do Rašovic zavítali fotbalisté z Blažimi. Domácí vstoupili do zápasu aktivně, nicméně skóre se poprvé měnilo v 17. minutě pro hosty, když Blažim zahrávala rohový kop. Rašovický brankář neodhadl situaci a na Jaroslava Pilaře číhala odkrytá branka. 0:1. Vyrovnání přišlo ve 28. minutě. Se střelou Romana Tymoshchuka si hostující brankář ještě dokázal poradit, ale míč vyrazil pouze k Milanu Kosnarovi, který trefil přesně. 1:1. Domácí se na podmáčeném trávníku snažili o kombinační hru, ale díky chybám ve středu hřiště se dostávali hosté do brejkových situací. Ve 37. minutě poslal hosty z pokutového kopu Jakub Schuchardt, když byl faulován v pokutovém území. 1:2. Za tohoto stavu končil první poločas.

Druhý poločas začali opět lépe hosté. Ve 46. minutě si domácí nepokryli Jana Krebse, který se z rohového kopu trefil přesně hlavou. 1:3. Domácí nepoložili zbraně a dál se snažili o nátlakovou kombinační hru. Ovoce sklidili v 54. minutě, kdy je vrátil do hry domácí Václav Spurný, když ho do úniku poslal Martin Bašus. 3:2. Srovnání přišlo v 61. minutě, opět z nohy Václava Spurného. Tentokrát ho do brejku vyzval Karel Nádeník. Nerozhodný stav vydržel pouze 12 minut. V 73. minutě udělal chybu Rašovický záložník a Jan Krebs poslal hosty znovu do vedení. 3:4. Rašovice se snažily, ale Blažim už si zápas vzít nenechala a přidala ještě pátou branku. Na konečných 3:5 zvyšoval Jaroslav Pilař. Rašovice tak zůstavají na jaře stále bez bodů.

V dalším kole zajíždějí Rašovice do Kryr. Zápas je plánován na sobotu 08.06.od 10:30 hod.


V Rašovicích se představí Blažim 


28. Kolo - I. B třída dospělých sk. B

🏆 Soutěžní utkání
🆚 FK Blažim
🗓 Neděle 02.06.2024
🕔 17:00
🏟 hřiště Rašovice


Rašovice nebodovaly ani v Oseku 

V sobotu odehrály Rašovice zápas v Oseku a opět bez bodu, ačkoliv byly na hřišti opticky lepším týmem. Už ve 2. minutě mohly jít do vedení, ale Rašovický útočník ve vyložené šanci selhal. Postupně přicházely další šance, ale hosté zahazovali jednu šanci za druhou, a tak trestali domácí. V 17. minutě šli do vedení, když Rašovický gólman vyrazil první střelecký pokus Oseku, ale na dorážku Petra Siřiště už dosáhnout nedokázal. Na 2:0 zvyšoval domácí Vít Pour, když z rohu zakončil přesně hlavou. Pravděpodobně gól sezóny zaznamenal ve 44. minutě domácí Jaroslav Procházka, když se k němu po rohovém kopu dostal odražený míč, do kterého se náramně opřel a trefil přesně. 3:0. Rašovice si v prvním poločase dokázaly vytvořit několik tutových šancí, ale v koncovce vždy selhaly. Do šaten tak odcházeli výrazně spokojenější domácí.

Druhý poločas přinesl snížení v 52. minutě, když se po rohovém kopu trefil hlavou Miloslav Zmrhal. 3:1.To bylo bohužel ze strany Rašovic všechno. Nedorozumění v rozehrávce Rašovic využil skvěle domácí Filip Zadina v 68. minutě. 4:1. Gólový účet utkání uzavřel v 86. minutě opět Filip Zadina. 5:1. Rašovice tak opět nebodovaly.

V dalším utkání přivítají Rašovice doma Blažim. Utkání je plánováno na neděli 02.06. od 17:00h. 


Rašovice poprvé v Oseku


27. Kolo - I. B třída dospělých sk. B

🏆 Soutěžní utkání
🆚 TJ Baník Osek
🗓 Sobota 25.05.2024
🕥 10:30
🏟 hřiště Osek

Rašovice na jaře stále bez bodů

V neděli čekalo na Rašovice další mistrovské utkání krajské B. třídy. Tentokrát změřily síly s fotbalisty z Litvínova. Do zápasu vstoupili lépe hosté a od začátku diktovali tempo utkání. Ve 12. minutě špatně rozehrál domácí brankář Sistuk Dmytro, když nepřesným výhozem našel pouze útočníky Litvínova. Trefil se Jakub Liška. 0:1. V 17. minutě nerozehrál dobře Rašovický obránce a po rychlé akci hostů číhala na Jakuba Formana téměř prázdná branka. 0:2. Do tříbrankového vedení poslal Litvínov Jakub Forman ve 31. minutě, když se po přímém kopu hostů zorientoval nejrychleji. Korekce stavu přišla ve 43. minutě, když se po rychlém protiútoku Rašovic dostal k balón Romanu Tymoshchuk, který byl faulován, ponechané výhody využil Jan Vojč, který přesnou střelou pod břevno překvapil hostujícího brankáře. 1:3. Za tohoto stavu končil první poločas.

Druhý poločas si hosté náskok v pohodě pohlídali a navíc ještě přidali další tři branky po Rašovických chybách. V 60. minutě Rašovická obrana nepohlídala hostujícího Tomáše Lišku, který stál na hranici pokutového území osamocen. 1:4. V 61. minutě zaváhal domácí obránce, rychlý brejk hosté perfektně zvládli a na Jana Jonáše číhala prázdná branka. 1:5. Gólový účet utkání uzavřel v 65. minutě opět Jan Jonáš, když si skvěle počíhal mezi Rašovickými stopery a s nabídnutou příležitostí naložil skvěle. 1:6. Rašovice tak zůstávají i nadále bez bodového zisku. Rašovice děkují svým fanouškům, kteří i přes nepříznivé počasí a špatné výsledky chodí na domácí zápasy ve skvělém počtu.

K dalšímu utkání zajíždějí Rašovice v sobotu 25.05. kde se od 10:30 hod. utkají s Osekem.


Žáci HC Klášterec vyzvali v přátelském utkání žáky FK Rašovice 

Kluci odehráli vyrovnané utkání, ve kterém bylo vidět mnoho povedených fotbalových akcí a krásných branek. Mladí hokejisté z Klášterce ukázali, že by se neztratili ani jako fotbalisté. Děkujeme HC Klášterec za perfektní utkání. 


Rašovice přivítají Litvínov


26. Kolo - I. B třída dospělých sk. B

🏆 Soutěžní utkání
🆚 FŠ Litvínov
🗓 Neděle 19.05.2024
🕔 17:00
🏟 hřiště Rašovice


Rašovice v Údlicích nebodovaly 

V sobotu změřily Rašovice síly s fotbalisty z Údlic. Do zápasu vstoupily Rašovice špatně a po vlastních chybách darovaly Údlicím brankové příležitosti. V 7. minutě špatně rozehrál Rašovický stoper a Údlický Marek Hakl otevřel skóre zápasu. O minutu později se na půli hřiště nechal o balón lacině obrat Rašovický záložník. Údlický rychlý brejk zakončil opět Marek Hakl a bylo to už 2:0. Rašovice vystrkovaly růžky, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. Ve 27. minutě uzavřel hattrick Údlický Marek Hakl. 3:0. Ve 30. minutě korigoval skóre Rašovický Vladimír Zubko, když jeho nepovedený centr zapadl přesně za Údlického brankáře. 3:1.

Druhý poločas začaly Rašovice dobře, nátlakovou hrou získávaly převahu na hřišti, ale nepřesnostmi ve finální fázi stála hosty lepší brankové příležitosti. V 73. minutě neunesl vztek Údlický Roman Falcl, když v přerušené hře strčil do Rašovického hráče, za což viděl oprávněně červenou kartu. Rašovice tak měly jedinečnou šanci se zápasem něco udělat. Bohužel se jim to nevedlo. Všechny dobře rozjeté akce končili nepřesnostmi u pokutového území Údlic. Údlice hrozily rychlými brejky, ale Rašovický brankář opět držel šance hostů na bodový zisk. V 90. minutě chyboval Rašovický stoper, když špatně odhadl situaci a zpětnou přihrávkou poslal do brejku Údlického Ondřeje Valentu. 4:1. Rašovice tak opět nebodovaly a z Údlic odjíždějí s prázdnou.

Další zápas čeká Rašovické fotbalisty v neděli 19.05. od 17:00h., kdy do Rašovic přijede FŠ Litvínov. 


Rašovice jedou do Údlic 


25. Kolo - I. B třída dospělých sk. B

🏆 Soutěžní utkání
🆚 TJ Sokol Údlice
🗓 Sobota 11.05.2024
🕥 10:30
🏟 hřiště Údlice


Žáci FK Rašovice poměřili síly s FK Klášterec v přátelském utkání

- Rašovice sbírají zkušenosti a tentokrát přivítali ve středu 8.5. hráče z Klášterce

Derby bylo jednoznačnou záležitostí 

V neděli čekalo na Rašovice městské derby s Kláštercem. Zápas byl jednoznačnou záležitostí. Klášterec k ničemu Rašovice nepustil a byl při chuti. První poločas vyfasovaly Rašovice hned osmi gólový příděl, když se trefili Boček, 2x Faltus, 3x Krok, Schettl, Škultety.

Druhý poločas Rašovice sice odstartovaly lépe, když se v 54. minutě po přihrávce Miloslava Zmrhala trefil Daniel Karička, ale Klášterec opět dominoval. Výsledkem bylo dalších šest branek v síti Rašovic. Trefili se Mirga, 2x Faltus, Hradecký, Dvořák, Málek. Rašovice tak dostaly tvrdý direkt a připsaly si nejvyšší porážku v historii klubu.

K dalšímu utkání zajíždějí Rašovice v sobotu 11.05. do Údlic. Výkop je plánován na 10:30 hod.


Žáci FK Rašovice sbírají zkušenost 

Rašovičtí žáci poměřili síly s Kadaňskými. Ve vyrovnaném zápase se gólově více prosadili hosté z Kadaně v poměru 2:5.


Derby je tady 


24. Kolo - I. B třída dospělých sk. B

🏆 Soutěžní utkání
🆚 FK Klášterec nad Ohří
🗓 Neděle 05.05.2024
🕔 17:00
🏟 hřiště Rašovice


Rašovice prohrály i s předposledními Podbořany 

Rašovice zajížděly v sobotu na hřiště Podbořan s vidinou zisku bodů. Vidina bodů se zkomplikovala už ve 2. minutě, když rozhodčí nařídil pokutový kop pro domácí po údajné ruce Rašovického obránce v předbrankovém prostoru. Domácí poslal do vedení Zdeněk Poborský. Velké Podbořanské hřiště dělalo Rašovickým problémy. Nicméně srovnání skóre přišlo ve 23. minutě, když hosté z Rašovic zahrávaly volný přímý kop. K přímému kopu se postavil Martin Moises a přízemní střelou na přední tyč překvapil domácího brankáře. Do vedení mohly jít Rašovice ve 35. minutě, kdy Martin Moises prostrčil v pokutovém území balón na Jana Vojče, domácí brankář včas vyběhl a střelu vyrazil. Nedáš, dostaneš. Do vedení tak šli domácí, když Rašovická obrana nezachytila dlouhý nákop domácích, prosadil se Jakub Románek, když šel sám na Rašovického brankáře,běžela 41. minuta zápasu.

Druhý poločas Rašovice hrubě nezvládly. Rašovice se snažily hrát dopředu, ale útočné akce končily nepřesnostmi na půli hřiště, nebo lacinými ztrátami. V 66. minutě se tak radovali opět domácí Podbořany, trefil se Lukáš Kruml, když utekl po pravé straně a zvýšil na 3:1. Rašovice kupily chybu za chybou a Podbořany se dostávaly do dobrých šancí. Naděje na bodový zisk držel brankář Rašovic Pavel Farkaš. Definitivní tečku udělal v 83. minutě Jakub Románek, když pláchl Rašovické obraně, tentokrát z levé strany a definitivně ukončil snahu hostí na bodový zisk. 4:1

Rašovice tak nedokázaly bodovat ani s předposledním týmem tabulky a z Podbořan odjíždějí opět bez bodu.

V příštím kole čeká na Rašovice derby s Kláštercem. Klášterec vyhlíží postup na čele tabulky. Zápas tak slibuje slušný náboj. Výkop je plánován na neděli 05.05. od 17:00 hod. Občerstvení zajištěno.


Rašovice jedou do Podbořan 


23. Kolo - I. B třída dospělých sk. B

🏆 Soutěžní utkání
🆚 TJ Tatran Podbořany
🗓 Sobota 27.04.2024
🕜 13:30
🏟 hřiště Podbořany


Rašovicím se premiéra na domácím hřišti hrubě nepovedla 

V neděli Rašovice přivítaly premiérově v jarní části sezóny na svém domácím hřišti celek z Lenešic. Zápas měli pevně ve svých rukou hosté, když si perfektně měnili balón a dobrým pohybem přehrávali Rašovické hráče. Rašovice hrubě nezvládly druhou dvacetiminutovku prvního poločasu, když obdržely pět branek. Do první šance se dostal Lenešický Tomáš Tykal, jeho střela skončila na tyči, ale balón se odrazil přesně k Lubošovi Koubkovi a bylo to 0:1. Do další šance se dostal opět hostující Tomáš Tykal ve 26. minutě, jeho dobrou střelu stačil domácí brankář skvěle vyrazit, ale na dorážku Jakuba Petříka už dosáhnout nemohl. 0:2. Ve 28. minutě poslal do vápna ostrý centr Lenešický krajní obránce, domácí brankář dokázal opět dobře zasáhnout, ale balón si našel Tomáš Tykal a bylo to 0:3. Čtvrtý gól přidaly Lenešice ve 36. minutě. Tomáš Tykal poslal milimetrový balón za Rašovickou obranu Lubošovi Koubkovi, který tváří v tvář Rašovickému brankáři nedal šanci.0:4. Ve 39. minutě poslal do přečíslení Lenešice domácí Martin Moises nepřesnou přihrávkou. Na první střelu Lenešického hráče Pavel Farkaš zvládl opět zareagovat, ale vyražený balón opět našel Tomáše Tykala a bylo to hrůzostrašných 0:5.

Druhý poločas si hosté pohlídali a nikam se nehnali. První gól druhého poločasu zaznamenal Lenešický Tomáš Tykal v 57. minutě, když ho našel v pokutovém území pěknou prostrkáváčkou Luboš Koubek. 0:6. Čestný úspěch Rašovic a premiérovou trefu v I.B třídě zaznamenal Marek Šiffer, když si v 68. minutě narazil na půli hřistě s Martinem Bašusem a prodral se až k pokutovému území hostí, kde přesně zakončil 1:6. V 73. minutě se ocitl sám za domácí obranou Luboš Koubek. 1:7. Brankostroj hostí se zastavil v 80. minutě, když se po rohovém kopu odrazil balón k osamocenému Vojtěchovi Faltovi. 1:8. Rašovice první domácí zápas vůbec nezvládly a připsaly si děsivou prohru v poměru 1:8.

K dalšímu zápasu zajíždějí Rašovice do nedalekých Podbořan, kde se poperou o možné body, když v prvním vzájemném zápase dokázaly Rašovice Podbořany porazit. Zápas je plánován na sobotu 27.04. od 13:30 hod.


Rašovice poprvé doma


22. Kolo - I. B třída dospělých sk. B

🏆 Soutěžní utkání
🆚 TJ Sokol Lenešice
🗓 Neděle 21.04.2024
🕔 17:00
🏟 hřiště Rašovice


Rašovice v Chlumčanech předvedly sympatický výkon

V sobotu zajížděly Rašovice k dalšímu zápasu krajské B třídy. Tentokrát Rašovice věděly, že je nečeká vůbec nic lehkého. Vlivem zranění a karetních trestů jely Rašovice do Chlumčan v okleštěné sestavě a s dvanácti hráči. Gólový účet utkání otevřel už v 5. minutě Tomáš Maderák, když zůstal osamocený v pokutovém území Rašovic. Rašovice předváděly dobrý výkon, když se snažily na těžkém terénu kombinovat a držet balón. Chlumčany naopak volily dlouhé nákopy. Jeden takový domácím vyšel přesně. Ve 26. minutě postupoval sám na Rašovického brankáře Tomáš Maderák. První střela sice skončila na břevně, ale balón se odrazil opět příhodně k Tomášovi Maderákovi, který zakončoval do prázdné branky. 2:0.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako první. Rašovice se snažily držet balón a kombinovat zatímco Chlumčany se snažily zrychlovat hru dlouhými nákopy dopředu a tavit tak Rašovickou defenzívu. Gólový účet druhého poločasu otevřeli domácí v 52. minutě, když si po rohovém kopu našel balón Petr Volkman. Jeho pokus Rašovický brankář vytěsnil pouze do břevna, od kterého se balón odrazil za čáru. Snížení Rašovic přišlo v 61. minutě. Po hlavičkovém souboji v pokutovém území Chlumčan propadl balón příhodně k Andriiovi Tsapukovi, který se trefil přesně a připsal si tak první gól v sezóně. Na 4:1 pro domácí upravil Petr Volkman, když Chlumčany předvedly rychlé rozehrání autového vhazovaní. Na 5:1 zvýšil domácí Jakub Polák, když po jednom z dlouhých nákopů běžel sám na Rašovickou branku. V 90. minutě druhou branku Rašovic zaznamenal Karel Nádeník, když se trefil parádní střelou z přímého kopu. Rašovice v Chlumčanech předvedly bojovný výkon a díky skvělým zákrokům obrany a Rašovického brankáře podlehly Chlumčanům pouze v poměru 5:2. Rašovice se snažily hrát svojí hru i přes velkou absenci hráčů základní sestavy, což také domácí hráči i fanoušci ocenili.

V dalším zápase se Rašovice představí poprvé na svém domácím hřišti, když přivítají soupeře z 5. příčky tabulky, tým Lenešic. Zápas je plánován na neděli 21.04. od 17:00 hod. Občerstvení zajištěno.


Rašovice jedou do Chlumčan


21. Kolo - I. B třída dospělých sk. B

🏆 Soutěžní utkání
🆚 SK FK Chlumčany
🗓 Sobota 13.04.2024
🕜 13:30
🏟 hřiště Chlumčany


Rašovice sahaly v 90. minutě po 3 bodech 

V neděli čekal na Rašovické fotbalisty další těžký zápas a to s rezervou divizních Loun. Do zápasu vstoupily šťastněji domácí, když v 6. minutě neodhadl Rašovický gólman odskok balónu na čerstvě pokropené trávě a na Lounského Martina Baťka číhala opuštěná branka. 1:0. První velkou šanci na vyrovnání si Rašovice připravily v 18. minutě. Karel Nádeník odzbrojil domácího útočníka, předal balón Janu Vojčovi, který přesným obloukem poslal do brejku Václava Spurného. Jeho střela skončila těsně vedle. Vyrovnání tak přinesla Rašovická akce o 2 minuty později. Po skvělé kombinaci uprostřed hřiště vyslal opět Jan Vojč přesnou průnikovkou dobře naběhlého Václava Spurného a ten se tentokrát nemýlil, bylo srovnáno. Ve 23. minutě měli náznak šance Louny, ale vše vyřešil včasným výběhem domácí brankář Pavel Farkaš, kterého ještě nepříjemně dohrál Lounský Tomáš Beneš, za což viděl oprávněně žlutou kartu. Ve 30. minutě sehrály Rašovice znamenitě autové vhazování. Vladimír Zubko našel nohu Martina Bašuse, který přistrčil Janu Vojčovi a ten opět vyzval k sólu Václava Spurného, kterého v pokutovém území jednoznačně fauloval domácí brankář, ale rozhodčí k překvapení všech přítomných pokutový kop neodpískal. Ve 35. minutě opět zafungovala osvědčená spolupráce na trase Vojč - Spurný, ale proti byl Lounský gólman, který přečetl kličku Václava Spurného. Hosté dlouho nesmutnili, do vedení šli ve 42. minutě, kdy Karel Nádeník našel centrem Daniela Karičku, který přesnou dělovkou z hranice pokutového území poslal Rašovice do vedení. 1:2. Na 1:3 mohl zvýšit Václav Spurný, který se na půli hřiště zmocnil balónu a proběhl až do pokutového území Loun. Jeho pokus skončil těsně vedle levé tyče. Další dobrou příležitost měl ve 48. minutě Vladimír Zubko, jeho technická střela skončila na břevně. Do šaten tak odcházeli spokojenější Rašovice za stavu 1:2.

Druhý poločas byl pod taktovkou hlavního rozhodčího, který zápas absolutně nezvládl. Ve 48. minutě nepotrestal domácí červenou kartou faul na hostujícího útočníka, který musel následně nuceně střídat. V 54. minutě zhatil slibně se rozvíjející akci Loun Pavel Farkaš včasným výběhem a byl opět tvrdě faulován domácím Tomášem Benešem. Rozhodčí nechal zákrok bez karetního trestu. V 58. minutě měly šanci Rašovice. Karel Nádeník zahrával standartku, míč se po souboji v pokutovém území odrazil příhodně k Vladimíru Zubkovi, jehož pokus se bohužel mezi tři tyče nevešel. V 63. minutě upaloval sám Lounský útočník. Za ruční brzdu však včas zatáhl Rašovický Karel Nádeník a skvělým skluzem změnu skóre nedovolil. Výbornou práci s balónem ukázal v 69. minutě Václav Spurný, když prošel mezi čtyřmi Lounskými obránci, na to už se nemohl koukat domácí stoper, který skluzem fauloval. K přímáku se postavil Rašovický sniper Karel Nádeník. Jeho pokus skončil těsně nad domácí brankou. A tak udeřili domácí, vyrovnání se dočkali v 73. minutě, když byl o balón v nebezpečném prostoru obrán Miloslav Zmrhal. Domácí ztráty balónu výborně využili a na konci akce byla nechytatelná střela Lukáše Střelce. 2:2. Vedení mohl Rašovickým vrátit v 75. minutě Jan Vojč, když ho po jednom z nákopů našel Michal Šinkovic, Lounská obrana změnu stavu nedovolila. V 77. minutě předvedl výbornou defenzivní práci opět Karel Nádeník, když skluzem zastavil přihrávku na osamoceného Lounského útočníka, balón odrazil do vracejícího Michala Šinkovice, který málem rozvlnil vlastní síť. Na brankové čáře vše hasil brankář Pavel Farkaš a balón včas ukryl do rukavic. Po jeho zákroku ještě nesmyslně přiběhl opět Tomáš Beneš a vykopl mu míč z rukou. Naštěstí hostujícího brankáře nezranil, nicméně rozhodčí opět nepochopitelně neudělil karetní trest. Další velkou šanci Loun připravil v 85. minutě Tomáš Smola, když našel ve vápně Tomáše Beneše, do jeho střely včas vlétl skluzem Jan Vojč a skóre se neměnilo. Změna skóre přišla v 87. minutě. Václav Spurný vystihl výborně Lounskou rozehrávku a přesnou přihrávkou našel před prázdnou brankou výborně naběhlého Milana Kosnara a Rašovice opět vedly. Další ze série nevybíravých zákroků předvedl Lounský Tomáš Beneš v 90. minutě, když po odehrání balónu dojel Karla Nádeníka, ani za tento zákrok rozhodčí kartu neudělil. Hlavní rozhodčí se rozhodl po odehrání 90 minut zápasu netradičně v 1. B třídě nastavit až 9 minut. Korunovace jeho výkonu přišla v 95. minutě, když se Tomáš Beneš v pokutovém území dostal šikovně před domácího Michala Šinkovice a jednoduše upadl. Rozhodčí nařídil penaltu. Pokutový kop proměnil Lounský Martin Baťka. 3:3. Rašovice šokováni děním na trávníku ani nechtěly zápas dohrávat. V 98. minutě přidal vítěznou trefu Tomáš Beneš. Hosté ztratili zápas během 3 minut v nastavení. Po závěrečném hvizdu emoce hostujících hráčů vybuchly, hlavní rozhodčí zápas vůbec nezvládl a troufám si říci, že hosty z Rašovic poškodil. Při následné strkanici, ve které byl opět Tomáš Beneš ukázal, že by se herectvím mohl vážně živit. Za strčení do něj viděl po dalších pěti minutách červenou kartu Václav Spurný. Rašovice odehrály nejlepší zápas jara, ale i tak odjíždějí z Loun bez bodu po velmi špatném výkonu hlavního sudího.

V další kolem se Rašovice představí v Chlumčanech. Zápas je plánován na sobotu 13.04. od 13:30 hod.


Rašovice zajíždějí do Loun


20. Kolo - I. B třída dospělých sk. B

🏆 Soutěžní utkání
🆚 FK SEKO Louny 🅱️
🗓 Neděle 07.04.2024
🕟 16:30
🏟 hřiště Louny


Rašovice v Březně opět nebodovaly 

V sobotu zajížděly Rašovice do nedalekého Března, kde se utkaly s místním fotbalovým klubem. Do zápasu vstoupili lépe domácí. Už v 8. minutě nařídil hlavní rozhodčí pokutový kop, po faulu na hranici velkého vápna (faulovaný domácí Ladislav Niš). Rozhodčí nekompromisně nařídil penaltu, s kterou si poradil František Polka a poslal hosty do vedení. Srovnání přišlo bleskurychle o minutu později. František Havlíček našel dlouhým nákopem Václava Spurného a bylo to 1:1. Ve 12. minutě odskočili do vedení opět domácí, když střelu Ladislava Niše tečoval nechytatelně František Polka. 2:1. Rašovice hrozily rychlými brejky. Do poločasové přestávky se ale skóre neměnilo.

Ve druhém poločase se už radovalo pouze Březno,i když hosté měli šance na korekci skóre. V 58. minutě našel Filip Bachor před prázdnou brankou Davida Heřmana. 3:1. O dvě minuty později přidalo Březno další branku. Ladislav Niš utekl Rašovické obraně a našel před prázdnou brankou Davida Heřmana 4:1. Na konečných 5:1 upravil Milan Holeček, když se trefil hlavou z brankové čáry. Rašovice tak odjíždějí z Března bez bodů, když opět střelecky selhaly a nevyužily tak připravené šance.

V dalším kole čeká na Rašovický tým rezerva Loun. Zápas odehrají v neděli 07.04. od 16:30 hod. v Lounech.


Další kolo v Březně


19. Kolo - I. B třída dospělých sk. B

🏆 Soutěžní utkání
🆚 TJ Sokol Březno
🗓 Sobota 30.03.2024
🕥 10:30
🏟 hřiště Březno


Rašovice znovu bez bodů 

V neděli odehrály Rašovice 18. kolo podzimní časti soutěže. Na umělé trávě v Klášterci se střetly s Mezibořím. Do zápasu vstoupily Rašovice výborně. Ve 2. minutě vystihl Václav Spurný rozehrávku hostů, na poslední chvíli mu sice míč vypíchl obránce, ale příhodně do běhu Martinu Moisesovi, který zamířil přesně. 1:0. Ve 12. minutě mohlo být Rašovicím ještě veseleji. Hostující obránce namazal domácímu Milanovi Kosnarovi, který bohužel v zakončení selhal. Odpověď tak přišla ve 14. minutě, přímý volný kop Meziboří domácí brankář (zaskakující hráč v brance Jiří Pešek) vyrazil nešťastně k hostujícímu Lukáši Kaprhálkovi a bylo srovnáno. Ve 27. minutě si Rašovice neporozuměli v rozehrávce a výsledkem byl brejk Pavla Holuba. 1:2. Ve 30. minutě se na půli hřiště nechal připravit o balón Jan Vojč, následné přečíslení hosté nádherně využili. 1:3. O 5 minut později zapomněla Rašovická obrana na dobře postaveného Martina Bubena, který si s přesným centrem poradil a hlavou zamířil přesně. 1:4. Ve 39. minutě chyboval Rašovický Martin Moises, kterého obral v nebezpečném prostoru Pavel Holub. Své sólo zakončil brankou. 1:5.

Druhý poločas začaly opět lépe Rašovice. Ve 47. minutě byl v pokutovém území faulován Rašovický Marek Riška. K penaltě se postavil Václav Spurný. Jeho pokus skončil vedle pravé tyče, a tak se gólové radosti dočkali opět hosté. Ve zmatku po rohovém kopu se zorientoval nejlépe hostující Jan Liboměrský. 1:6. Rašovice se snažily hrát dopředu, ale nepřesnosti ve finální třetině hřiště bránili ke korekci skóre. Branky se Rašovice dočkaly až v 89. minutě. Střela Andriie Tsapuka skončila sice jen na břevně, ale míč se odrazil k Václavu Spurnému, který posunul na lépe postaveného Daniela Karičku. Jeho dělovka se otřela o břevno a zapadla do sítě. 2:6. V 90. minutě uzavřel gólový účet utkání hostující Jakub Rameš, když se trefil z přímého kopu. Rašovice jsou tak opět bez bodu.

K dalšímu utkání zajíždějí Rašovice v sobotu 30.03. do Března, kde se utkají s místním celkem. Výkop je plánován od 10:30 hod.


Rašovice vyzvou Meziboří 


18. Kolo - I. B třída dospělých sk. B


🏆 Soutěžní utkání
🆚 SFK Meziboří
🗓 Neděle 24.03.2024
🕔 17:00
🏟 hřiště UMT Klášterec


Rašovice v Málkově nebodovaly 

V neděli odehrály Rašovice další kolo jarní časti soutěže. Tentokrát poměřily síly s nedalekým Málkovem. První poločas byl více bojovný než fotbalový. Terén po zimním období nebyl ideální a fotbal se tak moc nehrál. První tutovku měli hosté. Jan Vojč vypálil zdálky, jeho prudkou ránu gólman vyrazil k osamocenému Milanu Kosnarovi, který pouze nastřelil ležícího Málkovského brankáře. Do vedení tak šli domácí. Ve 22. minutě domácí rozehráli bleskově volný přímý kop. Samostatný únik zakončil Málkovský Tomáš Boháček přesně. 1:0. Ve 38. minutě ostře dohrál v pokutovém území domácí kapitán Rašovického brankáře. Za svůj brutální zákrok nepochopitelně viděl pouze žlutou kartu. Do branky se tak postavila Rašovická stálice Pavel Farkaš. Skóre se do poločasu neměnilo.

Druhý poločas nastartovaly Rašovice výborně, když ve 46. minutě se Jan Vojč proháčkoval až do pokutového území Málkova a přesnou střelou na zadní tyč srovnal stav utkání. Nerozhodné skóre vydrželo pouhé čtyři minuty. V 50. minutě si za obranou Rašovic počíhal Tomáš Boháček a vrátil Málkovu vedení. 2:1. V 60. minutě se domácí radovali znovu, tečovaný centr našel přesně hlavu Daniela Šlehofera a Málkov vedl. 3:1. Rašovice otevřely obranu a snažily se vyrovnat. Naděje na bodový zisk Rašovic ukončil v 71. minutě Adam Fridrín, když utekl domácí obraně. Rašovice tak z Málkova odjíždějí bez bodu.

Další utkání odehrají Rašovice v neděli 24.03. od 17:00h. na umělé trávě v Klášterci. Soupeřem jim bude SFK Meziboří.


Rašovice nezvládly důležitý zápas 

V neděli čekalo na Rašovice derby s Perštejnským Spartakem. Zápas se odehrál na umělé trávě v Klášterci a vyzněl výrazně lépe pro hosty z Perštejna. Domácí nevstoupili do zápasu vůbec dobře, už v první minutě měli hosté šanci ke skórování, pro tentokrát ještě neinkasovali. Rašovice se pokoušeli o kombinační hru, ale ta končila na pevně bránící hostující obraně. Náznaky šancí se objevovaly,ale špatné vyhodnocení finální fáze bránila ke skórování. Ve 13. minutě otevřel gólový účet utkání Perštejnský David Kuna, když si našel odražený balón na velkém vápně a prostřelil Pavla Farkaše. Rašovice reagovaly zvýšenou iniciativou a kolem Perštejnské branky to lítalo, ale všechny střely končily nepřesně mimo brankovou konstrukci. A tak se trestalo na druhé straně. Druhou branku Perštejna přidal ve 33. minutě Matěj Sobota, když ho v malém vápně našel přesnou přihrávkou Michal Salák. 0:2. Snížení ze strany domácích přišlo ve 37. minutě. Přímý kop Karla Nádeníka vypadl z rukavic brankáři Perštejna, volný míč si našel Marek Riška a zakončil do odkryté branky. 1:2. Za tohoto stavu končil první poločas.

Druhý poločas patřil jednoznačně Perštejnu. Špatné přihrávky a ztráty Rašovických fotbalistů vedly k rychlým a smrtícím útokům Perštejna. První tři tutové šance zvládl Rašovický brankář pochytat, ale Rašovice se neponaučily. Třetí gól Perštejna přidal Jaroslav Chorvát v 67. minutě. Na 4:1 zvýšil v 73. minutě parádní střelou z hranice vápna Michal Salák. O 4 minuty později byl osamocený v pokutovém území Rašovic opět Michal Salák, který přesnou střelou na zadní tyč trestal Rašovice znovu. 1:5. Na děsivých 1:6 zvýšil do prázdné branky Petr Lukáš, když stál osamocený u pravé tyče Rašovické branky. V 81. minutě uzavřel gólový účet Perštejna přesnou dělovkou David Filinger. V 84. minutě zahrál v pokutovovém území rukou Perštejnský obránce. K penaltě se postavil Marcel Petřík a konečné skóre už jen kosmeticky upravil. 2:7. Rašovice tak nezvládly existenční utkání s předposledním Perštejnem.

V příštím kole čeká na Rašovice utkání v Málkově v neděli 17.3. od 15:00h.


Derby s Perštejnem na umělce v Klášterci


16. Kolo - I. B třída dospělých sk. B


🏆 Soutěžní utkání
🆚 TJ Spartak Perštejn
🗓 Neděle 10.03.2024
🕥 10:30
🏟 hřiště UMT Klášterec nad Ohří


Podzimní dohrávka Rašovicím nevyšla 

Rašovice v sobotu zajížděly na umělou trávu do Bíliny, kde na ně čekal těžký souboj s FK Duchcov. Rašovice do zápasu vstoupily aktivně, nicméně jim aktivita vydržela pouze do 25. minuty, kdy poprvé skórovali domácí fotbalisté po nepovedeném odkopu Rašovického záložníka, jenž vyslal do brejku Duchcovského útočníka, ten nehamounil a přihrávkou do prázdné branky předložil balón Duchcovskému Congu Phanovi. 1:0. Na rozdíl dvou branek zvyšoval přesnou hlavičkou z rohového kopu domácí David Skurský, to běžela 28. minuta. Ve 39. minutě měli hosté šanci ke korekci skóre, ale Václav Spurný nedokázal brankáře domácích přehodit a Duchcov opět z rychlého rozehrání trestal, když přesnou střelou zakončil opět Cong Phan a bylo to 3:0. Minutu před poločasovou přestávkou, opět po chybě ve středu hřiště, proběhl Rašovickou obranou Tomáš Orlt a poslal Duchcov do pohodlného čtyřbrankového vedení.

Druhý poločas už Duchcov v poklidu kontroloval. Rašovickým se podařilo skórovat v 74. minutě, když si na přesný rohový kop Karla Nádeníka skvěle naběhl Miloslav Zmrhal. 4:1. Bohužel to bylo na obrat málo a domácí opět trestali. Na 5:1 zvyšoval domácí Jiří Navrátil, když utekl domácí obraně. Definitivní tečku v tomto zápase zasadil Tomáš Orlt, který upravil skóre na konečných 6:1 pro domácí, když běžel sám po dalším z úspěšných dlouhých nákopů domácích. Rašovice tak odjíždí z Bíliny bez bodu.

V dalším zápase čeká na Rašovické fotbalisty derby s Perštejnem. Zápas se odehraje na umělé trávě v Klášterci a to v neděli 10.03. od 10:30 hod


Rašovice vstoupí do sezóny dohrávkou posledního kola podzimu


15. Kolo - I. B třída dospělých sk. B

🏆 Soutěžní utkání
🆚 FK Duchcov
🗓 Sobota 02.03.2024
🕔 17:00
🏟 hřiště UMT Bílina


Rašovice poslední generálku zvládly 


V neděli měl Rašovický A tým na programu poslední přípravné utkání před startem soutěže. Na umělé trávě v Jirkové se Rašovice střetly s rezervou Černovic, která hraje okresní přebor. I když Rašovice v I.B třídě okupují poslední flek, rozdíl v kvalitě soutěží je znatelný a Rašovice zvítězily v pohodě v poměru 5:2. Nyní čeká Rašovice ostrý start soutěže, když v sobotu změří síly s Duchcovem. 


Poslední prověrka před startem soutěže


➡️ Přípravné utkání
🆚 SK Černovice 🅱️
🗓 Neděle 25.02.2024
🕦 11:30
🏟 hřiště UMT Jirkov 


Rašovice musejí zrušit další zápas 


Přes veškerou snahu se Rašovický A tým nedokázal dostat z rozsáhlé marodky a Rašovice tak bohužel musely zrušit nedělní utkání 


Poslední přípravné utkání 


➡️ Přípravné utkání
🆚 TJ Sokol Černiv
🗓 Neděle 18.02.2024
🕕 18:00
🏟 hřiště UMT Lovosice 


Přípravný zápas s rezervou Klášterce zrušen Rašovický A tým trápí rozsáhlá marodka. Přípravný zápas s Kláštereckým B týmem tak musel být zrušen. 


Příprava s rezervou Klášterce


➡️ Přípravné utkání
🆚 FK Klášterec nad Ohří 🅱️
🗓 Neděle 11.02.2024
🕒 15:00
🏟 hřiště UMT Klášterec nad Ohří 


Rašovický A tým má za sebou víkendové soustředění 

V pátek 02.02. zahájily Rašovice víkendové soustředění. Soustředění probíhalo v německém Neukirchenu ve spolupráci s místním fotbalovým klubem. Kvůli pracovním povinnostem hráčů byl odjezd rozdělen na dvě party. Část hráčů odcestovala již v pátek, zbytek se k týmu připojil v sobotu na ranním tréninku. Soustředění mělo pestrý program. V pátek večer si hráči zahráli fotbálek v perfektní Powerhall aréně. V sobotu byl na programu ranní trénink na umělé trávě v nedalekém Niederdorfu. Po tréninku následoval oběd, polední klid a poté odpolední kondiční trénink. Po tréninku následovala večere a společný program. V neděli čekal na Rašovice přípravný duel s celkem SG Neukirchen. Počasí zápasu nepřálo. Celý zápas provázel hustý déšť a silný vítr. Zápas lépe zvládli domácí, když Rašovicím nasázeli šest branek. Rašovice však předvedly bojovný výkon, ale bohužel svoje obrovské šance nedokázaly přetavit ani v jednu branku. A že jich bylo dost. Z Rašovických fotbalistů byla cítit únava z porce tréninkových jednotek. FK Rašovice děkují městu Klášterec nad Ohří, které soustředění finančně podpořilo. 


A tým Rašovic pokračuje v přípravě

A mužstvo Rašovic pokračuje v zimní přípravě. Ta se překlopila do druhé herní části, v níž Rašovice sehrají tři přípravná utkání. To první odehrají v neděli 4. února na UMT v Niederdorfu. Soupeřem jim bude celek SG Neukirchen A. Utkání je součástí víkendového soustředění od 2.2.-4.2. v Neukirchenu, kde absolvují několik tréninkovych jednotek, taktická cvičení včetně nezbytné regenerace a zakončené již zmiňovaným přátelským zápasem.➡️ Přípravné utkání
🆚 SG Neukirchen
🗓 Neděle 04.02.2024
🕑 14:30
🏟 hřiště UMT Niederdorf 


‼️Zimní příprava zahájena‼️

Ve středu 03.01.2024 zahájili fotbalisté Rašovic zimní přípravu. Pozice v tabulce hovoří jasně a pokud Rašovice chtějí v I. B třídě setrvat, budou muset razantně přidat. Lednové tréninkové jednotky budou sestaveny především kondičně. Rašovice nyní trénují ve středu a v pátek na UMT v Klášterci a k tomu navíc v neděli, kde mají silovou přípravu v podobě kruhových tréninků v Kláštereckém M-clubu. Ke konci ledna by měly Rašovice sehrát první přípravné utkání. V únoru se tréninkové jednotky přetaví do herních situací a práci s balónem. Rašovice by tak měly být na vrchol sezóny v dobré fyzické kondici a připraveni se poprat o záchranu v krajské 1.B třídě.


Rašovice přezimují na posledním místě tabulky 

Rašovice mají za sebou premiérovou podzimní část sezóny v I.B třídě. Na kontě mají pouze pět bodů a okupují poslední místo tabulky. Přesto podzimní část podzimu můžeme hodnotit pozitivně. Rašovice odehrály několik dobrých utkání, zejména v Meziboří, kdy musely dvakrát dotahovat a nakonec si připsaly první premiérové dva body po výhře na penalty, a dále v domácím zápasem s Podbořany, kdy Rašovice dokázaly naplno bodovat. Start do soutěže měly Rašovice dobrý, když dokázaly potrápit silný Perštejn a sahaly u nich po bodech. Další těsné utkání bylo k vidění v 6. kole, kdy se Rašovice střetly s Chlumčany a předvedly perfektní výkon, když o bodový zisk přišly nešťastně v 89. minutě. Rašovice začaly od půlky sezóny trápit druhé poločasy, konkrétně v utkání s Kláštercem, kde ztratily dobře rozehraný zápas během 10 minut. Další bodový zisk mohl přijít v Blažimi, když po prvním poločase Rašovice vedly, ale do vítězného konce zápas bohužel nedotáhly. Rašovice mají přes zimu na čem pracovat. Přesto vedení klubu a trenéři hodnotí podzimní část v celku kladně s ohledem na krátkou přípravu a vyšší kvalitu soutěže.


Zápas s Duchcovem zrušenSobotní zápas s Duchcovem byl zrušen z důvodu nevyhovující hrací plochy. Zápas přesunut na jaro na 2.3.2024 


Rašovice ukončí podzim v Duchcově


15. Kolo - I. B třída dospělých sk. B

🏆 Soutěžní utkání
🆚 FK Duchcov
🗓 Sobota 18.11.2023
🕑 10:00
🏟 hřiště Lahošť


Rašovice opět bez bodů 

V sobotu odehrály Rašovice poslední domácí zápas podzimní části sezóny. Soupeřem jim byl celek SK HAVRAN Kryry. Kvůli nepříznivému počasí v posledních dnech a ušetření domácího trávníku využily Rašovice k odehrání utkání umělé trávy v Klášterci, na které už od půlky října trénují. Zápas začal ve velkém tempu, ale ani jeden tým nechtěl udělat chybu. Gólový účet zápasu otevřely Kryry ve 24. minutě, když perfektně rozehrály standartní situaci a Miloš Nítek utíkal sám na domácí branku. 0:1. Rašovice si dokázaly vytvořit dobré brankové příležitosti, ale nepřesnosti v koncovce domácí brzdily. Do asi největší šance se dostal domácí Marek Riška, který perfektně přečetl rozehrávku hostů. Ani tato šance změnu skóre nepřinesla. První poločas tak končil za stavu 0:1.

Druhý poločas měly Rašovice opět velice špatný. Na rozdíl dvou branek zvyšoval domácí obránce Miroslav Vrba, když si prudkou přihrávku srazil ve skluzu do vlastní sítě. Třetí branku hostů přidal Aleš Musílek, když využil nepřesností v Rašovické rozehrávce. Čtvrtou branku Kryry přidaly o minutu později. Přesný zásah zapsal Miloš Nítek. Gólovou smůlu domácích prolomil až v 70. minutě Miloslav Zmrhal, když si skvěle naběhl na přesný centr Karla Nádeníka. V 73. minutě měly Kryry k dispozici pokutový kop. Penaltu bezpečně proměnil Miloš Nítek a zkompletoval svůj hattrick. 1:5. Na hrůzostrašných 1:6 zvyšoval v 81. minutě Josef Kout. Kryry nelítostně trestaly každé sebemenší zaváhání Rašovic. V tom byl také největší rozdíl mezi oběma celky. Alespoň v závěru došlo ke snížení stavu ze strany domácích. Na 6:2 upravil domácí Václav Spurný, když ho do brejku poslal Vladimír Zubko. Na 6:3 upravil přesnou střelou k tyči Jan Vojč, když mu skvěle předložil balón Martin Haba. Na konečných 6:4 korigovaly Rašovice v 90. minutě, když výbornou práci při napadání odvedl Marek Riška, kterého hostují brankář nastřelil a Miloslav Zmrhal trefil odkrytou branku. Rašovice své šance začaly proměňovat pozdě a opět vyšly bodově na prázdno.

Poslední zápas podzimu odehrají Rašovice 18.11. od 10:00 hod. v Duchcově.


Poslední domácí zápas podzimu


14. Kolo - I. B třída dospělých sk. B

🏆 Soutěžní utkání
🆚 SK HAVRAN Kryry
🗓 Sobota 11.11.2023
🕑 14:00
🏟 hřiště UMT Klášterec


Rašovice sahaly v Blažimi po bodech

V sobotu odehráli muži FK Rašovice jeden z nejlepších zápasů podzimní časti sezóny. Vlivem nemocí a zranění cestovaly Rašovice do Blažimi v okleštěné sestavě. Před výkopem by si nikdo nepomyslel,že první poločas přinese brankový ohňostroj, který započali domácí. Nicméně první šanci měly Rašovice. Už ve třetí minutě vyslal Jan Vojč do brejku Václava Spurného, toho však zradilo zpracování a domácí brankář šanci lapil. Pověstné "nedáš, dostaneš" se vyplnilo na 100%. O 3 minuty později šli do vedení domácí. Václav Zaspal se hlavou nemýlil, když zůstal osamocený v malém vápně. Srovnáno bylo o další tři minuty později, Václav Spurný našel přihrávkou domácího Patrika Fila, který si balón srazil do vlastní sítě. 1:1. Ve 13. minutě byl v pokutovém území faulován Jan Vojč. Penalty se ujal Václav Spurný a Rašovice poprvé vedly. Do dvoubrankového vedení poslal Rašovice Vladimír Zubko, který se v závaru před brankou domácích zorientoval nejlépe, běžela 25. minuta zápasu. Snížení přišlo už ve 30. minutě. Rašovice si nedokázaly pohlídat dlouhý aut domácích, na který si dobře naběhl Václav Zaspal. 2:3. Dvougólové vedení vrátil hostům Karel Nádeník, když z rohu perfektně zakroutil balón na zadní tyč. 2:4. Drama prvního poločasu zakončili brankou ve 45. minutě domácí, když si na přesný centr naběhl Jakub Schuchardt. Rašovice si v prvním poločase dokázaly vytvořit několik výborných šancí, ale špatné zakončení stálo hosty lepší skóre po prvním poločase. Na konci prvního poločasu tak na výsledkové tabuli svítilo skóre 3:4.

Jako již tradičně, druhý poločas Rašovice nezvládly. Srovnání přišlo už v 51. minutě, když se v Rašovické šestnáctce opřel do balónu Jakub Schuchardt. Překlopit misky vah na hostující stranu mohl v 70. minutě Jan Vojč, bohužel v dobré šanci selhal. Z následné protiakce hasila rychlý brejk Rašovická obrana za pomocí faulu. Míč si postavil domácí Ondřej Bartko. Přesnou střelou vymetl pavučiny v rohu Rašovické branky a poslal Blažim do vedení. 5:4. V 67. minutě neudrželi emoce domácí Patrik Filo a hostující Václav Spurný. Za vzájemnou potyčku viděli oba jmenovaní červené karty. Pojistku pro domácí přidal v 78. minutě opět Ondřej Bartko, když svůj brejk zakončil bezchybně. Rašovice tak doplatily na nevyužité tutovky v prvním poločase a tradičně za nezvládnutý druhý poločas. Nicméně zanechaly v Blažimi dobrý dojem.

Příští utkání odehrají Rašovice v sobotu 11.11. od 14:00 hod. na umělé trávě v Klášterci nad Ohří.


Rašovice jedou do Blažimi 


13. Kolo - I. B třída dospělých sk. B

🏆 Soutěžní utkání
🆚 FK Blažim
🗓 Sobota 04.11.2023
🕚 10:30
🏟 hřiště Blažim


Rašovice nezvládly další zápas  

V sobotu čekal na Rašovice důležitý zápas, kdy na svém domácím hřišti přivítaly fotbalisty z Oseka. Zápas začal opatrně z obou stran a čekalo se, kdo udělá první chybu. Tu udělali domácí,když nechali trestuhodně samotného Filipa Zadinu před bránou,který chladnokrevně prostřelil domácího gólmana a poslal hosty ve 23. minutě do vedení. Rašovice se snažily s nepříznivým skórem něco udělat, ale hosté byli v osobních soubojích důraznější. Skóre se opět měnilo ve 29. minutě. Po rohu hostí propadl balón na zadní tyč opět na Filipa Zadinu a bylo to 0:2. Do šaten tak odcházeli výrazně spokojenější fotbalisti Oseka.

Druhý poločas, jako již tradičně, nebyl v podání Rašovic bohužel vůbec dobrý. Přitom start měly Rašovice parádní. Už ve 49. minutě snížil stav utkání domácí Martin Bašus hlavou po rohovém kopu 1:2. Tento stav však nevydržel ani tři minuty. V 51. minutě neodhadl situaci domácí brankář, vyběhl z branky a střelou na zadní tyč završil svůj hattrick Filip Zadina. Rašovice se sotva nadechly k náporu a znovu inkasovaly. Zbytek zápasu si Osek svojí tvrdostí a důrazností pohlídal a co víc, ještě přidal tři branky. Rašovice tak důležité body nepřipsaly a okupují poslední místo v tabulce.

K dalšímu zápasu zajíždějí Rašovice do Blažimi. Zápas se odehraje v sobotu 4.11. od 10:30h.


Do Rašovic přijede Osek 


12. Kolo - I. B třída dospělých sk. B

🏆 Soutěžní utkání
🆚 TJ Baník Osek
🗓 Sobota 28.10.2023
🕚 11:00
🏟 hřiště Rašovice 


Rašovice dostaly v Litvínově výprask 

V neděli zajížděly Rašovice do Litvínova a utkání vůbec nezvládly. V prvním poločase si hosté dokázali vytvořit čtyři tutovky, ale branku se jim vstřelit nepovedlo. Domácí hrozili dlouhými nákopy, které Rašovická obrana absolutně nezvládala bránit a to byl kámen úrazu. Skóre se měnilo ve 14. minutě, když po jednom z takových nákopů běžel sám na Rašovického brankáře Jakub Liška. 1:0. Situace se opakovala o dvě minuty později a domácí vedli 2:0. Ve 36. minutě si na přesný centr počíhal Slávek Mai a bylo to 3:0. Za tohoto stavu odcházely oba celky do šaten.

Druhý poločas začaly Rašovice hrůzostrašně a skóre se měnilo po čtyřech minutách hry. Rašovická obrana se neponaučila a stále propadávala. Druhý poločas byl jednostrannou záležitostí v podání domácích, kteří ještě přidali pět branek a nadělili tak Rašovicím 8:0. Díky hostujícímu brankáři nepřivezly Rašovice ještě horší výsledek.

V dalším utkání čeká na Rašovice Osek a domácí musí nutně bodovat. Zápas je plánován na sobotu 28.10. od 11:00 hod.


Rašovice jedou do Litvínova


11. Kolo - I. B třída dospělých sk. B

🏆 Soutěžní utkání
🆚 FŠ Litvínov
🗓 Neděle 22.10.2023
🕑 14:00
🏟 hřiště Litvínov


Rašovice s Údlicemi nezvládly druhý poločas 

V sobotu přijeli do Rašovic fotbalisté z Údlic. Do zápasu nastoupily lépe Rašovice a měly více ze hry. Vysokým napadáním dostávaly domácí rozehrávku Údlic pod tlak a ta chybovala. Skóre se měnilo ve 33. minutě. Rozehrávku Údlic přečetl skvěle domácí Marek Riška a Rašovice vedly. Do další dobré šance se dostal Miloslav Zmrhal, jeho hlavičkový pokus hostující brankář zneškodnil. Za stavu 1:0 pro domácí končil první poločas.

Do druhého poločasu nastoupily jiné Rašovice. Do 55. minuty měli hosté tři obrovské šance a jen díky skvělým zákrokům domácího brankáře Pavla Farkaše se skóre neměnilo. Rašovice tyto varovné signály neprobraly. Údlice převzaly iniciativu a srovnání přišlo v 65. minutě. Přesný centr našel Romana Chloubu za domácími stopery a bylo to 1:1. Za dvě minuty Údlice vedly. Štefan Micák trefil parádně z volného přímého kopu a nedal domácímu brankáři žádnou šanci. 1:2. Na 1:3 zvyšoval Údlický Ondřej Valenta, když ho skvěle našel před odkrytou brankou Martin Husák, který po přesném centru předskočil domácího obránce. Hřebíček do rakve Rašovic zatloukl Štefan Micák, kterého našel s přímého kopu přesně Milan Horna. 1:4. Rašovice tak po hrůzostrašném druhém poločasu zůstaly bez bodu. Děkujeme fanouškům, kterých se i v nepříznivém počasí dostavil velký počet.

V příštím kole čeká na Rašovice výjezd do Litvínova. Zápas je plánován na neděli 22.10. od 14:00 hod.


Rašovice přivítají Údlice


10. Kolo - I. B třída dospělých sk. B

🏆 Soutěžní utkání
🆚 TJ Sokol Údlice
🗓 Sobota 14.10.2023
🕑 14:00
🏟 hřiště Rašovice


Rašovice tahaly v derby za kratší konec 

V sobotu čekalo na Rašovické fotbalisty očekávané derby s Kláštercem. Zápas začal opatrně z obou stran. Rašovice se soustředily spíše na defenzivu a Klášterec se dlouho nemohl dostat do kloudné šance. Změna nastala ve 22. minutě. Domácí Lukáš Krok pronikl do hostující šestnáctky a po několika šťastných odrazech propadl míč až k volnému Milanu Faltusovi, který trefil přesně. 1:0. Srovnat krok mohly Rašovice ve 38. minutě. Rašovický Jan Vojč zahrával nepřímý kop a našel v malém vápně výborně naběhlého Miloslava Zmrhala, jehož zakončení se bohužel mezi tři tyče nevešlo. Klášterec tak trestal ve 43. minutě. Denis Dvořák našel přesným pasem Milana Faltuse, který si skvěle přehodil balón před hostujícího obránce a přesnou dělovkou nedal Rašovickému brankáři šanci. Do šaten tak odcházeli výrazně spokojenější Klášterečtí fotbalisté.

Do druhého poločasu Rašovice vstoupily výborně. Snížení přišlo už ve 49. minutě. Zpoza šestnáctky vyslal ukrytou ránu Václav Froněk, Klášterecký brankář však zareagoval včas a balón vyrazil, na dorážku si však počíhal Martin Bašus a zápletka byla na světě. 2:1. Dvoubrankové vedení vrátil domácím už v 51. minutě Lukáš Krok, kterého vyslal do brejku přesným pasem Jakub Chvojka. Hosté se marně dožadovali odmávání jasného ofsajdu. Hostům tato branka sebrala vítr z plachet a pomalu docházely i síly, iniciativu definitivně převzal Klášterec, kterou přetavil v další branky. V 59. minutě přidal čtvrtou branku Jan Boček. Na 5:1 zvyšoval v 61. minutě Michal Kocúr. A na konečných 6:1 zvyšoval domácí kanonýr Lukáš Krok. Rašovice neodehrály špatné utkání, zejména v prvním poločase byly Klášterci vyrovnaným soupeřem, ale třetí branka Rašovický odpor definitivně zlomila. Rašovice děkují svým fanouškům, kterých dorazilo do Klášterce nemalý počet a jejich povzbuzováni bylo dostatečně slyšet.

V příštím utkání čeká na Rašovice domácí utkání s Údlicemi. Výkop je plánován na sobotu 14.10. od 14:00 hod.


Derby je tady


9. Kolo - I. B třída dospělých sk. B

🏆 Soutěžní utkání
🆚 FK Klášterec nad Ohří
🗓 Sobota 07.10.2023
🕧 10:15
🏟 hřiště Klášterec nad Ohří


Rašovice zaznamenaly premiérové vítězství v krajské soutěži 

V sobotu odehrály Rašovice osmý zápas krajské B. třídy. Na svém domácím hřišti přivítaly fotbalisty Podbořan. Do zápasu vstoupili aktivněji hosté, když si v prvních minutách připravili 2 obrovské gólové příležitosti, ale domácí gólman skvělými zákroky Rašovice podržel. V 10. minutě už gólu nezabránil, když domácí obránce Michal Šinkovic nešikovně fauloval v pokutovém území útočníka hostí a Podbořany zahrávaly penaltu. Pokutový kop proměnil Michael Janoušek a Podbořany vedly. Vedení Podbořanům vydrželo pouhé čtyři minuty. Ve 14. minutě Karel Nádeník prostrčil balón Danielu Karičkovi, který přesnou dělovkou z dvaceti metrů vyrovnal skóre. Ve 20. minutě udržel nerozhodný stav domácí brankář Pavel Farkaš, který přesnou ránu Podbořanského útočníka vytěsnil mimo tři tyče. Ve 24. minutě tak šly do vedení Rašovice. Jan Vojč našel průnikovou přihrávkou Martina Habu, který na malém vápně viděl osamoceného Martina Bašuse a bylo to 2:1. Ve 30. minutě poslal domácí obránce z autového vhazování do brejku Podbořanského Jana Kuklu, jeho samostatný nájezd skvěle zlikvidoval domácí brankář. Ve 45. minutě předvedl skvělou práci domácí Franišek Havlíček, který na půlce hřiště odzbrojil Podbořanského hráče a do samostatného úniku poslal Marka Rišku, který nehamounil a v jasné šanci předložil míč před prázdnou branku Václavu Spurnému. 3:1. Do šaten tak odcházeli výrazně spokojenější hráči Rašovic.

Druhý poločas Rašovice zvládly na výbornou. Ve 49. minutě využil chybné rozehrávky hostů Václav Spurný a navýšil náskok domácích. 4:1. V 58. minutě přišlo snížení. Z rohového kopu se prosadil hlavou Podbořanský Daniel Kalinin. To bylo z Podbořanského fotbalového snažení všechno. V 64. minutě šel předčasně do sprch hostující David Drda, když neudržel nervy a nešetrným skluzem fauloval domácího Martina Bašuse. Gólově se mohl pomstít Martin Bašus v 70. minutě, když ho v pokutovém území našel Martin Moises. Proti však byla branková konstrukce. V 83. minutě viděly Podbořany druhou červenou kartu. Michael Janoušek neunesl ofsajdové postavení, a za své nadávky viděl oprávněně červenou kartu. V 95. minutě uzavřel gólový učet zápasu Jan Vojč, když z Podbořanské standartní situace běželi na branku hostů hned čtyři Rašovičtí hráči. Rašovice tak připisují premiérovu domácí výhru v krajské soutěži a první důležité tři body do tabulky. Rašovice děkují svým fanouškům, kteří byli při zápas slyšet a hnali domácí dopředu.

V příštím kole čeká na Rašovické fotbalisty očekávané derby s Kláštercem. Výkop je plánován na sobotu 7.10. v 10:15 hod. v Klášterci. 


Bambini 

Neděle 24.9. patřila v Rašovicích fotbalu, a to tentokrát pro ty nejmenší fotbalisty a fotbalistky. Fotbalový klub Rašovice už po několikáté přivítal na svém hřišti děti z celého okresu a uspořádal tak s OFS Chomutov fotbalový turnaj Bambini 3+0. Bylo vidět spoustu krásných gólů a hlavně úsměvů jak na dětských tvářích, tak i na těch dospělých z řad rodičů a prarodičů.
Rašovice měly zastoupení v obou kategoriích, jak ročníky 2016-2017, tak i 2018-2019. Není překvapením, že více než polovina dětí tvořily dívky, kterých máme v členské základně již přes 30 a stále přibývají. Prostě, dívčí fotbal je na vzestupu ⚽️.


Rašovice vyzvou Podbořany 


8. Kolo - I. B třída dospělých sk. B

🏆 Soutěžní utkání
🆚 TJ Tatran Podbořany
🗓 Sobota 30.09.2023
🕧 12:30
🏟 hřiště Rašovice 


Rašovice v Lenešicích zaspaly začátek a jsou bez bodu 

V sobotu čekal na Rašovice další těžký soupeř. Tentokrát poměřily síly s celkem Lenešic. Do zápasu Rašovice vstoupily hrůzostrašně. Ve 4. minutě vyškolil na půlce Rašovického obránce Tomáš Tykal a samostatný únik zakončil brankou. 1:0. O minutu později navýšili domácí náskok. První střelu domácího útočníka Rašovický brankář fantasticky vytěsnil na tyč, ale na dorážku osamoceného Tomáše Tykala, už byl krátký. 2:0. V 8. minutě vyslal nechytatelnou ránu do šibenice domácí Jiří Formánek a bylo to 3:0. Ve 20. minutě už to bylo 4:0. Situace jako přes kopírák u druhé branky a hattrick završil domácí Tomáš Tykal. Šanci na korekci skóre měly Rašovice ve 25. minutě, kdy se Jan Vojč po rozehrávce přímého kopu proháčkoval až před branku Lenešic, ale jeho střelu dokázal domácí brankář vytěsnit mimo tři tyče a skóre se neměnilo. Do šaten tak odcházeli výrazně spokojenější hráči Lenešic.

Druhý poločas byl z pohledu Rašovic výrazně lepší. Na obrat to však nestačilo. Rašovice si šance vytvářely, ale první branku druhého poločasu vstřelili opět domácí. V 58. minutě chyboval Rašovický obránce a na domácího Davida Berkiho číhala prázdná branka. 5:0. Kosmetickou úpravu skóre se Rašovice dočkaly v 78. minutě. Václav Spurný našel z rohového kopu osamoceného Miloslava Zmrhala, který upravil na konečných 5:1. Rašovice tak zaspaný začátek stál body.

V příštím kole se Rašovice utkají na domácím hřišti s fotbalisty Podbořan. Přijďte domácí podpořit k prvním domácím bodům. Zápas odehrají Rašovice v sobotu 30.09. již od 12:30 hod.Rašovice zajíždějí do Lenešic 


7. Kolo - I. B třída dospělých sk. B

🏆 Soutěžní utkání
🆚 TJ Sokol Lenešice
🗓 Sobota 23.09.2023
🕑 13:30
🏟 hřiště Rašovice


Rašovice s Chlumčany sahaly po bodech 

V sobotu 16.9. čekal na Rašovice další těžký soupeř a to celek z Chlumčan. První poločas branku nepřinesl. Rašovice poctivě bránily a odolávaly Chlumčanským útokům.

Druhý poločas otevřely gólově Chlumčany. Ve 49. minutě trefil přesně na zadní tyč Jakub Polák a Chlumčany vedly. 0:1. Radost však hostům vydržela pouhé 4 minuty. V 53. minutě našel z přímého kopu František Havlíček přesně Miloslava Zmrhala, který přesnou střelou srovnal na 1:1. Rašovice otevřely hru a diváci viděli šance. Chlumčany v koncovce selhávaly a skvělým výkonem se zaskvěl domácí brankář Pavel Farkaš, jenž pochytal řadu šancí. I Rašovice měly své velké šance, ale bohužel také v koncovce selhaly. Misky vah překlopil na stranu hostů v 89. minutě Jan Vážný, který v pokutovém území Rašovic zakončil přesně. 1:2. Domácí tak bohužel zůstali bez bodu. Rašovice si začínají pomalu zvykat na rychlost krajské soutěže a jejich hra se zlepšuje.

K dalšímu utkání zajíždějí Rašovice v sobotu 23.09. do Lenešic, kde poměří síly s místním TJ Sokol Lenešice.


Na Rašovice čekají Chlumčany


6. Kolo - I. B třída dospělých sk. B

🏆 Soutěžní utkání
🆚 SK FK Chlumčany
🗓 Sobota 16.09.2023
🕑 13:30
🏟 hřiště Rašovice


Rašovice doma nezvládly zápas s B týmem Loun 

V sobotu 9.9. odehrály Rašovice další domácí utkání v krajské 1.B třídě. Na svém hřišti přivítaly B tým FK SEKO Louny. První minuty zápasu byly oťukávací z obou stran. Nicméně už ve 3. minutě zápasu se osmělili hosté, když nebezpečně hlavičkoval Jakub Černý po centru z levé strany. Domácí kontrovali v 5. minutě dobrým pressingem a prostrčením za obranu od Martina Haby na naběhnutého Václava Spurného, který se dostal tváří tvář před gólmana hostí a chladnokrevně jej prostřelil. 1:0. Hosté vyrovnali z nenápadné akce po levé straně, když na střelu na zadní tyč domácí brankář nedosáhl, běžela 15. minuta zápasu. Domácí obdržená branka nakopla a najednou jich bylo plné hřiště, tlačili se do zakončení, bohužel se jim nepodařilo skórovat ani z jedné gólové příležitosti, kterých si vytvořili více než dost, chybělo trochu štěstíčka. A tak trestali hosté, když ve 32. minutě po ztrátě uprostřed hřiště se dostal balón k Davidu Lindovi, který střelou podél nohy brankáře poslal hosty do vedení 1:2. Následně mohl vyrovnat domácí záložník Václav Spurný, ale střela z pravé strany se mezi 3 tyče nevešla. Klíčovým okamžikem zápasu byl faul ve 35. minutě od domácího Marka Rišky, který se po druhé žluté kartě musel poroučet předčasně do kabin. Domácí tak šli do deseti hráčů. Do poločasu se již skóre nezměnilo.

Domácí do druhého poločasu prostřídali své hráče a chtěli zápas zkusit otočit. Vyrovnání se jim povedlo už po 2 minutách druhého poločasu, když našel Václav Spurný před prázdnou bránou Daniela Karičku a ten se nemýlil. 2:2. Rašovice držely krok do 62. minuty, pak jim došly síly a zlomila je branka na 2:3, když si z rohového kopu našel odražený míč Michal Aidlpes a poslal opět hosty do vedení. Hosté vstřelili do konce zápasu ještě 3 branky a vyhráli 2:6 na hřišti Rašovic. Domácí dohrávali v 9 hráčích, když byl v 78. minutě vyloučen Tomáš Margolius, jenž reagoval na slovní urážky hráče č.15 Marka Šnajdara, který častoval domácího záložníka nadávkami směřujícím na jeho rodinu. Toto nesportovní chování bohužel hlavni sudí u hostujícího hráče nepotrestal.

Domácí byli 2/3 zápasu lepší, bohužel doma nezískali ani bod. Rašovice děkují všem fanouškům, kterých přišlo i v úmorném vedru požehnaný počet. Další domácí zápas odehrají Rašovice již příští sobotu 16.9. od 13:30h. na svém hřišti v Rašovicích. Soupeřem jim bude celek SK FK Chlumčany. 


Rašovice hrají s Louny


5. Kolo - I. B třída dospělých sk. B

🏆 Soutěžní utkání
🆚 FK SEKO Louny B
🗓 Sobota 09.09.2023
🕑 13:30
🏟 hřiště Rašovice


Žáci FK Rašovice absolvovali náročné fotbalové soustředění   

Víkend 1.9.-3.9. patřil Rašovickému fotbalu, a to hlavně díky fotbalovému soustředění našich žáků. Kluci absolvovali náročný program,který obsahoval celkem 4 tréninkové jednotky ve třech dnech a k tomu výšlap na místní zříceninu hradu Lestkov. Zázemí jim poskytl domácí areál a přilehlý Pension Vyhlídka. Součástí soustředění byla nezbytná regenerace v lázních Evženie či sportovní masáže a odpočinek v podobě večerního promítání. Za možnost uskutečnit toto soustředění a za finanční podporu děkujeme zejména Ústeckému kraji (SPORT 2023) a městu Klášterec nad Ohří


Rašovice vstřebávají těžkou prohru 

V sobotu 3.9. čekal na Rašovice tým Března a jako již tradičně se bohužel domácím proti Březnu vůbec nevedlo. Hosté posílení o reprezentanta Jana Rezka vstoupili do zápasu aktivněji a první šanci si vypracovali už v první minutě duelu. Domácí se snažili postupným útokem o ofenzivní pojetí hry, ale soupeř jim jednoduše odebíral balony a rychlými kontry se tlačil do zakončení. Skóre zápasu otevřel jako první Milan Holeček, který už v 9. minutě utekl domácí obraně a Březno vedlo. V 18. minutě prostrčil v tísni, ale šťastně, Jan Rezek balón Ladislavu Nišovi a bylo to 0:2. O 2 minuty později překvapil Lukáš Frajt nepovedeným centrem z úhlu domácího brankáře na zadní tyči a bylo to už 0:3. Rašovice se naprosto bezmyšlenkovitě zbavovaly míče a vůbec nestíhaly útočné výpady Března. Ve 31. minutě přidalo Březno 4 gól, když si skvěle za obranu naběhl Jan Rezek, prodloužil balón na Lukáše Frajta a ten trefil přesně. Na poločasových 0:5 uzavřel ve 34. minutě Ladislav Niš. Domácí byli na ručník.

Do druhého poločasu provedly Rašovice několik změn a i díky náskoku hostí se hra vyrovnala. Nicméně i tak stříleli branky hlavně hosté. V 57. minutě rozvlnil síť po šesté Josef Čížkovský. V 62. minutě ukázal svůj neskutečný přehled bývalý reprezentant Jan Rezek, který téměř z poloviny hřiště přehodil domácího brankáře. 0:7. Čestný úspěch domácích zapsal v 65.minutě domácí snajpr Marek Riška, když ho v pokutovém území našel přesným pasem Jan Vojč. Gólový účet zápasu uzavřel hattrickem v 79. minutě Lukáš Frajt, když z hranice pokutového území trefil přesně. Rašovice tak musejí vstřebat hořkou pilulku v podobě 8 inkasovaných branek. Nutno podotknout, že na výborné hře hostů měl obrovský podíl právě výše jmenovaný Jan Rezek.

Děkujeme za podporu všem domácím fanouškům, kterých se opět dostavil velký počet.

V příštím týdnu čeká na Rašovické fotbalisty rezerva divizních Loun. Utkání odehrají Rašovice na domácím hřišti v sobotu 09.09. od 13:30 hod.


Na Rašovice čeká Březno


4. Kolo - I. B třída dospělých sk. B

🏆 Soutěžní utkání
🆚 TJ Sokol Březno
🗓 Neděle 03.09.2023
🕑 13:30
🏟 hřiště Rašovice


Rašovice získaly první body v krajské soutěži

V neděli 27.8. zajížděly Rašovice poprvé v existenci klubu do Meziboří. Zápas s místním SFK Meziboří začínal již v 10:30 hodin. Rašovické fotbalisty tak čekalo brzké vstávání. Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří šli do vedení už ve 4. minutě, když domácí hráč obral o míč Rašovického stopera a přesně našel Vojtěcha Nespera, který zakončil přesně k tyči. Radost domácím nevydržela dlouho, když si v 7. minutě na přesný centr naběhl Miloslav Zmrhal, s jeho hlavičkou si ještě domácí brankář poradil, ale na dorážku Rašovického dravce Marka Rišky už byl krátký. Rašovice držely balón a postupnou kombinací po stranách si připravovaly slušné šance. Finální fáze bohužel vázla. Domácí volili dlouhé nákopy na své urostlé útočníky. Ve 46. minutě zahrávali domácí volný přímý kop z nebezpečného místa v okolí pokutového území Rašovic. Střela domácího útočníka trefila hráče ve zdi do ruky a rozhodčí nařídil pokutový kop. Pozn.: Rašovický hráč si kryl rukou obličej, což je v pravidlech dovoleno. Penaltu bezpečně proměnil Vojtěch Nesper. Do šaten tak odcházeli výrazně spokojenější domácí. 2:1.

Druhý poločas byl otevřenou partií. Rašovice vrhly síly do útoku a hnaly se za vyrovnáním. Bohužel špatná koncovka a lepší řešení situací v pokutovém území Rašovice brzdila. Domácí Meziboří pouze nakopávalo bolóny dopředu a snažilo se hrozit s rychlých brejků, což se jim párkrát povedlo, ale proti byl výborně chytající brankář Josef Kosnar a skvěle hrající Karel Nádeník, který dokázal riskantními skluzy ve vlastním vápně překazit dvě tutové šance domácích. Rašovice se nakonec vyrovnání dočkaly. V 76. minutě našel Martin Moises, přetaženým centrem na zadní tyči Františka Havlíčka, který přesnou dělovkou na zadní tyč srovnal stav utkání. 2:2. O vítězi utkání tak musel rozhodnout penaltový rozstřel. I když proměnily Rašovice jen tři z pěti pokutových kopů, tak berou i druhý bod, protože Rašovický brankář Josef Kosnar dokázal pochytat dokonce tři penalty domácích a velkou měrou tak přispěl k druhému bodu ze hřiště soupeře. Za Rašovice neproměnil penaltu František Havlíček, který trefil pouze brankovou konstrukci a Václav Froněk, jehož špatnou střelu domácí brankář bez problému lapil. Naopak úspěšnými exekutory byli Martin Moises, Jan Vojč a Václav Spurný. Rašovice tak z Meziboří odvážejí cenné dva body.

V dalším kole přivítají Rašovice na svém domácím hřišti tým Března, se kterým se utkaly v minulé sezóně celkem 4krát a mají jim co vracet. Zápas se odehraje netradičně v neděli 3.9. od 13:30h. Všichni fanoušci jsou srdečně zváni.


Rašovice bez bodu i po druhém kole 

V sobotu odehrály Rašovice premiérové domácí utkání v krajské soutěži. Na svém hřišti přivítaly SK Málkov. Do zápasu vstoupili domácí aktivně a dobrým pohybem narušovali rozehrávku hostů. Nicméně zkušení hosté tlak přečkali a udeřili ve 12. minutě, kdy prošel Martin Farář po levé straně přes 3 domácí hráče a v samostatném nájezdu nedal domácímu brankáři šanci, 0:1. Domácí byli zaskočeni a hosté převzali iniciativu, kterou stvrdili druhou brankou,když zvyšoval ve 22. minutě Zdeněk Kopta. Z rohového kopu zakončil hlavou přesně. Ve 31. minutě Rašovická obrana nezachytila náběh opět Zdeňka Kopty, který se trefil podruhé. Na poločasových 0:4 zvyšoval málkovský Tomáš Boháček, kterému namazal špatnou rozehrávkou Rašovický obránce. Rozdíl v prvním poločase byl enormní, zejména v pohybu a zkušenostech, kterých měli hosté daleko více.

Do druhého poločasu provedli domácí několik změn v sestavě, hra se vyrovnala, ale překvapení se nekonalo. Jiskřičku naděje na slušný výsledek vykřesal v 64. minutě David Riška, který zakončil bratrskou spolupráci, když ho pěknou průnikovou přihrávkou našel bratr Marek Riška. 1:4. Domácí se do soupeře zakousli a snažili se o další branku, ale neuspěli a tak trestali hosté. Z brejku v 78. minutě na konečných 1:5 upravil hostující Jiří Novák, když si naběhl do otevřené obrany a propálil gólmana střelou na zadní tyč.

Domácí jsou tak po dvou kolech stále bez bodu. Rašovice děkují fanouškům, kterých přišlo i v úmorném vedru požehnaný počet.

První tři body tak budou Rašovice vyhlížet v neděli v Meziboří, kde změří síly s místním fotbalovým oddílem. 


Domácí premiéra s Málkovem


2. Kolo - I. B třída dospělých sk. B

🏆 Soutěžní utkání
🆚 SK Málkov
🗓 Sobota 19.08.2023
🕑 13:30
🏟 hřiště Rašovice


Rašovicím vstup do nové soutěže bodově nevyšel 

V sobotu 12.08. Rašovice odstartovaly premiérovou sezónu v I. B třídě. Na úvod je nečekal vůbec lehký soupeř. Konkrétně TJ Spartak Perštejn, který ještě minulou sezónu kopal Krajský přebor. Do zápasu vstoupil pohodověji domácí Perštejn a také měl první velkou šanci. V 6. minutě utekl hostující obraně domácí Petr Lukáš, ale svoji akci gólově nezakončil. Z následného odkopu upaloval sám na hostující branku Rašovický Marek Riška (čerstvá Rašovická posila), ale zakončení se mu nevydařilo. V 10. minutě obral domácího stopera o balón Marek Riška, ale s jeho střelou si domácí brankář poradil. A tak šli do vedení domácí, když se ve 13. minutě postavil k volnému přímému kopu Michal Salák. Svojí krásnou střelu ještě otřel o Rašovickou zeď a Perštejn vedl. V 16. minutě našel Miloslav Zmrhal přesným pasem Martina Bašuse, tomu se ale zakončení vůbec nepovedlo. Ve 30 minutě si dobře narazil Marcel Petřík s Janem Vojčem, ale branka z toho nebyla, z dobré střelecké příležitosti Marcel Petřík přestřelil. Ve 43. minutě nařídil rozhodčí pokutový kop po souboji v pokutovém území pro domácí, faulovaným byl Josef Maršalek. K penaltě se postavil sám a poslal domácí do dvoubrankového vedení. 2:0. Za tohoto stavu končil první poločas.

Do druhého poločasu vstoupily Rašovice dobře. Ve 48. minutě byl v pokutovém území Perštejna faulován Rašovický Jan Vojč. Rozhodčí ale k překvapení všech, včetně domácích fotbalistů, kteří po zákroku přestali hrát, penaltu nenařídil. První se tak v druhém poločase radoval opět Perštejn. V 53. minutě našel Michal Salák před odkrytou brankou Matěje Sobotu a bylo to 3:0. Jiskřičku naděje pro Rašovice vykřesal v 56. minutě Marek Riška, který v samostatném nájezdu prostřelil domácího brankáře. 3:1. Rašovickým snahám vystavil stopku domácí Lubomír Šugar, který se nejlépe zorientoval v chumlu před brankou a míč doklepl do prázdné branky. V 81. minutě přišlo snížení, Karel Nádeník zahrál roh na přední tyč, kde šikovně tečoval Marek Riška. 4:2. Závěr patřil hostům. V 84. minutě posunul Jan Vojč balón Miloslavovi Zmrhalovi, který na hranici pokutového území ještě přistrčil lépe postavenému Markovi Riškovi, jeho přesná střela orazítkovala pouze tyč. O 3 minuty později našel Karel Nádeník z rohu hlavu Michala Šinkovice, jeho přesný pokus před brankovou čarou skvěle zastavil domácí obránce Matěj Sobota. Rašovice tak z Perštejna odjíždějí bez bodu ačkoliv měly dost šancí na to, aby bodovaly.

V příštím utkání Rašovice přivítají na svém hřišti SK Málkov. Zápas je naplánovaný na sobotu 13:30 hod. Přijďte podpořit Rašovické fotbalisty v premiérovém domácím utkání v I.B třídě. Občerstvení zajištěno.


Rašovice odstartují sezónu v Perštejně


1. Kolo - I. B třída dospělých sk. B

🏆 Soutěžní utkání
🆚 TJ Spartak Perštejn
🗓 Sobota 12.08.2023
🕑 10:15
🏟 hřiště Perštejn


Rašovice mají za sebou víkendové soustředění 

V pátek 4.8. zahájili fotbalisté Rašovic víkendové soustředění. Vzhledem k brzkému startu soutěže nemohli fotbalisté odcestovat, jak tomu bylo doposud a soustředění tak probíhalo v domácím prostředí. Soustředění zahájili fotbalisté v pátek. Na programu byla fyzická příprava. Další trénink pak čekal na Rašovické fotbalisty v sobotu ráno, kdy probíhala silová příprava, po které následoval společný oběd v nedaleké restauraci Vyhlídka. Po obědě čekala na fotbalisty regenerace v podobě bazénu, sauny a vířivky. V neděli ráno byla na pořadu dne herní příprava a od 14:00 hod. čekal na Rašovice přípravný zápas s fotbalisty z Nejdku. Soustředění na hráčích Rašovic zanechalo své a domácím chyběly v závěru zápasu síly. Rašovice s Nejdkem padly v poměru 2:8. Rašovice se nemají za co stydět. Dlouho držely nadějné skóre 2:3 a měly i své šance. Kvalita soupeře a vyčerpání se projevilo v závěru, kdy fotbalisté Nejdku dominovali.

V příštím týdnu čeká na Rašovice již ostrý start a premiéra v krajské I. B třídě. K premiérovému utkání zajíždějí Rašovice do nedalekého Perštejna, s kterým změří síly v sobotu 12.08. od 10:15 hod.


Přípravné utkání


➡️ Přípravné utkání
🆚 FK Nejdek
🗓 Neděle 06.08.2023
🕑 14:00
🏟 hřiště Rašovice 


Rašovice znají soupeře v I. B třídě sezóny 2023/2024 

- Na Rašovice čeká v premiérové sezóně I. B třídy 15 týmů. Mimo jiné také hned dvě derby a to s celky Klášterce a Perštejna.