Upozornění !!!


Novinka 

➖vlaječky a minidresíky pro naše fanoušky 


Historický milník 

Rašovice v 1. B třídě‼️ 


Rašovice zakončily sezónu porážkou, ale přesto slaví postup do 1. B třídy 

V sobotu čekal na Rašovické fotbalisty poslední zápas letošní sezóny, a to odveta ve finále okresního přeboru s fotbalisty z Března. Rašovicím se první zápas v Březně nevyvedl a doma je čekal těžký úkol zvrátit nepři´znivé skóre. Podle toho také Rašovice do zápasu vlétly. Už v 1. minutě našel Jan Vojč přesným obloučkem domácího Václava Spurného a Rašovice vedly. 1:0. O 3 minuty později našel Karel Nádeník z rohového kopu přesně hlavu Miloslava Zmrhala, jeho pokus však skončil pouze na tyči. V 15. minutě orazítkoval opět jen tyč střelou z poza šestnáctky Tomáš Margolius. Domácích bylo plné hřiště a Březno nestíhalo. V 18. minutě upaloval sám na branku domácí Václav Spurný, balón ho však v poslední chvíli neposlechl a skóre se znovu neměnilo. Do další velké šance se dostal domácí Karel Nádeník, jeho střela skončila těsně vedle pravé tyče hostující branky. Ve 27. minutě přišla odpověď Března. Dlouhý nákop doběhl hostující Milan Holeček, kterého skvěle vychytal domácí brankář Pavel Farkaš, míč se ale nešťastně odrazil k hostujícímu Janu Sochorovi, který měl před sebou odkrytou branku. Do jeho střely ještě na poslední chvíli dokázal skvěle skočit domácí brankář, ale míč nedokázal vytěsnit mezi tři tyče. 1:1. Rašovice nic nebalily a diváci viděly spoustu šancí. Rašovice však bohužel opět neměly štěstí v koncovce a nepodařilo se jim proměnit své obrovské šance. Poločas tak končil za stavu 1:1.

Do druhého poločasu naskočil na Březenecké straně bývalý český reprezentant Jan Rezek. Svou zkušeností přinesl na kopačky Března klid a rozvahu. Rašovice investovaly do prvního poločasu velké množství sil a druhý poločas se spíše již dohrával. Únava z dlouhé sezóny a zklamání bylo na Rašovicích znát. Přesto bylo k vidění ještě několik pohledných akcí z obou stran. V 92. minutě posunul vítězství na stranu Března Jan Zahrádka, když ho v jasné ofsajdové pozici našel pasem David Rezek. Rašovice tak sezónu zakončily porážkou 1:2 a celkovým druhým místem okresního přeboru Chomutov čítající 21 týmů. Postup do 1. B třídy si vítězstvím zajistilo TJ Sokol Březno.

Porážka Rašovice nemrzela dlouho. Z okresu přišla zpráva že do I.B třídy může postoupit i tým z druhého místa okresního přeboru Chomutov. Na tuto nabídku Rašovice kývly, a tak můžou slavit historický postup, když si poprvé ve své klubové historii zahrají krajskou soutěž. Rašovice mají za sebou suverénně nejlepší sezónu, ve které dokázaly nasázet neuvěřitelných 135 branek. Rašovice děkuji svým fanouškům za skvělou podporu v celé sezóně!!!! ⚽️⚽️⚽️


Poslední zápas sezóny 


4. Kolo - Okresní přebor mužů - nadstavba o 1.místo

🏆 Soutěžní utkání
🆚 TJ Sokol Březno
🗓 Sobota 17.06.2023
🕑 14:00
🏟 hřiště Rašovice


Rašovice čeká v odvetě těžký úkol  

V sobotu 10.6. nastoupily Rašovice po úžasném tažení celou sezonou k prvnímu finálovému duelu na hřišti v Březně. Začátek zápasu byl na Rašovické straně velice nervózní, tíha finále byla znát. I když nastoupili hosté do zápasu s vysokým pressingem, tak domácí si s tím nelámali hlavu a dlouhými nákopy hledali své útočníky. Rašovická obrana měla s těmito nákopy bohužel značné problémy. Gólový účet prvního finále otevřel už v 7. minutě Ladislav Doksanský, který si osamocený počíhal na přesný centr a Březno vedlo. 1:0. Rašovice obdržená branka konečně trochu probrala a začaly si vytvářet šance. V první tutovce se objevil osamocený Zbyněk Dvořák, ale zakončení nebylo dostatečně důrazné. Rašovice si dokázaly tvořit dobré šance, ale štěstí a klidná hlava v zakončení hostům chyběla. Ve 34. minutě prchl hostující obraně domácí Josef Čížkovský a navýšil skóre utkání. O 3 minuty později zahrávali domácí rohový kop, který si našel František Polka a navýšil stav utkání na 3:0. Následně mohli hosté konečně korigovat skóre, když se do samostatného úniku ve 40. minutě dostal Zbyněk Dvořák, ale s jeho pokusem o přehození si domácí brankář Radek Zaťko poradil. Ve 43. minutě se na hranici malého vápna dostal k odraženému balónu Jan Vojč, ale trestuhodně přestřelil. Do šaten tak odcházeli výrazně spokojenější domácí fotbalisté za stavu 3:0.

Do druhého poločasu vstoupili lépe opět domácí. Hostující stoper František Havlíček si nedokázal poradit s dlouhým nákopem Březenecké obrany a špatným vyhodnocením situace poslal do brejku domácího Františka Polku, který zasadil Rašovicím další tvrdý úder. 4:0. V 60. minutě neudržel nervy na uzdě domácí David Heřman, který nejprve zezadu nedovoleně zastavil Rašovického hráče a poté ho po odpískání atakoval, za což viděl oprávněně červenou kartu. Rašovice tak měly výhodu třicetiminutové přesilovky. V 64. minutě prchl domácí obraně Martin Moises, jeho samostatný únik zastavil nedovoleně domácí obránce Vladimír Částka. Za tento zákrok viděl domácí obránce nepochopitelně pouze žlutou kartu. Za následné protesty viděl červenou kartu Rašovický Martin Moises. Rašovice tak místo dvojnásobné přesilovky dohrávaly také v deseti. V 70. minutě se do dobré šance dostal Václav Spurný, jeho přesný projektil se odrazil od břevna půl metru za brankovou čáru. Gólové oslavy Rašovic však překazili rozhodčí, kteří míč za brankovou čárou údajně neviděli. V 85. minutě uzavřel gólový účet zápasu domácí Josef Čížkovský, který se dostal k zakončení po dalším dlouhém nákopu. Z Března si tak Rašovičtí fotbalisté odvážejí nepříjemnou a hlavně nezaslouženou porážku 5:0. Rašovice děkují svým fanouškům, kteří do Března dorazili.

Na Rašovické fotbalisty tak čeká v odvetě velká výzva. Odvetu Rašovice odehrají na svém domácím hřišti v sobotu 17.06. od 14:00hod. Jedná se o poslední zápas sezóny. Přijďte podpořit domácí fotbalisty v jejich posledním zápase sezóny. Rašovice rozhodně zbraně nesložily.


Finále je tady 


1. Kolo - Okresní přebor mužů - nadstavba o 1.místo

🏆 Soutěžní utkání
🆚 TJ Sokol Březno
🗓 Sobota 10.06.2023
🕐 13:00
🏟 hřiště Březno


Rašovice jsou ve finále 

Rašovice zapisují historický úspěch a poprvé za své existence budou usilovat o postup do I.B třídy. Rašovice si svůj postup vybojovaly, když za celou základní část okresního přeboru skupiny západ ztratily pouze 5 bodů. Recept se Rašovicím nepodařilo najít na favorita soutěže TJ Sokol Březno, kterému v prvním měření sil podlehly 1:6 a v odvetě na domácím hřišti po penaltovém rozstřelu 3:4. Do nadstavby soutěže Rašovice vstupovaly z prvního místa a vyzvaly druhý celek okresního přeboru skupiny východ TJ Sokol Otvice. První zápas Rašovice zvládly na venkovním hřišti hladce v poměru 6:2. K odvetě bohužel ani nedošlo. Otvice se omluvily z důvodu pracovní vytíženosti většiny hráčů a Rašovice tak mohly slavit historický postup do finále.

Ve finále okresního přeboru se Rašovice střetnou s Březnem. Březno v základní části okresního přeboru klopýtlo vícekrát. Nejprve v šestém kolem nestačilo na Libědice, i když těsně po penaltovém rozstřelu podlehlo 2:3. Překvapení se urodilo v posledním kole podzimní části sezóny, když Březno zajíždělo do Radonic, kde prohrálo těsně 3:4. Další zaváhání přišlo v Rašovicích a ve Vejprtech, kde zvítězilo až po penaltách a ztratilo tak potřebné body do tabulky. Do nadstavby tak Březno postupovalo z druhého místa a vyzvalo první celek okresního přeboru skupiny východ a to rezervu Strupčice B. Na barážové boje Březno přivítalo nevídanou posilu bývalého reprezentačního snajpra a skvělého fotbalistu, který právě v Březně svou bohatou fotbalovou kariéru začínal, Jan Rezek. I díky jeho kvalitám Březno v prvním zápase na domácím hřišti Strupčický B tým přejelo v poměru 7:0. V odvetě na Strupčice čekala těžká práce, kterou nezvládly a znovu prohrály, tentokrát těsně 4:5.

Ve finále tak zaslouženě poměří síly Rašovice s posíleným Březnem. První zápas finále odstartuje v Březně v sobotu 10.06. od 13:00 hod. Žádáme všechny fanoušky Rašovic, aby přijeli tým podpořit a užili si společně s hráči zasloužený a premiérový vrchol sezóny. Děkujeme


Odveta nebude


Odvetný duel FK Rašovice - TJ Sokol Otvice se hrát nebude (na žádost Otvického týmu). Důvodem je pracovní vytíženost většiny hráčů v době konání mistrovského utkání.


Odveta


4. Kolo - Okresní přebor mužů - nadstavba 1.- 4.místo

🏆 Soutěžní utkání
🆚 TJ Sokol Otvice
🗓 Sobota 03.06.2023
🕑 14:00
🏟 hřiště Rašovice


Rašovice z Otvic přivážejí čtyřgólový náskok

V sobotu rozehráli Rašovičtí fotbalisté první utkání nadstavby. V semifinále okresního přeboru na ně čekal první zápas a soupeř z Otvic. Do zápasu Rašovice vlétly od první minuty a Otvice nestíhaly. Útočný fotbal Rašovic nesl ovoce už v 6. minutě, když našel Martin Bundzík na vápně dobře postaveného Jana Vojče, a ten otevřel gólový účet utkání. Na 0:2 zvyšoval v 16. minutě Rašovický buldok Zbyněk Dvořák, když jeho hlavu našel parádním centrem Tomáš Margolius. Ve 20. minutě dostali domácí šanci ke snížení v podobě pokutového kopu. Po vřavě v pokutovém území Rašovic odpískal rozhodčí nepochopitelně pokutový kop. Míč si postavil domácí Jan Kontra, ale jeho pokus skončil vysoko nad Rašovickou brankou, a tak se skóre neměnilo. Ve 31. minutě přinesl klid na Rašovické kopačky Václav Spurný. Jan Vojč vystihl domácí rozehrávku a přesnou přihrávkou poslal do úniku Václava Spurného. 0:3. O 10 minut později se radoval opět Václav Spurný, kterému skvěle přistrčil balón v pokutovém území Karel Nádeník. 0:4. Otvice nestíhaly zachytávat pohyb Rašovických fotbalistů. Ve 44. minutě se do ojedinělé šance domácích dostal po dlouhém nákopu Rostislav Šebek, ale jeho pokus skvěle zlikvidoval Rašovický brankář Pavel Farkaš. Do šaten tak odcházeli výrazně spokojenější Rašovičtí fotbalisté za příznivého stavu 0:4.

Rašovice v druhém poločase výrazně ubraly na tempu a prostřídaly svoje řady. V 50. minutě přišla úprava skóre. Jiří Loukota utekl Rašovické obraně a snížil stav utkání na 1:4. V 61. minutě kontroval hostující Daniel Karička, když se prosadil pěknou střelou z hranice pokutového území. Otvice vrhly síly do útoku, ale výraznější šance se jim vytvořit nevedlo. Naopak Rašovice útočily rychlými brejky do otevřené obrany a počítaly šance. V 68. minutě slavil podruhé Daniel Karička, když proměnil jednu ze svých šancí. Do samostatného úniku ho poslal přesnou přihrávkou Tomáš Margolius. 1:6. Na konečných 2:6 upravil domácí Daniel Pešek, když skvěle napálil skákající balón do horního rohu Rašovické branky. Rašovice tak první zápas zvládly v poměru 2:6 a do odvety tak mají skvělý čtyřgólový náskok.

Odvetné utkání je na programu již tuto sobotu 03.06. od 14:00 hod. v Rašovicích. Přijďte podpořit domácí fotbalisty v cestě do finále!! Občerstvení zajištěno.


Nadstavba je tady 


2. Kolo - Okresní přebor mužů - nadstavba 1.- 4.místo

🏆 Soutěžní utkání
🆚 TJ Sokol Otvice
🗓 Sobota 27.05.2023
🕔 17:00
🏟 hřiště UMT Chomutov


Poslední zápas základní časti Rašovice zvládly 

V sobotu 20.5. čekalo na Rašovické fotbalisty poslední kolo základní části okresního přeboru skupiny západ, kdy přivítaly na svém hřišti hráče z Libědic. Zápas měl vlažný start a byl opatrný z obou stran. Ani jeden z týmu se příliš do útočení nehrnul a hra se spíše odehrávala na středu hřiště. Rašovice se snažily vymyslet nějakou gólovou akci, ale Libědice dobře bránily a zahušťovaly prostor kolem svého vápna. Domácí v první půli nenašli recept na překonání Libědického bloku a poločas tak končil za nerozhodného stavu 0:0.

Do druhé půle Rašovice provedly pár změn v sestavě, zjednodušily hru a výrazně přidaly na tempu. Odměnou jim byla branka už tři minuty po startu druhé půle. Tomáš Margolius poslal do samostatného brejku Martina Moisese a domácí vedli. 1:0. O dvě minuty později poslal Martin Bundzík dlouhým autem do samostatného úniku Zbyňka Dvořáka, který zvýšil stav utkání na 2:0. Za další dvě minuty se radovaly Rašovice po třetí. Martin Bundzík našel křižným pasem Ondřeje Salčáka a bylo to už 3:0. Na 4:0 zvyšoval v 59. minutě Martin Moises, když mu před prázdnou branku předložil skvěle balón Ondřej Salčák. V 77. minutě byl v pokutovém území faulován domácí Martin Moises. S nabídnutým pokutovým kopem si poradil Zbyněk Dvořák a Rašovice vedly už 5:0. Na 6:0 upravil skóre v 79. minutě Václav Froněk, když ho na útočnou steč skvěle vysunul Petr Klimčák. A stav 7:0 se rozsvítil na ukazateli skóre v 84. minutě, když Libědická defenzíva nezachytila náběh domácího Tomáše Margoliuse, kterého našel přesnou průnikovou přihrávkou Marcel Petřík. Tečku za tímto zápasem udělal Libědický Petr Dvorský, když si přihrávku Martina Moisese srazil do vlastní sítě. Rašovice tak přehrály Libědice hladce 8:0.

V nadstavbové části bojů o 1.-4. místo čeká na Rašovice semifinálový dvojzápas s celkem Otvic. První zápas odehrají Rašovice na umělé trávě v Chomutově v sobotu 27.5. od 17:00h, kde Otvice hrají svá domácí utkání. Žádáme všechny fanoušky Rašovic, aby přijeli podpořit své fotbalisty v honbě za vítězstvím.

Více fotek zde:


Poslední utkání základní části


18. Kolo - Okresní přebor mužů - skupina západ

🏆 Soutěžní utkání
🆚 SK Libědice
 🗓 Sobota 20.05.2023
🕑 14:00
🏟 hřiště Rašovice


Rašovice ovládly Okresní pohár 

V sobotu čekalo na Rašovice speciální utkání. Zajížděly do Vilémova, kde se utkaly s místním fotbalovým celkem. Utkání mělo dvojí význam. Jednalo se jak o 17. kolo okresního přeboru, tak zároveň o finále Okresního poháru. Zápas byl jasně v režii hostujících Rašovic. Do první velké šance se však už v první minutě dostal domácí střelec David Janeček, když mu namazal Rašovický obránce. S jeho střelou si Rašovický brankář Pavel Farkaš poradil a nepustil domácí do vedení. Rašovice okamžitě reagovaly vysokým pressingem, který domácím fotbalistům příliš nevoněl a jejich rozehrávka vázla. Gólový účet zápasu tak otevřely Rašovice. Prudký centr Marcela Petříka domácí obránce nedokázal zneškodnit, balón propadl až k Martinu Moisesovi, který parádní dělovkou otevřel gólový účet Rašovic, běžela 3. minuta zápasu. Hosté dál tlačili na obranu domácích a vyplatilo se, když v 16. minutě přihrál nepřesně vlastnímu brankáři domácí obránce, jeho pomalou přihrávku přečetl Rašovický Václav Spurný a bylo to 0:2. Ve 23. minutě tahal za záchranou brzdu domácí obránce Jan Knop, když nedovoleným způsobem zastavil hostujícího Martina Bundzíka, který prchal sám na domácího brankáře. Za svůj počin viděl domácí obránce oprávněně červenou kartu, a tak domácí dohrávali zápas v deseti hráčích. Nicméně i v deseti hráčích dokázali domácí skórovat, když poslal Rašovický obránce do brejku Vilémovského Davida Janečka, jenž vykřesal jiskřičku naděje pro domácí. 1:2. Hosté hráli dále nátlakově a čekali na okénka v obraně Vilémova a jedno se do poločasu ještě otevřelo. Ve 40. minutě našel Jan Vojč přesným pasem Václava Spurného, který přistrčil před prázdnou branku Zbyňku Dvořákovi a Rašovice znovu vedly o dvě branky. V poločasové přestávce byli tak spokojenější hosté z Rašovic.

Druhý poločas si Rašovice v pohodě pohlídaly a branky už stříleli jen hosté. V 62. minutě našel Jan Vojč ze standardní situace hlavu Marka Šiffera. Jeho pokus domácí brankář vyrazil, ale na dorážku Zbyňka Dvořáka už byl krátký 1:4. Na 1:5 zvyšoval skvěle hrající Tomáš Margolius, který si našel odražený balón po střele Marka Šiffera. V 74. minutě prchl domácí obraně Václav Spurný, jeho sprint zastavil až v pokutovém území ostrým skluzem Vilémovský brankář a rozhodčí odpískal pokutový kop. Penaltu si vzal na starost Zbyněk Dvořák, který úspěšnou exekucí završil svůj hattrick. V 84. minutě našel Václav Spurný před prázdnou brankou Marka Šiffera, který zakončil gólový účet tohoto zápasu. 1:7. Rašovice tak slaví první trofej v sezóně, když Vilémov jednoznačně přehrály v poměru 1:7. Rašovice děkují svým fanouškům, kteří dorazili do Vilémova a dotlačili Rašovice k vítězství.

Kromě sedmi gólové nadílky přispěly také Rašovice v rámci charitativní sbírky na malého Mirečka, který přišel o oba své rodiče. Pokud by chtěl někdo přispět, tak informace níže na IG TJ Sokol Vilémov.

V příštím týdnu odehrají Rašovice poslední utkání základní části. Na domácím hřišti přivítají hosty z Libědic, a to v sobotu 20.05. ve 14:00 hod. 

Více fotek zde:


Finále poháru 


17. Kolo - Okresní přebor mužů - skupina západ/ Okresní pohár mužů - finále

🏆 Soutěžní utkání / Pohárové utkání
🆚 TJ Sokol Vilémov
🗓 Sobota 13.05.2023
🕔 17:00
🏟 hřiště Vilémov


Rašovice vyhrají okresní přebor-skupinu západ

V sobotu 6.5.2023 čekala na Rašovické fotbalisty nejtěžší zkouška jarní části sezóny, kdy poměřily síly s fotbalisty z Března. Do zápasu vstoupili aktivněji domácí, vysokým napadáním neumožňovali rozehrávku hostů a těm zbývaly jen dlouhé nákopy na své útočníky. Skóre zápasu se měnilo brzy, již v 11. minutě rozehrával Karel Nádeník volný přímý kop. Jeho centr hostující brankář v rukavicích neudržel, čehož využil domácí Tomáš Margolius a Rašovice vedly 1:0. Ve 25. minutě bylo vyrovnáno, na centr hostů si naběhl osamocený Jan Zahrádka a srovnal stav utkání. 1:1. Nerozhodný stav vydržel pouhých 6 minut. Ve 31. minutě našel Václav Spurný před polo odkrytou brankou Jana Vojče a Rašovice opět vedly. Do kabin tak odcházeli spokojenější domácí hráči.

Jak naznačil první poločas o ofenzivním pojetí tohoto zápasu, tak stejně začal i ten druhý. Šance se střídali na obou stranách a diváci si tak přišli na své. Srovnání přišlo v 67. minutě, kdy se hostující David Heřman dostal k odraženému balónu a svou střelu skvěle ukryl před domácím brankářem, který byl proti střele bezmocný. 2:2. Obrat hosté dokonali v 72. minutě, když se z přímého kopu trefil nechytatelně Ladislav Doksanský. Bylo jasné, že závěr utkání bude ještě dost zajímavý a také byl. Rašovice se hnaly za vyrovnáním a byly odměněny. V 83. minutě byl v pokutovém území faulován domácí veterán Martin Bašus. K penaltě se postavil Václav Spurný a srovnal stav utkání na 3:3. Devadesát minut vítěze tohoto klání nepřineslo a diváci tak byly svědky pokutových kopů, ve kterých měli více štěstí hosté, a z Rašovic si tak odvezli 2 body. Rašovicím však bod za remízu 3:3 stačil k tomu, že dvě kola před koncem mají domácí fotbalisté jisté první místo v tabulce skupiny západ a mohou slavit historický úspěch klubu. Je tak jasné, že Rašovické fotbalisty uvidíme v utkáních o postup do vyšší soutěže. Rašovice děkují fanouškům, kterých se dostavilo přes dvě stovky a vytvořili úžasnou atmosféru.

K dalšímu utkání zajíždějí Rašovice do Vilémova. Utkání bude speciální. Půjde samozřejmě o 3 body do tabulky, ale zároveň o vítěze Okresního poháru, kam se obě mužstva probojovala. Přijďte podpořit Rašovické fotbalisty v boji o první trofej sezóny. Zápas odehrají Rašovice v sobotu 13.05. od 17:00 hod. na hřišti ve Vilémově.


Finále okresního poháru 

Finále okresního poháru mužů TJ Sokol Vilémov – FK Rašovice bude sehráno na žádost obou oddílů v rámci 17. kola OP mužů, a to v sobotu 13.05.2023 od 17:00 hod.  


Rašovice přivítají Březno 


16. Kolo - Okresní přebor mužů - skupina západ

🏆 Soutěžní utkání
🆚 TJ Sokol Březno
🗓 Sobota 06.05.2023
🕑 14:00
🏟 hřiště Rašovice


Rašovice v derby připsaly povinné tři body

V neděli čekalo na Rašovice derby. Jako již tradičně bylo derby jednostrannou záležitostí. Skóre otevřel už v první minutě Zbyněk Dvořák. Rašovice fotbalisty z Jeseně k ničemu nepustily. Druhý gól přidal Zbyněk Dvořák v 6. minutě. Hattrick byl završen v 11. minutě, když se Zbyněk Dvořák trefil po třetí. Čtvrtý gól přidal Václav Spurný v 16. minutě. Na poločasových 0:5 zvýšil znovu Václav Spurný, když ho našel přesným centrem Ondřej Salčák.

Druhý poločas byl opět o jednom týmu. Brankář Rašovic, neměl žádnou práci. Rašovice držely balón a nikam se nehnaly. Výsledkem byl jediný gól, který připsal Tomáš Margolius. Rašovice tak v tréninkovém tempu přehrály Kláštereckou Jeseň 0:6.

V dalším utkání čeká na Rašovice favorit na postup TJ Sokol Březno. Březno v sobotu opět zaváhalo a na domácím hřišti padlo s Libědicemi 0:1 a potřebuje tak nutně bodovat. Žádáme všechny fanoušky, aby přišli podpořit Rašovické fotbalisty v tomto těžkém utkání. Občerstvení zajištěno. 


Derby


15. Kolo - Okresní přebor mužů - skupina západ

🏆 Soutěžní utkání
🆚 TJ Tatran Klášterecká Jeseň
🗓 Neděle 30.04.2023
🕔 17:00
🏟 hřiště Rašovice


Rašovice doma opět nezaváhaly 

V sobotu 22.4. čekal Rašovické fotbalisty další těžký souboj. Tentokrát na svém trávníku přivítaly celek SKP Kadaň. Zápas měl vlažný start. Domácím se kombinace nevedla a hosté vystrkovali růžky. Klid do domácí rozehrávky přinesl Martin Moises, když ho v 5. minutě našel přesným autem Martin Bundzík a bylo to 1:0. Vstřelená branka domácí uklidnila a přinesla klid v rozehrávce. Ve 24. minutě navýšil náskok domácích Daniel Karička, když svoji střelu otřel a hostujícího obránce. 2:0. Do poločasové přestávky se domácím ani hostům z SKP vsítit další branku nepodařilo a poločasové skóre tak bylo 2:0.

Druhý poločas byl jasnou záležitostí v režii domácích, kteří otevřeli střelnici. V 51. minutě poslal Martin Bundzík do samostatného nájezdu Martina Bašuse. 3:0. O 4. minuty později vystihl hostující rozehrávku Daniel Karička a bylo to už 4:0. V 75. minutě našel Martin Bundzík přesným centrem hlavu Miloslava Zmrhala. 5:0. O minutu později zapsal branku také Zbyněk Dvořák, když se ocitl sám před hostujícím brankářem. Další branku přidal Zbyněk Dvořák v 79. minutě, když se trefil přesně hlavou. 6:0. V 82. minutě přistrčil Jan Karas balón Martinovi Bašusovi, který přesnou dělovkou navýšil skóre utkání. 8:0. Gólový účet uzavřel v 84. minutě Miloslav Zmrhal, když si naběhl na centr Marcela Petříka a pečetil vysokou výhru domácích. Rašovice tak připsaly další tři body a domácí výhru. SKP Kadaň přehrály překvapivě vysoko 9:0.

Favorit soutěže Březno nezvládlo vypjatý duel ve Vilémově a prohrálo 4:2. Rašovice tak mají na čele tabulky náskok pěti bodů. V dalším zápase čeká na Rašovice derby s Kláštereckou Jesení. Jelikož se oba celky nachází na opačném konci tabulky, výhra je pro Rašovice jasnou povinností a přípravou na vypjatý duel s Březnem v dalším kole. Zápas Jeseň -Rašovice se odehraje na hřišti v Rašovicích v neděli 30.04. od 17:00hod. Občerstvení zajištěno. 


Rašovice přivítají SKP


14. Kolo - Okresní přebor mužů - skupina západ

🏆 Soutěžní utkání
🆚 SKP Kadaň 
🗓 Sobota 22.04.2023
🕑 14:00
🏟 hřiště Rašovice


Rašovice těžký zápas v Radonicích zvládly 

Ve druhém jarním kole čekal na Rašovice soupeř z Radonic, který na svém domácím hřišti umí favority hodně potrápit, a to se také potvrdilo. Do zápasu vstoupily Radonice lépe a už v 6. minutě šly do vedení. Matěj Orgoník proklouzl Rašovické obraně a poslal domácí do vedení. Vedení však domácím vydrželo pouhé 3 minuty. V 9. minutě poslal Jan Vojč do brejku Václava Spurného a bylo srovnáno. Rašovice vyrovnávací gól nakopl, převzaly iniciativu zápasu a stupňovaly tlak, který přinesl řadu brankových situací,ale žádná vyložená šance se nepovedla přetavit v branku. Do vedení se tak hosté dostali až ve 37. minutě. V pokutovém území domácích fauloval brankář domácích. Penaltu si vzal na starost Karel Nádeník a s přehledem ji proměnil a poslal Rašovice do vedení. 1:2. Ve 43. minutě utekl Rašovické obraně Matěj Orgoník, za záchranou brzdu zatáhnul hostující obránce a nabídl tak Radonicím šanci na srovnání skóre v podobě pokutového kopu. Míč si postavil domácí Johan Kothánek. Jeho pokus ale fantasticky lapil Rašovický brankář Pavel Farkaš a srovnání skóre nepřipustil. Do šaten tak odcházeli spokojenější hosté.

Druhý poločas zahájily Rašovice hrůzostrašně. Už ve 47. minutě bylo srovnáno. Hosté si nedokázali pohlídat dlouhý nákop,který si jednoduše zpracoval útočník Radonic a zpoza šestnácky vystřelil jen do tyče, ale na dorážku domácího Imricha Kardose už byl krátký. 2:2. Rašovice nic nebalily, trpělivou hrou a stupňujícím tlakem si připravovaly další šance. Domácím nezbývalo jen balóny odkopávat a obrana hostů je bez problémů sbírala. Klid na kopačky Rašovic přinesl v 65. minutě Václav Spurný, když vystihl domácí rozehrávku,prokličkoval mezi obránci a střelou pod břevno poslal Rašovice do vedení. 2:3. Srovnáno mohlo být v 70. minutě. Matěj Orgoník z rohového kopu překvapil všechny, když balón skvěle poslal přímo do branky. Rašovický brankář Pavel Farkaš opět vytáhl eso z rukávu, když na brankové čáře předvedl skvělý zákrok a udržel Rašovické vedení. V 74. minutě pojistil vedení Rašovic Miloslav Zmrhal, kterého na přední tyči našel z rohového kopu přesně Karel Nádeník. 2:4. Do konce zápasu už branka nepadla, i když měli hosté další 100% šance na skórování.

Rašovice zvládly těžký a vypjatý duel v Radonicích a po výhře 2:4 připisují další důležité body. Rašovice opět děkují svým fanouškům, kteří dorazili Rašovické fotbalisty povzbudit přímo do Radonic.

V dalším kole se Rašovice představí na domácí půdě. Soupeřem jim bude SKP Kadaň. Zápas se odehraje v sobotu 22.04. 2023 od 14:00 hod.

Občerstvení zajištěno.


Rašovice zajíždějí do Radonic


13. Kolo - Okresní přebor mužů - skupina západ

🏆 Soutěžní utkání
🆚 TJ Sparta Radonice
🗓 Neděle 16.04.2023
🕒 15:00
🏟 hřiště Radonice


Rašovice vstup do jarní části sezóny zvládly 

V sobotu 08.04. odehrály Rašovice první zápas jarní části sezóny. Soupeřem jim byl Vejprtský Slovan. Zápas začaly Rašovice výborně, už v 7. minutě poslal do vápna ostrý centr Václav Spurný a Rašovice vedly. Trefil se Martin Bundzík. Domácí měli výrazně více ze hry a Vejrpty tempu utkání jen těžko stačily. Druhý gól do sítě hostů zařídím domácí Martin Bašus, kterého našel přesně Martin Bundzík. Do kabin tak odcházeli spokojenější domácí.

Druhý poločas změnu ve vývoji utkání nepřinesl. Rašovice kontrolovaly balón a hledaly skulinky v hostující defenzivě. Gólový účet druhého poločasu otevřel Ondřej Salčák, když se nejlépe zorientoval ve skrumáži v pokutovém území Vejprt. 3:0. V 54. minutě se prosadil domácí Václav Spurný, když mu na malé vápno skvěle přistrčil balón Martin Bašus. 4:0. O 12 minut později navýšil náskok domácích parádní hlavičkou Miloslav Zmrhal po přesném centru Karla Nádeníka. V 76. minutě našel Martin Bundzík před polo odkrytou brankou Jana Karase a bylo to už 6:0. Gólový lístek domácích uzavřel parádní dělovkou Petr Klimčák. V 79. minutě zkazil radost domácímu brankaři hostující Silvio Novák, který využil nedorazu domácí obrany a zkazil tak domácím čisté konto. Rašovice první zápas jarní části sezóny zvládly a Vejprty porazily hladce v poměru 7:1. Rašovice děkují skvělým fanouškům, kterých na první jarní zápas dorazila necelá stovka.

V příštím zápase čeká na Rašovice nepříjemný celek z Radonic, který v posledním kole podzimu dokázal přehrát favorita soutěže TJ Sokol Březno.

Zápas se odehraje na Radonické půdě v neděli 16.04.od 15:00hod. Doražte podpořit Rašovice v honbě za dalšími třemi body.


Dětské hřiště v areálu FK Rašovice se rozšířilo 

Fotbalový klub Rašovice se tradičně zapojil do projektu s názvem SPOLEČNĚ PRO KLÁŠTEREC 2022. Jde o projekt, ve kterém první čtyři nápady získají finanční podporu od města Klášterec nad Ohří v rámci participativního rozpočtu na zrealizování svého projektu.

Navrhovatelem byl Ing. Martin Bašus, který zastupoval FK Rašovice a jeho návrh byl vítězný. Návrh s názvem "Rozšíření dětského hřiště v areálu FK Rašovice" skončil na prvním místě s celkovým počtem 338 hlasů.

FK Rašovice děkují všem, kteří tento projekt podpořili a pomohli tak zase o něco vylepšit zázemí v areálu fotbalového hřiště i pro ty nejmenší.

Nové herní prvky jsou nainstalovány a hřiště je otevřeno veřejnosti. Přístup na dětské hřiště je zajištěn boční brankou do areálu.

Děkujeme za podporu a ať hřiště slouží !!!


Rašovice zahájí jaro v domácím prostředí


12. Kolo - Okresní přebor mužů - skupina západ

🏆 Soutěžní utkání
🆚 TJ Slovan Vejprty
🗓 Sobota 08.04.2023
🕑 14:00
🏟 hřiště Rašovice


Nová sada dresů


Rašovice jsou ve finále Okresního poháru

V neděli čekal na Rašovice první ostrý zápas letošního roku, semifinále Okresního poháru. Rašovice v semifinále narazily na nepříjemného soupeře z Libědic. Utkání se mělo odehrát na Libědickém trávníku, ale kvůli nepřízni počasí byl zápas přeložen na umělou trávu do Kadaně. Zápasu od začátku jasně dominovaly Rašovice. Vysokým napadáním a dobrou kombinací držely balón na svých kopačkách. Libědice tak běhaly pouze bez balónu a jejich útočná snaha se upínala k dlouhým nákopům, které Rašovický defenzivní štít v pohodě sbíral. Rašovice měly výrazně více ze hry, ale nepřesnosti ve finální třetině hřiště vedly k tomu, že v poločase svítilo na tabuli nerozhodné skóre 0:0.

Druhý poločas změnu ve hře nepřinesl. Rašovice držely balón a trpělivě čekaly na svou šanci. První se však radovali domácí a to v 55. minutě. Z rohového kopu míč propadl až k domácímu Lukášovi Votrubovi a Libědice šly do vedení. Obdržená branka Rašovice nakopla a vedení Libědic trvalo pouhé tři minuty. V 58. minutě zahrávaly Rašovice rohový kop. V závaru před domácí brankou se nejlépe zorientoval Miloslav Zmrhal a bylo to 1:1. Nerozhodné skóre dlouho nevydrželo. V 60. minutě šly Libědice opět do vedení. Domácí předvedli rohový kop jako přes kopírák a radoval se opět Lukáš Votruba. V 70. minutě přišla chvíle Rašovického špílmachra Karla Nádeníka, který z volného přímého kopu vymetl levý roh domácí branky a srovnal stav utkání. O 3 minuty později byl obrat dokonán. Rohový kop Rašovic proměnil domácí František Volf, který nešikovně podruhé vymetl šibenici vlastní branky. 2:3. Rašovice předvedly bojovný výkon a zaslouženě si zahrají finále. Ve finále čeká na Rašovice Vilémov, který v druhém semifinále přehrál Vejprty v poměru 2:1.

V příštím týdnu Rašovice zahájí jarní část sezóny. V domácím prostředí přivítají Vejprty. Zápas je plánován na sobotu 08.04. od 14:00.


Semifinále okresního poháru


3. Kolo - Okresní pohár mužů - Semifinále

🏆 Pohárové utkání
🆚 SK Libědice
🗓 Neděle 02.04.2023
🕑 14:00
🏟 hřiště Libědice


Generálku Rašovice nezvládly 

K poslednímu přípravnému utkání před nadcházející jarní častí sezóny zajížděly Rašovice na umělou trávu do Jirkova. Soupeřem jim byl celek TJ Kopisty. Do zápasu vstoupily výrazně lépe Kopisty. Vysokým napadáním způsobovaly Rašovické obraně značné problémy v rozehrávce. Ve 13. minutě šly Kopisty do vedení, když potrestaly chybu v Rašovické rozehrávce. Ve 32. minutě Rašovice prohrávaly už 2:0. Kopisty předvedly rychlou kombinaci a radovaly se podruhé. Ve 42. minutě Kopisty trestaly po třetí, když si Rašovický obránce neporadil s prvním dotekem. První poločas tak jasně ovládly Kopisty v poměru 3:0.

Do druhého poločasu vstoupily Rašovice výborně a Kopistům oplácely stejnou mincí. Rašovice vysunuly napadání a těžily především z chyb v rozehrávce Kopist. V 52. minutě Rašovice zaslouženě snížily, když Marcel Petřík našel z rohového kopu přesně hlavu Martina Bundzíka. Rašovice převzaly otěže utkání. Kopistům nezbylo nic jiného, než nakopávat dlouhé balóny za obranu. V 63. minutě se Rašovice radovaly po druhé. Martin Bundzík našel z rohového kopu na zadní tyči Václava Froňka, který trefil přesně a bylo to 3:2. Rašovice se hnaly za vyrovnáním, ale proti byl dobře chytající brankář Kopist a trocha štěstí v zakončení Rašovických fotbalistů. Rašovice tak bohužel své velké šance neproměnily a s TJ Kopisty prohrály v poměru 3:2.

Sezónu Rašovice zahajují semifinálovým utkáním okresního poháru, a to v neděli 2.4.2023 od 14:00 hod. na hřišti v Libědicích.


Poslední přátelské utkání


➡️ Přátelské utkání
🆚 TJ Kopisty
🗓 Neděle 19.03.2023
🕑 14:00
🏟 hřiště UMT Jirkov 


Kompletní výsledky Vojkovického poháru

Výsledky zápasů:

Tabulka:


Rašovice ovládly Vojkovický pohár 

V neděli 5.3. čekal na fotbalisty z Rašovic poslední zápas Vojkovického poháru. Tentokrát je prověřili dorostenci FK Ostrov. Do zápasu vstoupily Rašovice výborně. Už v první minutě rozvlnil síť Václav Froněk po přesném centru Martina Bundzíka. Skóre bylo srovnáno v 17. minutě. Ostrovští mladíci využili zaváhání v Rašovické rozehrávce. O deset minut později Rašovice opět vedly. Karel Nádeník našel z rohového kopu přesně hlavu Martina Bundzíka. Ostrov srovnal krok ve 45. minutě. Do šaten tak odcházely oba celky za nerozhodného stavu 2:2.

Do druhého poločasu vstoupily opět skvěle Rašovice. Ve 46. minutě poslal Rašovice do vedení opět Martin Bundzík, když mu skvěle přistrčil balón Zbyněk Dvořák. V 72. minutě si narazil Jan Vojč s Václavem Spurným a bylo to 2:4 pro Rašovice. V 87. minutě pečetil výhru a završil hattrick Martin Bundzík, když ho opět našel přesně Zbyněk Dvořák. Rašovice tak zvládly i poslední zápas Vojkovického poháru a dorostence z Ostrova porazily v poměru 5:2. Rašovice tak letos ještě nepoznaly hořkost porážky a jubilejní desátý ročník Vojkovického poháru zaslouženě ovládly.

Poslední přátelské utkání před jarní částí sezóny odehrají Rašovice 19.03. od 14:00 hod. na umělé trávě v Jirkově, kde změří síly s fotbalisty TJ Kopisty.


Souboj o první místo


4. Kolo - Zimní pohár TJ Vojkovice

➡️ Přátelské utkání
🆚 FK Ostrov - dorost
🗓 Neděle 05.03.2023
🕚11:00
🏟 hřiště UMT Ostrov


Rašovice si na Vojkovickém poháru zahrají o první místo 

V neděli odehrály Rašovice třetí utkání Vojkovického poháru. Tenkrokrát jim byl soupeřem TJ Jáchymov. Rašovice se poprvé prosadily už v 7. minutě. Po přetaženém rohovém kopu vrátil balón do ohně Václav Spurný a Miloslav Zmrhal otevřel skóre utkání. Ve 13. minutě poslal do úniku Jan Vojč přesným pasem Václava Spurného a bylo to 2:0. Ve 35. minutě obehrál Karel Nádeník Jáchymovského obránce, našel přesně Jana Vojče a bylo to 3:0. Gólový účet prvního poločasu uzavřel Václav Spurný, když ho ze standardní situace našel přesně Martin Bundzík. První poločas tak Rašovice ovládly v poměru 4:0.

Druhý poločas byl opět jednostrannou záležitostí. V 65. minutě rozehrávaly Rašovice standardní situaci. Po nepřesném centru se míč dostal ke Karlovi Nádeníkovi, který svou střelu opřel o domácího obránce a poslal Rašovice do pětibrankového náskoku. V 75. minutě poslal Jan Vojč do brejku Václava Spurnýho, který zkompletoval hattrick. V 78. minutě se k odraženému balónu dostal Jan Vojč a rozvlnil síť po sedmé. Hattrick a gólový účet utkání uzavřel v 81. minutě opět Jan Vojč, když na půlící čáře vystihl Jáchymovskou rozehrávku a svůj brejk zakončil přesnou střelou mezi tři tyče. Rašovice tak nadělily Jáchymovským fotbalistům osm branek.

V příštím utkání čeká na Rašovice poslední zápas Vojkovického poháru. Soupeřem jim bude Ostrovský dorost. Vzhledem k tomu, že mladíci z ostrova si na turnaji zatím počínali také bezchybně, bude tento zápas soubojem o první místo. Zápas Rašovice odehrají v neděli 05.03. od 11:00 hod. na umělé trávě v Ostrově.


Žáci v přípravě

Žáci Rašovic přes zimu nelení a přípravu nepodceňují 


Rašovice vyzvou Jáchymov 


3. Kolo - Zimní pohár TJ Vojkovice

➡️ Přátelské utkání
🆚 TJ Jáchymov
🗓 Neděle 26.02.2023
🕐 13:00
🏟 hřiště UMT Ostrov


Zápas prvních týmů byl jednoznačnou záležitostí Rašovic 

V neděli odehrály Rašovice druhé kolo zimního poháru. Tentokrát změřily síly s pořádajícím týmem turnaje TJ Vojkovice,který po podzimu vede tabulku okresního přeboru, stejně jako Rašovice, akorát v Karlovarském kraji. Zápas byl jednoznačně v režii Rašovic. Rašovice do zápasu vstoupily na plno a už v 5. minutě vedly. Přesný pas Daniela Karičky našel Václava Spurného a bylo to 1:0. Druhou branku vsítil opět Václav Spurný, když využil zaváhání ve Vojkovické rozehrávce. Třetí branku přidal Jan Vojč, kterého v malém vápně našel přesně Václav Spurný. Čtvrtou branku si vsítil stoper Vojkovic sám, když po stejné akci jako u třetí branky Rašovic sice zamezil přihrávce, ale míč si srazil do vlastní branky. Pátou branku přidal Václav Spurný po dlouhé přihrávce Daniela Karičky. Na 6:0 upravoval skóre Zbyněk Dvořák z penalty, když byl v pokutovém území faulován Rašovický Marcel Petřík. V poločase tak byly Rašovice výrazně spokojenější.

Druhý poločas změnu nepřinesl. Sedmou branku přidal přesnou hlavičkou Tomáš Margolius. Osmou branku vsítil Martin Bundzík, když ho našel přesným křižným pasem Tomáš Margolius. Dévatou branku přidal Miloslav Zmrhal po krásném signálu z přímého kopu. Desítku završil Jak Karas, kterého poslal do úniku Zbyněk Dvořák. Jedenáctou branku přidal Jan Vojč, když si narazil se Zbyňkem Dvořákém a v samostatném úniku uzavřel Rašovický střelecký účet. Čestný úspěch připsaly také Vojkovice, když si Rašovice neporozuměly v rozehrávce. Rašovice tak porazily Vojkovice vysoko 11:1. Konfrontace Chomutovského a Karlovarského okresu vyzněla jednoznačně pro Chomutov.

Další utkání zimního poháru odehrají Rašovice v neděli 26.02. od 13:00 hod. Soupeřem jim tentokrát bude TJ Jáchymov.


Anketa 

Zvolte nejoblíbenější fotbalový klub okresu Chomutov za rok 2022.

Hlasovat lze až do konce února 2023 a nové hlasy je možné přidávat každou hodinu.

Za každý hlas děkujeme  


Druhé kolo Vojkovického poháru


2. Kolo - Zimní pohár TJ Vojkovice

➡️ Přátelské utkání
🆚 TJ Vojkovice
🗓 Neděle 12.02.2023
🕦 11:30
🏟 hřiště UMT Ostrov


Rašovice vstup do zimního poháru zvládly

Rašovice v neděli nastoupily k prvnímu zápasu zimního poháru TJ Vojkovice. Soupeřem jim byl celek TJ Čechie Dalovice. Rašovice do zápasu vstoupily daleko lépe a od prvních minut bylo jasné, kdo bude udávat tempo zápasu. V 5. minutě už Rašovice vedly. Jan Vojč našel přesným pasem Václava Spurného, který v souboji s brankářem Dalovic neměl problém. 1:0. Druhý gól utkání přišel v 15. minutě. Jan Vojč poslal do brejku Daniela Karičku, který zakončil přesně a bylo to už 2:0. Na 3:0 zvyšoval Jan Karas. Po krásné kombinaci Rašovic na jeden dotek stál na konci akce Václav Spurný, který ještě vylepšil pozici pro Jana Karase a bylo to už 3:0. Na 4:0 upravoval opět Daniel Karička, kterého přesnou přihrávkou našel Václav Spurný. První poločas tak rozhodčí ukončoval za příznivého stavu pro Rašovice.

Druhý poločas byl opět jednostrannou záležitostí. Rašovice kombinovaly s balónem a Dalovice parkovaly u svého pokutového území autobus. Rašovice se snažily kombinační hrou najít skulinky v Dalovické stěně, což se bohužel moc nedařilo. Rašovice tak branku v druhém poločasu nepřidaly a Dalovice přehrály hladce 4:0. Čisté konto připsal Pavel Farkaš, který ojedinělé šance Dalovic perfektně zneškodňoval.

V druhém kole Vojkovického poháru čeká na Rašovické fotbalisty pořádající tým turnaje tedy TJ Vojkovice. Zápas Rašovice odehrají opět na umělé trávě v Ostrově v neděli 12.02. od 11:30 hodin. Semifinále poháru 

Rašovice se v semifinále okresního poháru utkají s Libědicemi. Zápas odehrají Rašovice na venkovním hřišti v Libědicích, a to 02.04.2023 ve 14:00hod.
Druhou semifinálovou dvojici tvoří TJ Slovan Vejprty a TJ Sokol Vilémov. Jejich semifinále se uskuteční o den dřív, a to v sobotu 01.04.2023 ve 13:30hod. 


Rašovice v neděli vstoupý do zimního poháru


1. Kolo - Zimní pohár TJ Vojkovice

➡️ Přátelské utkání
🆚 TJ Čechie Dalovice
🗓 Neděle 05.02.2023
🕜 13:30
🏟 hřiště UMT Ostrov


Zimní příprava v plném proudu 

Rašovický A tým se mimo jiné zúčastní v zimní přípravě desátého ročníku Zimního turnaje,který pořádá oddíl TJ Vojkovice. Turnaj se uskuteční v měsících únor a březen. Zápasy budou odehrány na umělé trávě v Ostrově nad Ohří. Účastníci turnaje jsou celky z Okresního přeboru Karlovarského kraje a dorostenci týmu FK Ostrov. Pro Rašovice to bude zajímavá konfrontace s celky hrající stejnou soutěž v sousedním kraji. 

Přihlášené týmy:   
                               TJ Jáchymov
                               FK Ostrov-dorost
                               TJ Vojkovice
                               FK Rašovice
                               TJ Čechie DaloviceRašovice zaznamenaly historický úspěch 

V sobotu 12.11. odehráli fotbalisté Rašovic poslední utkání podzimní části soutěže. Na svém hřišti přivítali Perštejnský B tým a k vidění bylo celkem deset branek. První se radovali domácí už ve 3. minutě. Jan Vojč přistrčil balón Karlovi Nádeníkovi, který střelou zpoza velkého vápna rozvlnil síť poprvé, Rašovice vedly 1:0. Další branka padla ve 24. minutě a opět do sítě hostů. Prosadil se Tomáš Margolius. 2:0. O 3 minuty později našel Jan Vojč průnikovou přihrávkou Václava Spurného a bylo to už 3:0. Za další 3 minuty našel přesným centrem Václav Spurný opět Tomáše Margoliuse a Rašovice vedly o čtyři branky. Rašovice tak do šaten odcházely výrazně spokojenější se čtyřgólovým náskokem v zádech.

V druhém poločase skórovali první hosté. Laxnost v domácí rozehrávce využil Milan Kosnar a snížil stav utkání na 4:1. O minutu později se skóre znovu měnilo, kdy golman domácích Pavel Farkaš poslal přesným výkopem do brejku Tomáše Margoliuse, který završil svůj hattrick a domácí golman si připsal asistenci, 5:1. Na 6:1 navýšil náskok opět Tomáš Margolius, když mu na vápně přistrčil balón Jan Vojč. Osmý gól utkání vsítil Marek Šiffer, když ho pěknou zpětnou přihrávkou oslovil Václav Spurný. V 75. minutě využil chyby hostujícího brankáře Václav Spurný a debakl byl na světě. 8:1. Gólový účet utkání a druhý hattrick tohoto zápasu završil Václav Spurný v 81. minutě po přesném pasu Tomáše Margoliuse. Rašovice tak poslední utkání zvládly hladce a Perštejnský B tým porazily vysoko 9:1. Rašovice se tímto vítězstvím posunuly na první příčku tabulky a čekaly, jak dopadne jejich rival z Března, který měl v tabulce jednobodový náskok před tímto kolem.

Druhý den v neděli odehrál své poslední utkání podzimu také vedoucí tým TJ Sokol Březno. Hráči Března však poslední zápas v Radonicích nezvládli a prohráli jej 3:4. Díky tomuto překvapení v posledním kole zapisují Rašovice historický úspěch, kdy přezimují na prvním místě tabulky s neuvěřitelnými třiceti body a vstřelenými 84 brankami. Fotbalový klub Rašovice děkuje všem svým fanouškům za podporu a těší se po zimní přestávce na jarní část sezóny, kde chce navázat na předešlé výsledky a předvedenou hru.


Poslení zápas podzimu 


1. Kolo - Okresní přebor mužů - skupina západ

🏆 Soutěžní utkání
🆚 TJ Spartak Perštejn 🅱️
🗓 Sobota 12.11.2022
🕑 14:00
🏟 hřiště Rašovice

Rašovice doma převálcovaly Kovářskou 

V sobotu 5.11. přivítaly Rašovice na svém hřišti opět fotbalisty z Kovářské. V předchozím kole vyhrály Rašovice v Kovářské pouze 3:2,ale doma se žádné drama nekonalo. Domácí se poprvé radovali už ve 2.minutě,když Karel Nádeník našel přesnou přihrávkou Tomáše Margoliuse a Rašovice vedly. Ve 27. minutě překvapil všechny domácí Martin Bundzík, když rychlým autovým vhazováním poslal do brejku Tomáše Margoliuse a ten chladnokrevně zavěsil, bylo to už 2:0. O minutu později předvedl důraz v malém vápně Vladimír Zubko a Rašovice vedly o tři branky. Ve 41. minutě prožili gólovou radost také hosté. Trefil se Michal Zlatník. O minutu později našel Václav Spurný dobře naběhnutého Tomáše Margoliuse, který završil svůj hattrick. Rašovice tak do šaten odcházely s pohodlným náskokem 4:1.

Druhý poločas opět ovládli domácí. V 52. minutě prostrčil Václav Spurný balón přesně do běhu Janu Vojčovi a bylo to už 5:1. O minutu později našel Tomáš Margolius přesným centrem Miloslava Zmrhala a Rašovice vedly 6:1. V 54. minutě zahrávala Kovářská volný přímý kop, kterého se ujal Johan Hablawetz a pěknou střelou překonal domácího brankáře. 6:2. Poslední slovo měli ale opět domácí. V 64. minutě se ocitl sám před hostujícím brankářem Miloslav Zmrhal a uzavřel gólový účet zápasu. Rašovice tak Kovářskou dokázaly dvakrát za sebou přehrát a opět naplno bodovat,tentokrát 7:2.

V dalším týdnu čeká na Rašovické fotbalisty poslední utkání podzimní části soutěže. Soupeřem jim tentokrát bude Perštejnský B tým. Přijďte naposledy v tomto roce podpořit domácí fotbalisty. Zápas začíná v sobotu 12.11. od 14:00hod. Občerstvení zajištěno. 


S Kovářskou tentokrát doma2. Kolo - Okresní přebor mužů - skupina západ

🏆 Soutěžní utkání
🆚 TJ Jiskra Kovářská
🗓 Sobota 05.11.2022
🕑 14:00
🏟 hřiště Rašovice


Rašovice odjíždějí z Kovářské s plným počtem bodů 

V sobotu 29.10. čekal na Rašovice další soupeř, a to celek TJ Jiskra Kovářská. Hřiště v Kovářské není v tomto období již v ideálním stavu, což výrazně narušovalo kombinační hru obou celků. Rašovice tlačily hned od první minuty zápasu, ale na těžkém terénu bylo složité něco vymyslet. Zápas byl plný ostrých soubojů a byl hlavně o bojovnosti než o fotbalovém umění. První skórovali hosté, když využili ve 44. minutě výhodu volného přímého kopu. Ujal se ho Zbyněk Dvořák, s jehož tvrdou ranou z dálky si domácí brankář neporadil a do kabin tak odcházeli spokojenější hosté z Rašovic.

Druhý poločas přinesl napínavou podívanou. Ve 48. minutě prokázal perfektní důraz v malém vápně Martin Bundzík a poslal hosty do dvoubrankového vedení. 0:2. O zápletku utkání se postaral o jedenáct minut později Roman Fako, když si v útočné šestnáctce našel skvěle balón a snížil na 1:2. V 68. minutě bylo srovnáno a byl u toho opět domácí Roman Fako. Kovářská povzbuzena dvoubrankovým úspěchem a podporou domácích fanoušků, kterých se na stadionu sešla stovka, myslela na obrat. Hosté dlouho neotáleli a přispěchali s odpovědí. V 79. minutě si počínal jako skvělý žolík střídající Josef Kosnar. Jeho důraz v malém vápně byl odměněn rozdílovou brankou hostů. Rašovice už žádné překvapení nepřipustily a náskok si ohlídaly. Rašovice tak odvážejí z Kovářské všechny body po tvrdém a bojovném výkonu. Rašovice také děkují svým fanouškům, kteří do Kovářské přijeli opět v hojném počtu.

V předposledním utkání podzimní části soutěže vyzvou Rašovice opět Kovářskou,tentokrát na svém domácím hřišti. Rašovice budou chtít potvrdit předchozí výhru a na svém domácím trávníku Kovářskou opět přehrát. Kvalitnější terén jim bude výhodou. Utkání se odehraje v sobotu 5.11. od 14:00h. Přijďte podpořit Rašovické fotbalisty. Občerstvení zajištěno.


Na Rašovice čeká Kovářská


11. Kolo - Okresní přebor mužů - skupina západ

🏆 Soutěžní utkání
🆚 TJ Jiskra Kovářská
🗓 Sobota 29.10.2022
🕑 14:30
🏟 hřiště Kovářská


Rašovice jednoznačně přehrály Perštejnský B tým 

V neděli 23.10. zajížděly Rašovice do sousední Kotviny, kde má své zázemí pro domácí zápasy Perštejnský B tým. Hřiště v Kotvině neprošlo žádnou rekonstrukcí a hrací plocha není v dobrém stavu. Rašovice tak věděly, že na ně nečeká nic jednoduchého a terén může být nevyzpytatelný pro kombinačně hrající celky. Nicméně hosté neponechali nic náhodě a tlačili se do útoku od první minuty. Odměnou jim byl gól už ve 3. minutě zápasu, kdy Václav Spurný našel přesným centrem hlavu Miloslava Zmrhala a Rašovice vedly. 0:1. V 16. minutě měnil skóre Tomáš Margolius, když svou střelou na špatném terénu překvapil domácího brankáře 0:2. Ve 36. minutě nachytal na švestkách domácího brankáře opět Tomáš Margolius a Rašovice vedly už 0:3. O 3. minuty později našel Martin Bundzík přesným centrem hlavu Václava Spurného a bylo to už 0:4. Plamínek naděje zažehl ve 39. minutě Ondřej Salčák, když se trefil z nepřímého kopu. Do šaten šli tak výrazně spokojenější hráči z Rašovic.

Druhý poločas byl jednostrannou záležitostí. Rašovice ve svém tlaku nepolevovaly a nemilosrdně trestaly domácí chyby. V 54. minutě se do balónu opřel Karel Nádeník a na tabuli svítilo skóre 1:5. Plamínek naděje Perštejnským fotbalistům definitivně sfoukl Václav Spurný, když v 69. minutě trefil přesně a bylo to už 1:6. V 77. minutě zatáhl balón do šestnáctky Martin Bundzík, přesnou přihrávkou našel Jana Vojče a brankář domácích rybařil po sedmé. V 85. minutě oslovil Zbyněk Dvořák přesným nákopem Martina Bundzíka a debakl byl na světě. 1:8. Gólový účet zápasu a završený hattrick stvrdil Tomáš Margolius v 85. minutě, když po krásné přihrávce Václava Spurného měl před sebou odkrytou branku. Perštejn se nezmohl na žádný odpor, a tak Rašovice deklasovaly Perštejnský B tým 1:9 a z Kotviny si odváží zaslouženě všechny tři body. Rašovice opět děkují svým fanouškům, kterých přicestovalo do Kotviny nemalý počet a svou podporou přispěli k dalšímu vítězství Rašovic.

K příštímu utkání zajíždí Rašovice na horskou půdu do Kovářské a to v sobotu 29.10. Výkop je naplánován na 14:30 hod. Přijeďte podpořit FK Rašovice ⚽️.Rašovice hrají v Kotvině


10. Kolo - Okresní přebor mužů - skupina západ

🏆 Soutěžní utkání
🆚 TJ Spartak Perštejn 🅱️
🗓 Neděle 23.10.2022
🕑 15:30
🏟 hřiště Kotvina


Rašovice uhájily druhé místo 

V neděli 16.10. zajížděly Rašovice v 9.kole II.třídy Okresního přeboru do Libědic. Do zápasu vstoupili lépe hosté. Už v 8. minutě našel Martin Bundzík přesným pasem Václava Spurného a Rašovice vedly. 0:1. Hosté měli ze hry více. Domácí Libědice hrozili pouze dlouhými nákopy, které hostující obrana v pohodě zachytávala. Skóre se znovu měnilo ve 20. minutě. K rohovému kopu se postavil Martin Moises, který přesným centrem našel na přední tyči Martina Bundzíka a Rašovice vedly 0:2. Do poločasu si hosté připravili ještě několik šancí,tu největší bohužel promarnil Karel Nádeník,který odkrytou branku z malého vápna přestřelil. I tak se do šaten odcházelo hostům komfortněji.

Na začátku druhého poločasu očekávali hosté tlak domácích,ale ten nepřišel. Naopak hosté se dostávali do dalších brankových příležitostí. Rašovice kombinovaly a počítaly další šance. Změně skóre bránila jen nepřesnost při zakončení, po nastřelení dvou tyček i štěstíčko a v neposlední řadě i skvěle chytající Ladislav Šinágl v domácí brance. Rašovice tak v pohodě dvoubrankové vedení pohlídaly a z Libědic odvážejí všechny tři body za vítězství 0:2. Rašovice děkují všem fanouškům, kteří do Libědic dorazili opět v hojném počtu.

V příštím zápase čeká na Rašovice Perštejnský B tým. Perštejnské béčko se krčí na předposlední příčce tabulky s jedním bodem. Rašovice nečeká jednoduchý zápas,jelikož se hraje na hřišti v Kotvině, kde není ideální terén. Zápas Perštejn - Rašovice se odehraje v neděli 23.10. v 15:30 hodin. v Kotvině.

Rašovice změří síly s fotbalisty z Libědic 


9. Kolo - Okresní přebor mužů - skupina západ

🏆 Soutěžní utkání
🆚 SK Libědice
🗓 Neděle 16.10.2022
🕑 14:00
🏟 hřiště Libědice


Rašovice jednoznačně přehrály Vilémov 

V sobotu čekal na Rašovice další soupeř z vrchu tabulky. Na svém hřišti přivítaly fotbalisty Vílémova. Do zápasu Rašovice vlétly od první minuty a hosté nestíhali zachytávat rychlé kombinační výpady domácích. Už ve 12. minutě našel Václav Spurný ve vápně dobře naběhnutého Tomáše Margoliuse a Rašovice vedly. 1:0. O minutu později využil zaváhání hostující obrany opět Tomáš Margolius a bylo to už 2:0. A ve 20. minutě už to bylo 3:0. Rychlý útok domácích zakončil Miloslav Zmrhal, na kterého po přesné přihrávce Václava Spurného zívala prázdná branka. O minutu později posunul balón na hranici pokutového území Jan Vojč na Martina Bundzíka a bylo to už 4:0. Jiskřičku naděje pro Vilémov vykřesal ve 24. minutě Adam Roub, když domácí obrana rozehrála nepřesně. Ze strany Vilémova to však bylo úplně všechno. O 4 minuty později poslal Karel Nádeník do brejku Václava Spurného a bylo to už 5:1. Ve 34. minutě rozehrály Rašovice rychle autové vhazování, po kterém se ocitl Martin Bundzík tváří v tvář hostujícímu gólmanovi a rozvlnil síť po šesté. Do šaten tak odcházeli výrazně spokojenější domácí.

Do druhého poločasu vstoupily Rašovice velice sebevědomě s vědomím vysokého náskoku, což bylo na hřišti jednoznačně vidět. Domácí drželi míč na svých kopačkách a trpělivě čekali na svou další šanci. V 56. minutě byl v pokutovém území hostů faulován Jan Vojč. Šance se ujal Zbyněk Dvořák a s pokutového kopu mířil přesně. 7:1. V 68. minutě vystihl hostující rozehrávku domácí Jan Vojč a poslal domácí do pohodlného sedmi brankového náskoku. Rašovice tak napravily klopýtnutí z minulého týdne a jsou opět na vítězné vlně. Vilémov jasně přehrály v poměru 8:1.

V dalším kole čeká na Rašovice návštěva Libědic. Libědice si zatím počínají skvěle. Očekáváme těžký a vyhrocený zápas plný soubojů. Zápas Rašovice odehrají v neděli 16.10. ve 14:00hod. na hřišti v Libědicích.Rašovice přivítají Vilémov 8. Kolo - Okresní přebor mužů - skupina západ

🏆 Soutěžní utkání
🆚 TJ sokol Vilémov
🗓 Sobota 08.10.2022
🕑 14:00
🏟 hřiště Rašovice


Důležitý zápas Rašovice nezvládly 

V sobotu čekala na Rašovice největší zkouška dosavadní části sezóny, a to celek Března, který ještě minulý rok kopal I.B třídu. Do zápasu Rašovice vstoupily hrůzostrašné. Už ve 4. minutě otevřel skóre utkání domácí Tomáš Kudláček a Březno vedlo. V 16. minutě fauloval hostují brankář Radek Fiala v náběhu domácího útočníka a kopala se penalta. Pokutového kopu se ujal domácí David Rezek a Březno vedlo už 2:0. Rašovice se nestačily oklepat a hostují brankář lovil balón ze sítě po třetí. Chybu v komunikaci Rašovické obrany využil František Polka. Do šaten tak odcházeli výrazně spokojenější domácí fotbalisté.

Do druhého poločasu vlétly jiné Rašovice, ale skóre měnili opět domácí. Po sérii velkých šancí hostů se v 66. minutě do balónu opřel domácí David Rezek a bylo to už 4:0. Snížit se hostům povedlo až v 74. minutě. Domácí obranou se protáhl Tomáš Margolius, s jehož střelou si ještě domácí brankář poradil, ale na dorážku Zbyňka Dvořáka už byl krátký 4:1. Rašovice vrhly všechny síly do útoku. V koncovce se však hostujícím hráčům hrubě nedařilo i s přispěním skvěle chytajícího domácího brankáře. Hřebíček do rakve připravil hostům v 80. minutě Milan Holeček. Rašovice se nevzdávaly, ale branky stříleli pouze domácí. V 89. minutě uzavřel gólový účet zápasu domácí Pavel Pliska. Rašovice tak poprvé sezóně prohrály a ukončily sérii neporazitelnosti na čtrnácti zápasech. Rašovičtí fotbalisté děkují svým fanouškům, kteří i ve špatném počasí přijeli tým podpořit. Děkujeme.

V příštím kole přivítají Rašovice na svém hřišti Vilémov. Domácí budou chtít napravit zaváhání a připsat další body. Zápas začíná v sobotu 08.10.2022 od 14:00hod. Občerstvení během zápasu bude zajištěno.


Těžká prověrka v Březně 


7. Kolo - Okresní přebor mužů - skupina západ

🏆 Soutěžní utkání
🆚 TJ Sokol Březno
🗓 Sobota 01.10.2022
🕓 16:00
🏟 hřiště Březno


Rašovice deklasovaly Jeseň 

V sobotu čekalo na Rašovice tradiční derby. Derby bylo bohužel jednostrannou záležitostí. Hosté se dostavili pouze v 9 hráčích z důvodu vysoké marodky a pracovních povinností.

Domácí si v tréninkovém tempu zastříleli a připsali celkem dvacet tři branek. Šest branek si připsali Jan Vojč s Václavem Spurným. Čtyři trefy zaznamenal Daniel Karička. Hattrick připsali Zbyněk Dvořák a Jan Karas. Jednu branku si Jeseňská obrana dala sama. Zápas skončil pro hosty velice nelichotivě 23:0. Rašovice tak natáhly šňůru neporazitelnosti na čtrnáct zápasů.

V příštím týdnu čeká na Rašovice zatím nejtěžší zkouška. V sobotu změří Rašovice své síly s favoritem soutěže TJ Sokol Březno. Březno hrálo ještě minulý rok I.B třídu a letos by se chtělo do této soutěže vrátit. Zápas odehrají Rašovice na domácí půdě Března, a to v sobotu 1.10.2022 od 16:00hod. Přijeďte podpořit tým Rašovic v tomto důležitém utkání.


Derby


6. Kolo - Okresní přebor mužů - skupina západ

🏆 Soutěžní utkání
🆚 TJ Tatran Klášterecká Jeseň
🗓 Sobota 24.09.2022
🕑 14:00
🏟 hřiště Rašovice


Rašovice opět nezaváhaly 

V neděli čekal na Rašovické fotbalisty třetí zápas letošní sezóny. Soupeřem jim byl nevyzpytatelný celek SKP Kadaň. Hosté vlétli do zápasu namotivováni nenechat nic osudu a už ve 4. minutě přistrčil Tomáš Margolius balón Václavu Spurnému a bylo to 0:1. Hosté měli lepší pohyb, s kterým měli domácí hráči velké problémy. V 19. minutě nakopl Daniel Karička přesný balón na Martina Bundzíka, ten si pohrál s domácím obráncem a poslal Rašovice do dvoubrankového vedení. Ve 44. minutě našel Jan Vojč přesným pasem Václava Spurného a bylo to už 0:3. Ve stejné minutě zápasu si srazil přihrávku Martina Bundzíka domácí Ernest Vaškovič do vlastní sítě a Rašovice vedly už o čtyři branky. Domácí byli na ručník, a to nebylo vše. Ve 45. minutě předvedli hosté nejpovedenější akci zápasu, kdy se do kombinace zapojili hned 4 hostující hráči a přihrávkami na dva doteky přes celé hřiště připravili gólovou příležitost pro Václava Spurného, jenž završil již druhý hattrick v této sezóně. 0:5. Do šaten tak odcházeli Rašovičtí fotbalisté výrazně spokojenější.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí. Ve 46. minutě utekl domácí obraně Jan Kinský a vykřesal malou jiskřičku naděje pro domácí fotbalisty. Ve 49. minutě poslal hosty zpátky do pětibrankového náskoku hostující Tomáš Margolius, když se prosadil hlavou z rohového kopu. V 60. minutě obral Martin Moises o balón domácího obránce a zvýšil náskok hostů už na 7:1. O deset minut později přidal další branku Jan Vojč a bylo definitivně rozhodnuto o osudu tohoto zápasu. Rašovice vedly v 70. minutě již 1:8. Kosmetickou úpravu skóre ještě udělali hráči SKP. V 74. minutě zaspali hosté u autového vhazování, když utekl po lajně Richard Čibenka a chladnokrevně prostřelil hostujícího brankaře (domácí posila z TATRAN KADAŇ). V 87. minutě utekl domácí Jan Spousta a postaral se tak o gólovou tečku tohoto utkání. Rašovice tak neprohrály už třináctý zápas v řadě a z Úhošťan odvážejí vysokou výhru 3:8 a další důležité tři body do tabulky.

V příštím utkání čeká na Rašovické fotbalisty derby s TATRAN Klášterecká Jeseň. Domácí vyhlížejí další gólové hody, a proto zvou všechny fanoušky a fanynky na toto utkání. Zápas se odehraje na domácím hřišti v sobotu 24.09. 2022 od 14:00hod. Občerstvení bude standardně zajištěno.


Na Rašovice čeká SKP


5. Kolo - Okresní přebor mužů - skupina zápas

🏆 Soutěžní utkání
🆚 SKP Kadaň
🗓 Neděle 18.09.2022
🕥 10:30
🏟 hřiště Úhošťany


Žáci FK Rašovice absolvovali fotbalové soustředění!!! 

Víkend 9.9.-11.9. patřil Rašovickému fotbalu a to hlavně díky fotbalovému soustředění našich žáků. Kluci absolvovali náročný program,který obsahoval celkem 4 tréninkové jednotky ve třech dnech a k tomu výšlap na místní zříceninu hradu Lestkov. Zázemí jim poskytl domácí areál a přilehlý Pension Vyhlídka. Součástí soustředění byla nezbytná regenerace a odpočinek v podobě doplňkového programu, jako např. konfrontace s dospělým fotbalem mezi A týmy FK Rašovice - TJ SPARTA Radonice,stezka odvahy či večerní promítání. Za možnost uskutečnit toto soustředění a za finanční podporu děkujeme zejména Ústeckému kraji (SPORT 2022) a městu Klášterec nad Ohří.


Rašovice doma deklasovaly Radonice 

V sobotu čekalo na Rašovické fotbalisty první domácí utkání letošního ročníku. Soupeřem jim byl celek TJ Sparta Radonice. Hosté začali šťastněji, když v první minutě napálil odražený míč Jiří Palma a prudkou střelou k tyči zařídil vedení Radonic. Domácí mužstvo to z míry nevyvedlo a svou trpělivou kombinační hrou postupně zvyšovalo tlak, čímž začali přicházet i brankové příležitosti. Srovnání skóre přišlo už ve 25. minutě, prosadil se z rohového kopu hlavou Václav Spurný. O šest minut později už Rašovice vedly. Branku zaznamenal domácí sniper Zbyněk Dvořák. Ve 33. minutě utekl po pravé straně domácí Václav Spurný a druhým gólem v zápase pečetil výsledek po prvním poločase na 3:1. Do šaten tak odcházeli spokojenější domácí fotbalisté.

Druhý poločas byl jednostrannou záležitostí. Hosté z Radonic absolutně nestíhali tempo utkání a jen těžko bránili domácí útoky. Fanoušci si tak mohli přijít na své. I když se Radonicím povedlo v druhém poločase zaznamenat dvě branky, tak debaklu neutekly. Domácí postupně připsali dalších sedm branek a hosty z Radonic přehráli vysoko 10:3. Za domácí si připsali pověstný hattrick hned dva hráči, Václav Spurný a Zbyněk Dvořák, který dokonce zaznamenal branky čtyři. Po jedné brance skórovali Jan Vojč, Tomáš Margolius a domácí kapitán Jiří Süsser. Rašovice tak první domácí utkání zvládly na výbornou.

Fotbalový klub Rašovice děkuje domácím fanouškům za hojnou účast a úžasnou kulisu po celou dobu utkání.

K dalšímu utkání zajíždějí Rašovice do nedalekých Úhošťan, kde vyzvou místní celek SKP Kadaň. Zápas se odehraje v neděli 18.9.2022 v netradičním čase 10:30 hod.


První domácí utkání


4. Kolo - Okresní přebor mužů - skupina západ


🏆 Soutěžní utkání
🆚 TJ Sparta Radonice
🗓 Sobota 10.09.2022
🕑 14:00
🏟 hřiště Rašovice


Rašovice v prvním kole nezaváhaly 

V sobotu zajížděly Rašovice k prvnímu zápasu letošní sezóny. Soupeřem jim byl horský celek TJ Slovan Vejprty. Do zápasu vstoupili lépe hosté a prvních 30 minut diktovali tempo utkání a domácí k ničemu nepustili. Tlak hostů využil už ve 13. minutě Zbyněk Dvořák, když se jako první dostal k odraženému balónu a chladnokrevně prostřelil domácího brankaře. 0:1. Domácí byli zaskočeni vysokým napadáním a rychlým přístupem Rašovických hráčů, tempo zápasu nestíhali a byli nuceni používat pouze dlouhé nákopy, které Rašovická obrana jednoduše zachytávala. V prvním poločase už se skóre nezměnilo a oba celky odcházely do šaten za stavu 0:1.

Druhý poločas začal opět v režii hostů. Rašovice držely míč na svých kopačkách a postupnou kombinací se snažily vytvořit si další brankové příležitosti. V 68. minutě měli Rašovice k dispozici volný přímý kop po drzém průniku hostujícího záložníka Václava Spurného, který byl před hranicí velkého vápna faulován. K balónu se postavil zkušený Karel Nádeník, který krásnou technickou střelou obstřelil zeď domácích a rozvlnil síť po druhé. 0:2. V 72. minutě se dostal do úniku domácí Radek Černý, ale hostující brankář Pavel Farkaš předvedl výborný zákrok a skóre se neměnilo. Byl to klíčový moment zápasu, který domácí celek definitivně složil na kolena. V 80. minutě předvedli krásnou akci hostující fotbalisté na jejímž konci byl Václav Spurný a Rašovice vedli už 0:3. A když se o minutu později trefil Jan Vojč, mohli hosté pomalu slavit první letošní vítězství. V 88. minutě měli k dispozici domácí Vejprty penaltu, když si hostují obránce nešťastně při odkopu nastřelil vlastní ruku v pokutovém území. Pozn. redaktora: "Penalta byla nařízena chybně dle pravidel fotbalu". K penaltě se postavil domácí Tomáš Keil a pokazil tak hostům čisté skóre. Rašovice tak z Vejprt odvážejí zasloužené vítězství 1:4.

V dalším kole se Rašovičtí fotbalisté představí na domácím stadiónu a vyzvou celek z Radonic. Zápas odehrají domácí v sobotu 10.09.2022 od 14:00hod. Těšíme se na podporu domácích fanoušků v prvním letošním domácím utkání. Občerstvení bude během zápasu tradičně zajištěno.


Rašovice zahájí sezónu ve Vejprtech 


3. Kolo - Okresní přebor mužů - skupina západ


🏆 Soutěžní utkání
🆚 TJ Slovan Vejprty
🗓 Sobota 03.09.2022
🕑 14:00
🏟 hřiště Vejprty


Fotbalové soustředění A týmu 

Ve dnech 26.8.-28.8.2022 absolvovali hráči A týmu Rašovic fotbalové soustředění v areálu hotelu Panorama v Teplicích. Soustředění se zúčastnilo celkem 18 hráčů včetně realizačního týmu. Program byl velice bohatý, zaměřený zejména na taktickou přípravu na následující sezónu, fyzickou přípravu a také regeneraci. K dispozici měli hráči hřiště s umělou trávou, tělocvičnu, posilovnu a wellness. Tréninkové jednotky byly dvoufázové a po nich následovala nezbytná regenerace v hotelovém wellness. Volný čas byl využit na utužení kolektivu návštěvou místního pivovaru Monopol nebo sledováním zápasu domácích Teplic s týmem ze Zlína na stadionu "Na Stínadlech". Počasí se přes hrozbu bouřek a dešťových přeháněk nakonec vydařilo, hráči byli spokojeni s celým programem a realizační tým taktéž za pozitivní přístup hráčů k náročnému programu. Soustředění bylo zakončeno přátelským zápasem s týmem z Března. Utkání Rašovice bohužel nezvládli a Březnu podlehli 5:0. Nutno říct, že na výsledek se podepsal fyzicky náročný program celého soustředění a síly během zápasu rychle ubývaly. Nicméně to byla dobrá generálka na vzájemné střetnutí těchto týmu, které na sebe narazí v 7. kole podzimní části II. třídy OFS.

Nový soutěžní ročník zahájí Rašovice v sobotu 03.09.2022 od 14:00 hod. na hřišti ve Vejprtech. Soupeřem jim bude domácí celek TJ Slovan Vejprty.