V Rašovicích se bude hrát finále 


Rašovice předávaly ocenění 

Po posledním zápase letošní fotbalové sezóny bilancoval realizační tým FK Rašovice uplynulou sezónu jak herně, tak výsledkově a předal několik individuálních ocenění. 

   1. Nejlepší střelec:

               -    Ocenění nejlepší střelec sezóny si odnesl Václav Spurný, který v sezóně zaznamenal 30 branek.


2. Nejužitečnější hráč:

               -   Jako nejužitečnějšího hráče sezóny vyhlásil realizační tým FK Rašovice Jana Vojče


3. Překvapení jara:

               -   Jako překvapení jara vybral realizační tým FK Rašovice naprosto zaslouženě Jiřího Peška, který zaznamenal                         výborné jaro a skvěle zastoupil při absenci obou brankářů pozici gólmana. Jirka odchytal dva zápasy, ve                               kterých obdržel pouze tři branky s bilancí jedné výhry a jedné remízy. Jirka předvedl v brance neskutečné                           zákroky a skvěle se mu dařilo také ve své obvyklé pozici krajního obránce.

 


Rašovice sezónu zakončily vítězstvím 

V sobotu čekal na Rašovice poslední zápas letošní sezóny. Soupeřem jim byl celek TJ Slavoj Droužkovice. První měření sil v tomto dvojzápase vítěze nepřinesl a po výsledku 2:2 bylo vše otevřené. Rašovice odvetu zvládly na výbornou. První rozvlnil síť už v 8. minutě Zbyněk Dvořák a Rašovice vedly. Rašovice měly více ze hry a bylo vidět, že chtějí tento zápas jednoznačně vyhrát. Domácí na výborně připraveném trávníku dobře kombinovali a dostávali se do dalších šancí, hosté nestíhali. V poločasové pauze svítilo na světelné tabuli skóre 5:1. Postupně se trefili za domácí Jan Vojč, Marek Šiffer a 2x Václav Spurný. Za hosty mírnil skóre Michal Srbek.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako první. Rašovice diktovaly tempo utkání a míč hostům z Droužkovic moc nepůjčovaly. První se v druhém poločase trefil opět Zbyněk Dvořák. Po něm Martin Moises, když překvapil všechny a z rohové kopu trefil přesně růžek branky. Poslední branku Rašovického celku zapsal prezident klubu Martin Bašus, když hlavou z rohové kopu zamířil přesně. Porážku mírnil hostují Michal Srbek. Rašovice tak poslední zápas sezóny v klidu zvládly a připsaly výhru 8:2. Rašovice tak končí letošní sezónu na krásném pátém místě.

Fotbalový klub Rašovice děkuje všem svým fanouškům za podporu !!


Rašovice sezónu ukončí na domácím trávníku


2. Kolo - Okresní přebor mužů - nadstavba o 5.místo

🏆 Soutěžní utkání
🆚 TJ Slavoj Droužkovice
🗓 Sobota 11.06.2022
🕔 17:00
🏟 hřiště Rašovice


Rašovice přivážejí z Droužkovic remízu 

V sobotu odehrály Rašovice předposlední zápas letošní sezóny. Soupeřem jim byly domácí Droužkovice. Hosté vstoupili do zápasu lépe, kombinační hrou přehrávali domácí hlavně ve středu hřiště, čímž je dostávali pod tlak. Do první gólové situace se dostal hostující Jan Karas, který po milimetrové přihrávce z levé strany od Miloslava Zmrhala přestřelil odkrytou branku. Další šance hostů přibývali, a nakonec se branky i dočkali. V 17. minutě zatáhl Jan Vojč balón do pokutového území, kde byl faulován a Rašovice tak měly k dispozici pokutový kop. Míč si postavil útočník Zbyněk Dvořák a Rašovice vedly. 0:1. Hosté dále tlačili a domácí se jen bránili. Od 25. minuty zápasu začalo hustě pršet, což se projevilo na hře obou týmů. Kombinační hra hostů vázla, a naopak začaly fungovat vysoké balóny, které vyhovovaly naopak domácím, kteří měli na hřišti výškovou převahu. Tento styl sklidil ovoce ve 30. minutě při zahrávání rohového kopu, kdy se prosadil hlavou domácí Zděněk Novotný a bylo srovnáno. Do poločasu se snažili domácí o převzetí iniciativy, ale ani jeden z celků se do žádné velké šance již nedostal. Do šaten odcházely oba týmy za nerozhodného stavu 1:1.

Druhý poločas přinesl obrat. Hosté se vrátili ke kombinační hře, která urostlým hráčům Droužkovic dělala potíže. Domácí volili jednodušší taktiku, a to dlouhé nákopy za obranu. Jeden z nich proměnil v 60. minutě v gólovou střelu Jiří Šnábl, jenž utekl hostující obraně a Droužkovice šly do vedení. Rašovice nic nebalily a ihned se snažily o rychlou odpověď. Jejich snažení korunoval v 75. minutě Zbyněk Dvořák, který dostal krásnou přihrávku od Miloslava Zmrhala a propálil všechno, co mu stálo v cestě. 2:2. Druhý poločas přinesl mnoho brankových příležitostí na obou stranách, ale skvělé zákroky obou brankářů již další gólové zářezy nepřinesly. Za tohoto výsledku zápas skončil. Rašovice tak z Droužkovic odvážejí cennou remízu a odveta tak slibuje zajímavou podívanou.

Poslední zápas sezóny a tím i odvetu s Droužkovicemi odehrají Rašovice na svém domácím hřišti v sobotu 11.06. od 17:00hod. Přijďte naposledy podpořit domácí v boji o celkové páté místo. Občerstvení jako již tradičně zajištěno.


Souboj o páté místo začnou Rašovice venku 


1. Kolo - Okresní přebor mužů - nadstavba o 5.místo

🏆 Soutěžní utkání
🆚 TJ Slavoj Droužkovice
🗓 Sobota 04.06.2022
🕑 14:00
🏟 hřiště Droužkovice


Odvetu Rašovice zvládly a zahrají si o páté místo 

V sobotu čekala na Rašovice odveta s domácími LoKo Chomutov. První zápas vítěze nepoznal a odveta tak byla zcela otevřena. Do zápasu vstoupili lépe domácí. Ve 4. minutě rozvlnil síť Jan Szendri a Lokotka vedla. Vedení však domácím vydrželo pouze dvě minuty. Marek Šiffer našel přihrávkou Daniela Karičku a bylo srovnáno. 1:1. Rašovice vstřelený gól probral a bylo jich plné hřiště. Domácí opařeni obdrženou brankou nestíhali tempo utkání. Rašovice však nedokázaly své obrovské šance přetavit v branku a do šaten tak oba celky odcházely za stavu 1:1.

Druhý poločas otevřeli brankou hosté. Středopolař Martin Moises našel z rohového kopu na zadní tyči Jana Vojče a Rašovice vedly. Domácí se snažili o rychlou odpověď, ale hostující obrana byla nepropustná. A tak udeřili opět hosté, když v 55. minutě našel Jan Vojč přesným pasem Václava Spurného a bylo to 1:3. O 9. minut později zopakovali hosté akci jak přes kopírák a gólově odskočili do tříbrankového vedení. Jiskru naděje vykřesal pro domácí v 80. minutě Jan Szendri, když si zaběhl za hostující obranu a skoro z nulového úhlu dokázal vsítit branku. 2:4. O dramatickou koncovku se postaral v 86. minutě Josef Soukup, když se prosadil z rohového kopu. 3:4. Hosté svou nedůsledností dovolili domácím koncovku zdramatizovat, ale o vítězství se připravit již nenechali. Rašovice tak natáhly šňůru neporazitelnosti na sedm zápasů bez porážky. Domácí LoKo Chomutov tak Rašovice přehrály s celkovým skóre 7:8.

V přímém souboji o pátou příčku Okresního přeboru vyzvou Rašovice fotbalisty z Droužkovic, kteří si poradili s celkem SKP Kadaň s celkovým skórem 12:9. K prvnímu zápasu budou Rašovice zajíždět do Droužkovic a to 04.06.2022 od 14:00hod. Odveta se bude konat o týden později na domácím hřišti v Rašovicích.


Rašovice čeká odveta 3. Kolo - Okresní přebor mužů - nadstavba 5- 8.místo

🏆 Soutěžní utkání
🆚 AFK LoKo Chomutov
🗓 Sobota 28.05.2022
🕔 17:00
🏟 hřiště LoKo Chomutov


Rašovice opět neprohrály 

V sobotu Rašovice zahájily první kolo nadstavbové části soutěže. Na svém hřišti přivítaly tým AFK LoKo Chomutov. Hosté do zápasu vstoupili lépe. Ve 20. minutě se do balónu opřel Jaroslav Novotný a Lokotka vedla. 0:1. Domácí se snažili, ale více ze hry měli stále hosté. Ve 42. minutě přidali hosté druhý gól, v pokutovém území se míč odrazil opět k Jaroslavovi Novotnému a hosté vedli o dvě branky. Do šaten tak odcházeli výrazně spokojenější hráči LoKo Chomutov s dvoubrankovým vedením v zádech.

Do druhého poločasu vstoupili Rašovičtí fotbalisté lépe. Převzali iniciativu a bylo jich plné hřiště, což neslo své ovoce. V 53. minutě se měnilo skóre. Václav Spurný našel v pokutovém území Martina Moisese, který snížil stav utkání. 1:2. Rašovice kontaktní branka nakopla. V 61. minutě prostrčil Martin Moises balón na Václava Spurného a bylo srovnáno. 2:2. Hosté zbraně neskládali a šli opět do vedení. V 67. minutě se z rohového kopu prosadil hlavou Marek Žďánský. 2:3. Vedení jim však vydrželo pouhé dvě minuty. Skóre srovnal Jan Vojč, když se trefil z přímého kopu po standardní situaci. Obrat dokonal v 72. minutě Jiří Süsser, když se proměnil pokutový kop. Domácí bohužel obrat nedokonali k vítězství, ve 84. minutě se po přímém kopu odrazil míč k Petru Vojáčkovi a bylo srovnáno. Zápas skončil 4:4 a vše je do odvetného zápasu otevřené. Rašovice tak znovu neprohrály.

Odvetný zápas Rašovice odehrají v sobotu od 17:00 hod. na hřišti AFK LoKo Chomutov


V Rašovicích proběhl další turnaj Bambini 

V neděli 15.5. se uskutečnil na fotbalovém hřišti v Rašovicích další z turnajů Bambini 3+0 pořádaný pro mladé fotbalisty ročníků 2016,2017.
Turnaje se zúčastnilo celkem 15 týmů z celého okresu Chomutov,a to celky z Jirkova, Ervěnic, Perštejna, Spořic, Kadaně, Klášterce a samozřejmě domácích Rašovic. Počasí vyšlo na jedničku,na tvářích dětí byly vidět úsměvy a na hřišti byly k vidění obdivuhodné výkony a krásné fotbalové akce zakončené góly.
Tradičně na těchto turnajích góly nepočítáme, cílem je vést děti k pohybu,ke spolupráci, k rozhodování a také k soutěživosti.

Děkuji všem účastníkům,trenérům a divákům za úžasný sportovní zážitek.

Za organizační výbor Ing. Martin Bašus - prezident klubu FK Rašovice


První zápas nadstavby odehrají Rašovice doma 


1. Kolo - Okresní přebor mužů - nadstavba 5- 8.místo

🏆 Soutěžní utkání
🆚 AFK LoKo Chomutov
🗓 Sobota 21.05.2022
🕔 17:00
🏟 hřiště Rašovice


Rašovice se do nadstavbové části soutěže naladily vítězně 

Netradičně v neděli zajížděly Rašovice k poslednímu zápasu základní části soutěže. Soupeřem jim byl celek z Libědic. Do zápasu vstoupily Rašovice výborně. V 8. minutě se do balónu opřel Václav Spurný, s jeho střelou si domácí brankář ještě poradil, ale na dorážku Jana Vojče už byl krátký. 0:1. Hosté vysunuli napadání, drželi balón a postupnou kombinací se snažili dostat do dalších šancí. Domácím tak nezbývalo nic jiného, než dlouhými nákopy hledat své útočníky. Taktika domácích mohla slavit úspěch ve 30. minutě. Do samostatného úniku se dostal domácí útočník, ale na zastupujícího Rašovického brankáře Jiřího Peška, který při absenci obou brankařů Rašovic navlékl rukavice a zaskočil, si nepřišel. Skóre se měnilo až ve 40. minutě. Jan Vojč našel přesným pasem Václava Spurného a Rašovice vedly 0:2. Za tohoto stavu rozhodčí ukončil první poločas.

V druhém poločase vložily Libědice všechny síly do útoku. Pro hosty tak vznikala v domácí obraně okénka k rychlým brejkům. První se v druhém poločase radovali opět hosté. Martin Moises našel přesným centrem hlavu Miloslava Zmrhala a Rašovice vedly už 0:3. O 4. minuty později vykřesal jiskřičku naděje pro domácí Lukáš Karaba, který utekl hostující obraně a na jeho střelu byl krátký i skvěle chytající Jiří Pešek. 1:3. Rašovice počítaly šance z brejkových příležitostí, ale nepřesnost v koncovce bránila změně skóre. Domácí hrozili, ale když už se jim povedlo překonat hostují obranu, tak jejich snažení ztroskotalo na muži v hostující brance. Rašovice tak poslední utkání základní části soutěže zvládly a naladily se na nadstavbovou část soutěže vítězně.

V nadstavbové části přivítají Rašovice v sobotu 21.5.2022 doma třetí celek okresního přeboru skupiny východ, a to AFK LOKO Chomutov. Přijďte povzbudit domácí tým.


Na Rašovice čeká poslední utkání základní části


12. Kolo - Okresní přebor mužů - skupina západ

🏆 Soutěžní utkání
🆚 SK Libědice
🗓 Neděle 15.05.2022
🕑 14:00
🏟 hřiště Libědice


Rašovice opět bodovaly 

Netradičně v neděli zajížděli hráči Rašovického A týmu do Kovářské. Počasí se bohužel nevyvedlo a kvalitnímu fotbalu to příliš neprospělo. Celý zápas provázel déšť a hrací plocha nebyla pro kombinační hru úplně ideální. Hosté přijeli namotivováni udržet čtvrtou příčku tabulky a hned od prvního hvizdu to bylo na hře vidět. Hosté vysokým napadáním nutili dělat domácí obranu chyby a dostávali se tak do brankových příležitostí. Nicméně do vedení šli překvapivě domácí. Po individuální chybě hostující obrany vystihl krátkou rozehrávku domácí Roman Fako a poslal domácí do vedení. Vedení však domácím nevydrželo dlouho. Ve 28. minutě srovnal krok Vladimír Zubko. Po závaru v domácím pokutovém území se zorientoval nejlépe a srovnal stav utkání na 1:1. Do další dobré šance se dostal Daniel Karička, kdy po rozehrání přímého kopu napálil míč do břevna. Kovářská odpověděla svou šancí, když se do samostatného nájezdu dostal domácí Josef Ulrich, který utekl obraně hostů. V přímém souboji s hostujícím brankářem Radkem Fialou selhal, když gólman předvedl skvělý postřeh a nohou vykopl střelu mířící k levé tyči, skóre se tak neměnilo. Do šaten odcházely oba celky za stavu 1:1.

Druhý poločas přinesl velké množství šancí, zejména od domácích. Ti převzali kontrolu nad zápasem. Během 15 minut druhého poločasu si vytvořili 10 brankových příležitostí, které jen se štěstím a skvělými zákroky hostujícího brankáře neskončili v síti. A tak se skóre měnilo až v 62. minutě, ale na druhé straně. Daniel Karička našel přesným centrem hlavu Miloslava Zmrhala a Rašovice vedly 1:2. Domácí si dál připravovali šance, ale proti byl hostující brankář, který srovnání stavu nedopustil. V 73. minutě uklidnil hosty opět Miloslav Zmrhal, když se opět prosadil hlavou z rohu. Domácí se nakonec branky dočkali, v 78. minutě skóroval Josef Ulrich. Po krásné přihrávce Romana Faka na něj číhala prázdná branka. 2:3. Tečku za gólovým účtem zápasu udělal hostující Martin Moises. Přímo z rohového kopu překvapil domácího brankáře a rozvlnil síť po čtvrté. Rašovice tak v Kovářské vyválčily všechny tři body s konečným skóre 2:4.

K poslednímu utkání základní části zajíždějí Rašovice v neděli do Libědic, kde jim bude soupeřem místní sportovní klubl. Zápas začíná ve 14:00 hod.


V dalším kole na Rašovice čeká Kovářská


18. Kolo - Okresní přebor mužů - skupina západ

🏆 Soutěžní utkání
🆚 TJ Jiskra Kovářská
🗓 Neděle 08.05.2022
🕔 17:00
🏟 hřiště Kovářská


Rašovice souboj s Perštejnským B týmem zvládly 

V sobotu přivítaly Rašovice na svém domácím hřišti hosty s nedalekého Perštejna. Zápas začal ve vysokém tempu. První velkou šanci měli hosté. Hostující útočník, ale velkou šanci neproměnil. Domácí brankář Pavel Farkaš jeho střelu z malého vápna kryl. Domácí byli trpěliví a čekali na svou příležitost. Hrací plocha vyzívala k postupné kombinaci domácích, zatímco Perštejnští fotbalisté volili spíše dlouhé nákopy za obranu. Prvního gólu se diváci dočkali až ve 40. minutě a radovali se zejména domácí fanoušci, když Marek Šiffer našel z rohového kopu ideálně naběhnutého Miloslava Zmrhala a ten se hlavou nemýlil, bylo to 1:0. Už o 2 minuty později se domácí radovali znovu, když po ztrátě balónu zakončoval Václav Spurný, s jehož střelou si gólman hostů ještě poradil, ale na dorážku Zbyňka Dvořáka už byl krátký. Všemu předcházelo důrazné napadání domácích s cílem co nejdříve ukořistit balón na útočné polovině. Do šaten tak odcházeli výrazně spokojenější domácí s vedením 2:0, hosté bohužel závěr prvního poločasu nezvládli.

Ve druhém poločase neubraly Rašovice z důrazu, stupňovaly tlak, což přinášelo další brankové příležitosti, ale jen nepřesnost v koncovce domácím bránila v navýšení skóre. V 84. minutě byl v pokutovém území faulován Jan Vojč. Nabídnuté penalty se zhostil domácí Zbyněk Dvořák a rozvlnil síť potřetí. V 86. minutě si slabší chvilku vybral domácí brankář. Jeho špatnou rozehrávku vystihl hostující Jaromír Oršuliak a snížil stav utkání na 3:1. Ze strany Perštejna to však bylo vše. V 87. minutě našel Jiří Süsser dobře postaveného Martina Bašuse, který střelou z hranice pokutového území uzavřel gólový účet zápasu. Rašovice tak připisují další tři body do tabulky po domácí výhře 4:1.

K dalšímu zápasu zajíždějí Rašovice v neděli do Kovářské.


Rašovice přivítají Perštejn


17. Kolo - Okresní přebor mužů - skupina západ

🏆 Soutěžní utkání
🆚 TJ Spartak Perštejn 🅱️
🗓 Sobota 30.04.2022
🕔 17:00
🏟 hřiště Rašovice


Rašovice ve Vejprtech vyválčily všechny tři body Rašovice zajíždějí do Vejprt


16. Kolo - Okresní přebor mužů - skupina západ


🏆 Soutěžní utkání
🆚 TJ Slovan Vejprty
🗓 Sobota 23.04.2022
🕔 17:00
🏟 hřiště Vejprty


Derby bylo jednostrannou záležitostí  

V sobotu čekalo na Rašovické fotbalisty derby s Kláštereckou Jesení. Derby bylo jednostrannou záležitostí a Jeseň si odnesla pořádný výprask. Gólový účet utkání otevřel už ve 2. minutě Václav Spurný. Jeseň zvládala tlak domácích bránit zhruba osmnáct minut, dokonce i skórovala. Chybu v domácí rozehrávce využil Tomáš Sláma. To bylo z Jeseňské strany bohužel vše. Na konci prvního poločasu svítil na ukazateli skóre stav 7:1. Za domácí se trefili Hanuš Vlasatý, Jan Vojč, 2x Zbyněk Dvořák a Václav Spurný korunoval výkon celého týmu svým hattrickem.

Druhý poločas pokračoval ve stejné režii, jako ten první. Rašovických fotbalistů bylo plné hřiště a Jeseň vůbec nestíhala tempo utkání. Rašovice přidaly dalších deset branek a deklasovaly tak Jeseň vysoko 17:1. Do gólových statistik se zapsalo celkem sedm hráčů domácích. Šest branek zapsal Václav Spurný. Hattrick zaznamenali hned dva hráči, Zbyněk Dvořák a Jan Vojč. Dále se dvakrát trefil Daniel Karička a po jednom gólu zapsali Hanuš Vlasatý, Petr Klimčák a Jiří Pešek. Po nevydařeném startu do jarní části soutěže si tak Rašovice konečně spravily chuť.

V příštím týdnu zajíždějí Rašovic do Vejprt. Po gólových hodech v derby vyhlížejí Rašovice další 3 body.


Derby 


15. Kolo - Okresní přebor mužů - skupina západ


🏆 Soutěžní utkání
🆚 TJ Tatran Klášterecká Jeseň
🗓 Sobota 16.04.2022
🕔 17:00
🏟 hřiště Rašovice


Rašovice opět nebodovaly 

Rašovičtí fotbalisté zajížděli v sobotu k druhému zápasu jarní části sezóny. Soupeřem jim byl celek z Vilémova. Aprílové počasí fotbalu nepřálo, dešťové a sněhové přeháňky střídalo sluníčko. Na podmáčeném trávníku byla hra plná tvrdých soubojů na místo pohledného fotbalu. Větší šance si v prvním poločase dokázali vytvořit hosté z Rašovic, ale branku se jim vsítit nepodařilo. Do šaten tak oba celky odcházely za stavu 0.0.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako první. Tvrdý boj se odehrával především ve středu hřiště. Branky se diváci dočkali až v 76. minutě. K dlouhému nákopu se prodral domácí Jakub Kulich a otevřel gólový účet utkání. Rašovice se snažily o rychlou odpověď, ale na podmáčeném trávníku se jim kombinace nevedla. V zápase tak byli šťastnější domácí a Rašovice z Vilémova odjíždějí bez bodů.

V dalším zápase čeká na Rašovické fotbalisty derby s Kláštereckou Jesení. Všichni fanoušci jsou zváni. Občerstvení bude jako vždy zajištěno


Rašovice zajíždějí do Vilémova


14. Kolo - Okresní přebor mužů - skupina západ


🏆 Soutěžní utkání
🆚 TJ Sokol Vilémov
🗓 Sobota 09.04.2022
🕟 16:30
🏟 hřiště Vilémov


Rašovice vstup do jarní části sezóny nezvládly 

Rašovice v sobotu 2. dubna zahájily jarní část sezóny. Na svém hřišti přivítaly hosty z Radonic. Do zápasu vstoupili domácí lépe. Už ve 2. minutě našel Miloslav Zmrhal přesným pasem Václava Spurného a bylo to 1:0 pro domácí. Vedení domácím nevydrželo dlouho. V 8. minutě střelu Imricha Kardose nešťastně tečoval domácí obránce a bylo srovnáno. Ve 21. minutě utekl domácí obraně Jiří Palma a poslal hosty do vedení. 1:2. Rašovice srovnaly krok o 5 minut později. Václav Spurný našel přesnou přihrávkou Daniela Karičku, který srovnal stav utkání. 2:2. Ve 32. minutě byl v pokutovém území faulován domácí Jan Štítkovec. Pokutového kopu se ujal domácí Václav Spurný, ale jeho pokus bohužel skončil pouze na tyči hostující branky. Ve 40. minutě měly k dispozici Radonice autové vhazování, které proměnily v branku. Dlouhý aut, který propadl skrumáží hráčů si domácí golman srazil do vlastní sítě, znamenal vedení hostů. O minutu později bylo Radonickým fotbalistům ještě veseleji. Ve zmatku v domácím pokutovém území se nejlépe zorientoval hostující Imrich Kardos a zvýšil náskok hostů. Do šaten tak odcházeli výrazně spokojenější hosté. 2:4.

V šatně domácích muselo být rušno, protože do druhého poločasu nastoupil úplně jiný tým. Domácí hráči byli najednou u každého balónu dříve, byli důraznější a tlačili se do zakončení. Celý poločas se hrál pouze na polovině hostů. Brankové šance počítali jen Rašovičtí, ale špatná koncovka brzdila změnu ve skóre. Střeleckou smůlu prolomili domácí až v 63. minutě. V pokutovém území byl faulován Jan Vojč. K penaltě se tentokrát postavil Jan Štítkovec a snížil stav utkání. 3:4. Vyrovnání se domácí dočkali o 7 minut později. Jan Vojč našel přesnou přihrávkou Václava Spurného, který přesnou střelou srovnal stav utkání. 4:4. Domácí se nechtěli spokojit ani s tímto výsledkem a snažili se dokonat obrat. Kvalita v zakončení však tento cíl domácím hatila. Pořekadlo "nedáš, dostaneš" se bohužel potvrdilo. Ze 30 možných brankových situací, kdy mohli domácí vstřelit branku, přišel trest na druhé straně. Radonice v 93. minutě zápasu zahrávaly rohový kop, který si domácí obránce nešťastně srazil do vlastní branky. 4:5. Radonice tak vytěžily z minima maximum. Domácí předvedli bojovný a kolektivní výkon, ale obrovské množství zahozených a nevyužitých šancí je stála důležité body.

K dalšímu utkání zajíždějí Rašovice do nedalekého Vilémova. Rašovice budou chtít odčinit domácí neúspěch. Výkop zápasu je od 16:30hod.


V sobotu Rašovice vstoupí do jarní části sezóny

Rašovice v sobotu zahájí jarní část sezóny. Na svém domácím trávníku přivítají hosty z Radonic. 
Přijďte podpořit domácí fotbalisty v prvním zápase jarní části sezóny, občerstvení zajištěno. 


13. Kolo - Okresní přebor mužů - skupina západ


🏆 Soutěžní utkání
🆚 TJ Sparta Radonice
🗓 Sobota 02.04.2022
🕟 16:30
🏟 hřiště Rašovice


Rašovice poslední zkoušku před začátkem jara zvládly 

Rašovice v sobotu odehrály poslední přátelské utkání před startem do jarní části sezóny. Domácí si s Černovickým B týmem v pohodě poradili a po poločasovém skóre 3:0 skončil zápas finálním výsledkem 7:3. Rašovice tak ukončily sérii přátelských utkání vítězně.

V prvním zápase jarní části sezóny přivítají Rašovice na domácím hřišti celek z Radonic. Zápas odehrají domácí v sobotu 02.04. od 16:30 hod. Přijďte domácí tým podpořit při startu jarní části sezóny.

K fotbalu patří pivo a klobása, a to bude, nejen pro naše fanoušky, připraveno.


V sobotu Rašovice přivítají Černovický B tým 


Přátelské utkání

🆚 SK Černovice B
🗓 Sobota 19.03.2022
🕑 15:30
🏟 hřiště Rašovice 


Rašovice druhý přátelský zápas zvládly 

V sobotu čekal na Rašovické fotbalisty druhý přátelský zápas jarní části sezóny. Soupeřem domácím byl nově složený Klášterecký B tým. Na předvedené hře byl tento fakt vidět. Zápas se nesl v přátelském duchu a k vidění bylo mnoho gólových akcí. Domácí nakonec zvítězili jednoznačně 9:1. 


 Na Rašovice čeká další přátelské utkání  


 Přátelské utkání 

🆚 FK Klášterec nad Ohří B
🗓 Neděle 13.03.2022
🕑 13:00
🏟 hřiště Rašovice


Rašovice v první jarní zápasové prověrce 

V neděli 6.3.2022 čekalo na Rašovické fotbalisty první přátelské utkání tohoto roku. Soupeřem jim byl vedoucí celek I.A třídy SK Černovice. S touto výzvou se Rašovice hrdě popraly. Zápas nesl prvky, které se daly od prvního zápasu očekávat. Přes drobné chyby v obrané až po nedůraznou koncovku, a to z obou stran. Hosté byli více rozehraní (za týden již mají první mistrovské utkání), ale domácí kvalitní defenzívou a rychlými brejkovými situacemi byli hostům z Černovic důstojným soupeřem. Ačkoliv zápas skončil 0:4, tak předvedená hra zejména z pohledu domácích výsledku neodpovídala. 


Na Rašovice čeká první přátelák 

První přátelské utkání roku 2022 je tady. Rašovice v neděli přivítají na svém hřišti hosty z Černovic. Prověrka to bude skutečné velká. Tým Černovic hraje vyšší soutěž, konkrétně I.A třídu a vede si velice dobře. Po podzimní části sezóny se Černovice nacházejí na prvním místě tabulky. Rašovice tak čeká těžká zkouška. Jak si Rašovice povedou uvidíme v neděli 6.3. v 11:00 na hřišti v Rašovicích.


FK Rašovice mají svou hymnu !! 

FK Rašovice se dočkaly a mají vlastní klubovou hymnu. Největší poděkování patří Jirkovské kapele BLACK EWE, která napsala text a dodala perfektní hudbu. Fanoušci se mají na co těšit. Děkujeme 


Rašovice zakončily podzim prohrou 

V sobotu čekal na Rašovice poslední zápas podzimní části sezóny. Soupeřem jim byl celek SK Málkov. Do zápasu vstoupili lépe domácí. Ve 24. minutě otevřel skóre zápasu přesnou střelou Jiří Novák. Terén kombinační hře moc nepřál. Oba týmy se snažily prosadit jednoduše, nakopávanými balóny. Ve 49. minutě se opět prosadili domácí. Tomáš Boháček si dobře zaběhl za hostující obranu a zvýšil náskok domácích na 2:0. Ve 42. minutě hosté snížili, Martin Bašus našel přesným pasem Václava Spurného, který si obhodil domácího gólmana a bylo to 2:1. Za tohoto stavu ukončil rozhodčí první poločas.

Druhý poločas začal pro Rašovice hrůzostrašně. Ve 49. minutě chyboval hostující obránce, když podběhl balón a nabídl tak šanci domácímu Zbyňku Žornovi, který si zkušeně poradil a bylo to 3:1. O minutu později chybovala v rozehrávce Rašovická obrana a Jiří Novák trestal po druhé, 4:1. V tu chvíli bylo víceméně po zápase, dva rychlé góly zamávali s ambicemi hostí na bodový zisk. A když v 58. minutě dostal Zbyněk Žorna balón za záda brankáře Rašovic, tak to pro hosty nevypadalo vůbec dobře, bylo to už 5:1. Jiskřičku naděje pro hosty vytřesal v 71. minutě Daniel Karička, když po přesné přihrávce Václava Spurného trefil přesně. 5:2. O 5 minut později se do další šance dostal opět Zbyněk Žorna a korunoval svůj dobrý výkon hattrickem. 6:2. Rašovice tak v posledním zápase podzimní sezóny neuspěly a z Málkova odjíždějí bez bodů.

FK Rašovice děkují všem fanouškům za obrovskou podporu. Po podzimní části přezimují na pátém místě tabulky a v jarní části sezóny budou opět bojovat o co nejlepší umístění.


Poslední zápas podzimní sezóny 

1. Kolo - Okresní přebor mužů - skupina západ


🏆 Soutěžní utkání
🆚 SK Málkov
🗓 Sobota 13.11.2021
🕑 14:00
🏟 hřiště Málkov


Gólovou přestřelku zvládly lépe hosté 

V sobotu přivítaly Rašovice na svém hřišti celek SKP Kadaň. Do zápasu vstoupili lépe domácí. Už ve 3. minutě našel Milan Jícha z rohového kopu dobře postaveného Martina Bašuse a bylo to 1:0. O 6 minut později našel Martin Bašus přesným pasem Václava Spurného a bylo to už 2:0. Domácí, ukolébaní brzkým vedením, úplně ustoupili od své hry a tvrdě za to pykali. V 17. minutě se prosadil hlavou po rohovém kopu hostující Jan Peinelt. O 4 minuty později se domácí obranou protáhl Lukáš Novák a bylo to 2:2. Ve 29. minutě se opět po rohovém kopu pověsil do vzduchu hostující Jan Peinelt a skvělými nůžkami otočil vývoj utkání. 2:3. Ve 37. minutě zahrávali Kadanští volný přímý kop. Se střelou si domácí domácí brankář poradil, ale na následnou dorážku už nestačil reagovat. Skóroval tentokrát Lukáš Krchník a poslal tak hosty do dvoubrankového vedení. 2:4. Do šaten tak odcházeli výrazně spokojenější hosté z Kadaně.

Do druhého poločasu vstoupily opět lépe domácí. V 50. minutě využil nedorozumění v obraně hostů Martin Bašus a snížil stav utkání na 3:4. Bohužel následně opět trestali hosté. O 4. minuty později vrátil dvoubrankové vedení hostům Pavel Schreiner. 3:5. V 74. minutě ještě navýšil skóre hostů Lukáš Novák a s Rašovicemi to nevypadalo vůbec dobře. 3:6. O minutu později zakončil úspěšně pěknou akci domácích opět Martin Bašus a dovršil tak hattrick. 4:6. V 78. minutě vrátil tříbrankové vedení hostům Lukáš Krchník. 4:7. Rašovice se snažily, ale když se jim podařilo vstřelit kontaktní branku, tak o pár minut později opět inkasovaly. V 81. minutě se opřel do balónu Daniel Karička a krásnou střelou snížil stav utkání na 5:7. O minutu později završil hattrick na druhé straně Lukáš Krchník a udělal tečku za tímto zápasem. Pro oko diváka to byl velice atraktivní duel, ale pro domácího trenéra to byl infarktový zápas. Rašovice tak nezvládly další domácí zápas a čelo tabulky se jim začíná vzdalovat.

V posledním podzimním zápase zajíždějí Rašovice do nedalekého Málkova. Rašovice budou chtít domácím vrátit nedávnou porážku a rozloučit se s podzimní částí sezóny vítězně. Zápas se odehraje v sobotu 13.11. od 14:00 hod. na hřišti v Málkově.


Poslední domácí utkání podzimu 

11. Kolo - Okresní přebor mužů - skupina západ


? Soutěžní utkání
? SKP Kadaň
? Sobota 06.11.2021
? 14:00
? hřiště Rašovice


Rašovice důležitý zápas nezvládly 

V sobotu čekal na Rašovice těžký zápas s favoritem soutěže. Na svém hřišti přivítaly fotbalisty z Málkova. Střetly se celky na průběžném prvním a třetím místě tabulky. Zápas začal lépe pro hosty. V 16. minutě se v pokutovém území dostal k balónu Lukáš Šroub a poslal hosty do vedení. Ve 28. minutě neudržel balón domácí brankář a Zbyněk Mohyla jeho zaváhání potrestal. 0:2. Ve 40. minutě už to s Rašovicemi nevypadlo dobře. Na přesný centrovaný balón si skvěle naskočil Lukáš Šroub a bylo to už 0:3. Za tohoto stavu končil první poločas.

Do druhého poločasu vsadili domácí všechno na jednu kartu. Už ve 47. minutě našel Miloslav Zmrhal přesnou přihrávkou Marka Šiffera, který snižoval na 1:3. Rašovice se hnaly za vyrovnáním, ale góly střílel pouze soupeř. V 56. minutě našel přesný centr dobře postaveného Zdeňka Koptu a bylo to 1:4. Rašovice se snažily, ale všechny útočné snahy končili před pokutovým území hostí. V 63. minutě našel dlouhý nákop Lukáše Šrouba a bylo to už 1:5. Domácí drželi míč na svých kopačkách více a snažili se do před brankového prostoru dostat kombinačně, ale bez velkého efektu a zakončení. Málkov skvěle bránil a dlouhými nákopy hrozil rychlými protiútoky. V 75. minutě podklouzl domácí obránce a Zdeněk Kopta se radoval po druhé. 1:6. V 85. minutě udělal tečku za tímto utkáním hostující Daniel Sýkora. Rašovice tak schytaly nejvyšší porážku letošní sezóny v konečném znění 1:7.

V posledním domácím zápase podzimní části přivítají domácí fotbalisté na svém hřišti celek SKP Kadaň. Rašovice budou chtít napravit nepovedené utkání s Málkovem. Zápas začíná již od 14:00hod. Občerstvení v podobě grilované klobásy, teplého čaje či svařáku, bude opět připraveno.


Na Rašovice čeká favorit soutěže


10. Kolo - Okresní přebor mužů - skupina západ


? Soutěžní utkání
? SK Málkov
? Sobota 30.10.2021
? 14:30
? hřiště Rašovice


Rašovice si v sobotu zastřílely 

V sobotu čekal na Rašovické fotbalisty zápas 9. kola Okresního přeboru mužů. Na svém hřišti přivítali tým z Kovářské. Zápas začali lépe hosté, když už v 15. minutě se míč po rohovém kopu odrazil příhodně k úplně volnému Romanovi Fakovi a ten trefil přesně, bylo to 0:1. Rašovice obdržená branka probudila. Ve 26. minutě vyrovnával Václav Spurný. Ve 39. minutě měli možnost domácí fotbalisté zahrávat pokutový kop. Míč si převzal pověřený exekutor Václav Spurný a otočil tak vývoj utkání. 2:1. Za tohoto stavu odcházely oba týmy do šaten.

V kabině domácích muselo být rušno, protože do druhého poločasu nastoupil úplně jiný tým. Hned od první minuty se domácí tlačili do zakončení a vysokým tlakem donutili hosty jen k odkopům. Druhý poločas byl jednostrannou záležitostí pro domácí. Ve 47. minutě překvapil hostujícího brankáře Marek Šiffer, když našel přesně mezeru u první tyče. V 57. minutě se opřel do balónu František Havlíček a krásnou ránou zvyšoval na 4:1. V 67. minutě našel přesným centrem Václav Spurný domácího Martina Bašuse a bylo to už 5:1. V 77. minutě měly k dispozici Rašovice další pokutový kop. K balónu se postavil domácí brankář Radek Fiala a střelou doprostřed branky zvyšoval na 6:1. V 81. minutě se z levé strany prodral do vápna Jan Vojč a přesnou střelou k zadní tyči rozvlnil síť po sedmé. O minutu později další přesnou střelou zvyšoval Marek Šiffer na 8:1 a gólový účet tohoto zápasu uzavřel Vladimír Zubko, který si naběhl na centr z pravé strany a bylo to 9:1. Rašovice rozstříleli Kovářskou, zvládly tak další zápas a připisují si důležité tři body.

V příštím týdnu přivítají Rašovice na svém hřišti favorita soutěže a to celek SK Málkov. Zápas začíná v sobotu 30.10. od 14:30hod. Na diváky čeká, jako tradičně, občerstvení a Rašovický zpravodaj.


Rašovice přivítají doma Kovářskou 


9. Kolo - Okresní přebor mužů - skupina západ


? Soutěžní utkání
? TJ Jiskra Kovářská
? Sobota 23.10.2021
? 15:30
? hřiště Rašovice


Rašovice vezou z Perštejna všechny tři body 

V neděli 17.10. odehrály Rašovice zápas 8. kola II. Třídy Okresního přeboru mužů, tentokrát jim byl soupeřem tým Spartaku Perštejn. Zápasy těchto rivalů jsou svátkem fotbalu, protože se mezi sebou všichni dobře znají. Každé derby je vyhrocené a toto nebylo výjimkou. Již od první minuty bylo jasné, jak tvrdý to bude zápas. První se do šance dostali hosté, kdy nejdříve Martin Bašus po chybě obrany střílel pouze doprostřed branky a vzápětí ve vyložené šanci trefil Milan Jícha jen břevno. Rašovice se snažily probojovat postupným útokem do nějaké větší šance, zatímco domácí Perštejn využíval dlouhé nákopy na své urostlé útočníky. Po mnoha soubojích uprostřed hřiště profitovali z rychlého náběhu právě hosté, kdy mohl Marek Šiffer zakončovat, ale domácí brankář jej v pokutovém území fauloval. Pokutového kopu se ujal Václav Spurný a bezpečně proměnil na 0:1, běžela 26. minuta zápasu. Domácí fotbalisté hrozili především ze standartních situací po faulech kolem velkého vápna, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. Hosté naopak hrozili po pravé straně, kdy se několikrát dostali do slibné situace, ale chybělo štěstíčko či kvalitnější zakončení. Do šaten tak odcházeli spokojenější hosté z Rašovic. Za zmínku stojí, že za první poločas padlo 6 žlutých karet, tři karty na každé straně.

Druhý poločas se nesl ve stejném bojovném duchu jako první. Hosté vstoupili do druhého poločasu lépe a šance počítali hlavně oni. Jednu z nich dokázali proměnit, když v 50. minutě byl v pokutovém území opět faulován gólmanem domácích hostující Jan Vojč. K penaltě se postavil opět Václav Spurný a hosté vedli o dvě branky. 0:2. Do další vyložené šance se dostal Martin Bašus, který zakončoval tvrdě hlavou po rohovém kopu, ale štěstí stálo při domácích, a tak míč trefil na brankové čáře pouze domácího Jaroslava Oršuliaka. V 72. minutě si počínal nesportovně domácí Filip Herich, když udeřil hostujícího hráče do obličeje a po druhé žluté musel odejít předčasně do sprch. V 85. minutě vykřesal jiskřičku naděje pro domácí Matěj Sobota, když se k němu po dlouhém nákopu šťastně odrazil balón a ten jej uklízel do prázdné branky. Domácím chyběl čas na korekci výsledku, a tak se odhodlali k velice nesportovnímu činu, a to k manipulaci s časomírou, kdy posunuli čas o 3 minuty zpět. Naštěstí si toho hlavní rozhodčí všiml a hlídal si čas na svých hodinkách. Hostující obrana již žádné drama nepřipustila, výsledek si ohlídala, čímž si Rašovice odvážejí z Perštejna důležité vítězství a všechny tři body.

V příštím zápase přivítají Rašovice na domácím hřišti celek z Kovářské. Zápas Rašovice odehrají v sobotu 23.10. již od 15:30 hodin. Občerstvení a poločasová soutěž bude opět připravena.


K dalšímu utkání zajíždí Rašovice do Perštejna


8. Kolo - Okresní přebor mužů - skupina západ


? Soutěžní utkání
? TJ Spartak Perštejn B
? Neděle 17.10.2021
? 16:00
? hřiště Perštejn


Rašovice nezvládly další domácí zápas 

V sobotu čekal na Rašovice další soupeř z čela tabulky. Tentokrát změřily své síly s týmem z Vejprt. První poločas žádné gólové hody nepřinesl. Oba týmy spoléhaly na zajištěnou obranu a rychlé protiútoky. Ve 25. minutě chybovala hostují obrana v rozehrávce a nabídla velkou šanci domácímu Milanu Jíchovi, který šanci nevyužil a skóre se neměnilo. O 5 minut později se do velké šance dostal na druhé straně hostující Martin Budský, ale jeho pokus domácí brankář Pavel Farkaš zneškodnil. Do šaten tak oba celky odcházeli za stavu 0:0.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, kteří skórovali již v 61. minutě, kdy po chybě domácí obrany se prodral do pokutového území hostující Jakub Jansa a otevřel skóre utkání. 0:1. O 2 minuty později si domácí nepohlídali autové vhazování Vejprt a Jakub Jansa trestal podruhé. Odpověď domácích přišla brzy. V 66. minutě se Miloslav Zmrhal skvěle zorientoval v pokutovém území hostů a trefil přesně. 1:2. Rašovice vrhly všechny síly do útoku, ale všechny útočné snahy končily na hranici pokutového území hostů. V 86. minutě utekl domácí obraně Martin Budský, s prvním pokusem si domácí brankář skvěle poradil, ale míč se nešťastně pro domácí odrazil opět k hostujícímu útočníkovi, na kterého už zívala pouze prázdná branka. 1:3. Rašovice tak podruhé v sezóně odcházejí poraženi.

V příštím týdnu zajíždějí Rašovice do Perštejna, kde se utkají s místním B týmem. Zápas začíná v neděli 17.10. od 16:00hod. Rašovice se pokusí napravit zaváhání v domácím zápase a přivézt z venku důležité body.


V dalším kole vyzvou Rašovice hosty z Vejprt 


7. Kolo - Okresní přebor mužů - skupina západ

? Soutěžní utkání
? TJ Slovan Vejprty
? Sobota 09.10.2021
? 16:00
? hřiště Rašovice


Derby Rašovice ovládly rozdílem třídy 

V neděli čekalo na Rašovice tradiční derby s Kláštereckou Jesení. Zápas se nesl v duchu bizarnosti, protože se hrálo na hřišti v Rašovicích, kde má zároveň své domácí hřiště i tým Klášterecké Jeseně, a tak Rašovičtí fotbalisté byli tentokrát v roli hostů. Utkání bylo jednostrannou záležitostí v podání Rašovic. Rašovice otevřely skóre už v páté minutě zápasu a góly do sítě Jeseně postupně přibývaly až se zastavily na poločasových devíti brankách.

Druhý poločas byl již formalitou. Rašovice svůj náskok v pohodě kontrolovaly, a navíc přidaly ještě tři branky. Derby tak jednoznačně ovládly a Jeseni nadělily debakl v podobě dvanácti branek.

Příští týden přivítají Rašovice doma tým z Vejprt. Rašovice budou usilovat o další vítězství. Zápas začíná již od 16:00 hodin. Občerstvení a poločasová soutěž bude pro fanoušky opět připraveno.


Derby je tady 


⚽️ 6. Kolo - Okresní přebor mužů - skupina západ

? Soutěžní utkání
? TJ Tatran Klášterecká Jeseň
? Neděle 03.10.2021
? 16:30
? hřiště Rašovice


Rašovice poprvé prohrály 

V sobotu na Rašovice čekal další důležitý zápas. Na svém domácím hřišti přivítaly hosty z Vilémova. Rašovice vůbec nezačaly dobře. Ve 26. minutě chybovala domácí obrana a hostující Miroslav Kolda poslal Vilémov do vedení. 0:1. O 4 minuty později utekl domácí obraně opět Miroslav Kolda a bylo to 0:2. Domácí opařeni tímto průběhem jenom těžko hledali odpověď. Vilémov dobře napadal a Rašovicím se nevedlo dostat se do nějaké větší šance. Ve 44. minutě si do vlastní sítě srazil nešťastně balón Václav Šašek a bylo to už 0:3 a s domácími to nevypadalo vůbec dobře. Za tohoto stavu končil první poločas.

Do druhého poločasu nastoupily Rašovice lépe. V 52. minutě našel Václav Spurný dobře postaveného Nicholase Boguského a bylo to 1:3. Rašovice vrhly všechny síly do útoku. V 55. minutě přišla další rána. K odraženému balónu se dostal Roman Kaško a zvýšil vedení hostů na 1:4. Rašovice hru zcela otevřely a snažily se co nejdřív korigovat skóre. V 65. minutě však přišel další trest. Osamocený František Šperk rozvlnil síť po páté. Domácí to ale nezabalili. V 73. minutě poslal do vápna přesný centr Petr Klimčák a Václav Spurný korigoval skóre na 2:5. Domácí se snažili, ale křeč v koncovce a finální fázi se na útočné hře domácích stále podepisovala. V 90. minutě byl v pokutovém území faulován Milan Jícha. Míč si na penaltový puntík postavil Václav Spurný a upravil skóre na 3:5. Rašovice tak poprvé v sezóně prohrály.

V Dalším utkání čeká na Rašovice derby s Kláštereckou jesení. Utkání odehrají Rašovice v neděli 03.10.2021 od 16:30 hodin. Rašovice budou chtít napravit zaváhání a opět připsat další tři body.


Na Rašovice čeká další domácí utkání


⚽️ 5. Kolo - Okresní přebor mužů - skupina západ

? Soutěžní utkání
? TJ Sokol Vilémov
? Sobota 25.09.2021
?  16:30
? hřiště Radonice


Rašovice stále bez porážky a bez obdržené branky 

V neděli zajížděli fotbalisté Rašovic k dalšímu zápasu do nedalekých Radonic. Zápas začaly lépe hosté, již ve 28. minutě byl ve vápně faulován Rašovický Milan Jícha a rozhodčí nařídil pokutový kop. Míč si vzal zkušený František Havlíček a domácímu brankaři nedal šanci. 0:1. Díky nekvalitní hrací ploše nešlo moc dobře kombinovat, a tak domácí hrozili zejména dlouhými nákopy, které hostující obrana včas zastavovala. Na další branku si Rašovice musely počkat až do 42. minuty. Trpělivě napadající Milan Jícha vystihl špatnou rozehrávku domácích a zvýšil nekompromisně náskok hostů na 0:2. První poločas tak končil za tohoto stavu.

Druhý poločas začali aktivněji opět hosté, což se projevilo druhou žlutou kartou domácího Matěje Orgoníka a domácí tak dohrávali zápas v deseti hráčích. Odměnou za aktivitu byla třetí branka pro Rašovické hráče, kdy v 55. minutě prostrčil Nicholas Boguský balón na Daniela Karičku, který se nemýlil a bylo to už 0:3. V 70. minutě našel přesným pasem Nicholas Boguský dobře naběhnutého Václava Spurného, který přehodil brankaře a skóre navýšil už na 0:4. Zápas byl v tu chvíli již rozhodnut, a tak mohli hosté prostřídat své řady a dát tak prostor hráčům z lavičky. Jeden ze střídajících uzavřel gólový učet celého utkání, když v 85. minutě po přihrávce Daniela Karičky zamířil přesně Josef Kosnar. Rašovice tak i ve třetím zápase bodovaly za tři body a doposud neobdržely ani jednu branku. Z Radonic si tak odvážejí výhru 0:5

V dalším zápase čeká Rašovice nepříjemný soupeř z Vilémova. Rašovice budou usilovat o prodloužení neprůstřelnosti a o získání dalších bodů. Utkání začíná v sobotu 25.09. od 16:30hod. na domácím hřišti v Rašovicích. Na fanoušky bude čekat tradiční občerstvení a Rašovická novinka v podobě zpravodaje a poločasové soutěže o ceny.


K dalšímu zápasu zajíždějí Rašovice do Radonic


⚽️ 4. Kolo - Okresní přebor mužů - skupina západ

? Soutěžní utkání
? TJ Sparta Radonice
? Neděle 19.09.2021
? 15:00
? hřiště Radonice


Soutěž se divákům líbila 

Fotbalový klub Rašovice si připravil pro své fanoušky novinku ve formě Rašovického zpravodaje, který připravuje a rozdává na každém domácím zápase. Zpravodaj informuje o dění v klubu, posledním a následujícím zápase, tabulku soutěže a další zajímavé informace ze zákulisí. Z prvních padesáti zpravodajů se vylosují tři výherci, kteří soutěží v přesnosti střelby na branku. Premiérovou výhru v prvním domácím zápase nového soutěžního ročníku si odnesl bývalý dlouholetý Rašovický činovník pan Michal Gaduš, který ze třech pokusů trefit malou branku z velkého vápna, byl hned dvakrát úspěšný. Za to si vysloužil Rašovickou fotbalovou cenu ve formě klobásy a pivka.

Všem zúčastněným děkujeme a budeme se těšit na příštím domácím zápase již 25.9.2021 od 16:30hod.

Rašovice znovu udržely čisté konto 

V sobotu čekalo na Rašovický A-tým první domácí mistrovské utkání nové sezóny. Soupeřem jim byli hráči Libědic. Zápas začal ve velkém tempu. Nasazení obou týmů se projevovalo tvrdými osobními souboji a bojem o střed hřiště. Domácím se postupná kombinace nedařila a Libědice zvládaly postupné útoky domácích zastavovat. V 15. minutě našel domácí Nicholas Boguský skulinu v hostující obraně, skvěle uvolnil Milana Jíchu, který se nemýlil a poslal Rašovice do vedení. 1:0. Další chybu v obraně hostů potrestal Václav Spurný ve 26. minutě, kdy ho přesným pasem oslovil Jan Vojč a bylo to 2:0 pro domácí. Za tohoto stavu končil první poločas.

Druhý poločas se nesl v podobném duchu. Domácí se snažili, ale Libědice skvěle bránily. Rašovice si postupnými útoky nedokázaly vytvořit nějakou výraznější šanci. Třetího gólu v síti Libědic se tak Rašovice dočkaly až v 86. minutě, kdy Tomáš Šimoníček předal balón Václavu Spurnému, ten se prosmýkl hostující obranou a rozvlnil síť po třetí. Rašovice tak další zápas zvládly v poměru 3:0 a opět udržely čisté konto. Celý zápas se odehrával ve vysokém tempu a s velkou bojovností z obou stran. Rašovice však ukázaly trpělivost, kvalitnější klid v koncovce a výbornou defenzívu podpořenou skvěle chytajícím domácím brankářem (Pavel Farkaš).

Další kolo odehrají Rašovičtí fotbalisté v neděli 19.09. od 15:00 hodin. Tentokrát zajíždějí do Radonic, budou usilovat o další důležité 3 body a hájit čisté konto.


Novinka

Na všech domácích zápasech bude divákům k dispozici Rašovický zpravodaj. Prvních padesát zpravodajů bude očíslovaných a bude z nich losováno. O poločase se vylosované zpravodaje zúčastní soutěže. 


!! První mistrovské utkání v novém areálu je tu !!⚽️ 3. Kolo - Okresní přebor mužů - skupina západ

? Soutěžní utkání
? SK Libědice
? Sobota 11.09.2021
? 17:00
? hřiště Rašovice 


Rašovice zahájily sezónu vysokou výhrou 

V sobotu 4.9. zahájil A tým Rašovic novou sezónu 2. třídy Okresního přeboru. K prvnímu zápasu letošního ročníky zajížděly do Úhošťan, kde změřily síly s celkem SKP Kadaň. Na první gól nové sezóny Rašovice nečekaly dlouho. Už ve 2. minutě poslal Václava Spurného do úniku krásnou přihrávkou Nicholas Boguský a Rašovice vedly. Hráči Rašovic hráli ze zajištěné obrany a vyráželi do rychlých protiútoků. Po sérii nevyužitých šancí hostí se ve 42. minutě dostal za obranu domácích Milan Jícha a střelou za hranicí velkého vápna rozvlnil síť podruhé, bylo to 0:2. Ve 45. minutě se k rohovému kopu postavil opět Milan Jícha, jehož ostrý centr si do vlastní branky srazil domácí Ladislav Salač. Do šaten tak odcházely jednoznačné spokojenější Rašovice s třígólovým náskokem v zádech.

Druhý poločas pokračoval ve stejném trendu, domácí byli v ofenzivě bezzubí a hosté trestali. V 50. minutě našel Jan Vojč přesnou přihrávkou Milana Jíchu, který zvýšil náskok hostů. Za další 2 minuty završil svůj hattrick Milan Jícha, kdy ho oslovil přesnou přihrávkou Václav Spurný, 0:5. V 61. minutě si narazili míč Jan Vojč s Václavem Spurným a bylo to už 0:6. O minutu později našel Nicholas Boguský dlouhým nákopem už po několikáté Václava Spurného, který se opět nemýlil a zvýšil náskok Rašovic na 0:7. Veliký tlak hostů uzavřel v 83. minutě Daniel Karička, když po přesné přihrávce Jana Vojče rozvlnil síť naposledy. Rašovice si tak z Úhošťan vezou první 3 body nové sezóny a dokonale využily nerozehranost Kadaňských hráčů a uštědřily jim tak vysokou prohru.

Příští sobotu 11.9. od 17:00 hodin čeká Rašovice první soutěžní zápas na svém domácím zrekonstruovaném hřišti. Soupeřem jim budou hosté z Libědic. Rašovice budou chtít zopakovat předvedený výkon z prvního zápasu a připsat další důležité 3 body. Přijďte domácí tým podpořit.Sezóna začíná !!


⚽️ 2. Kolo - Okresní přebor mužů - skupina západ⚽️

? Soutěžní utkání
? SKP Kadaň
? Sobota 04.09.2021
? 17:00
? hřiště Úhošťany Soustředění A týmu Rašovic vyšlo na výbornou 

Poslední víkend v srpnu absolvovali hráči A týmu Rašovic fotbalové soustředění v areálu hotelu Panorama v Teplicích. Soustředění se zúčastnilo celkem 15 hráčů včetně realizačního týmu. Program byl velice pestrý, byl zaměřen zejména na takticko metodickou přípravu na následující sezónu, fyzickou přípravu a neméně důležitou regeneraci. K dispozici bylo celému týmu travnaté hřiště, tělocvična, posilovna a wellness. Večerní program byl zaměřen na tmelení kolektivu, kdy si fotbalisté zpříjemnili čas návštěvou pivovaru a bowlingu. Počasí se nakonec vydařilo, hráči byli nadšeni z celého programu a realizační tým ze zodpovědného přístupu všech hráčů. Soustředění bylo zakončeno přátelským zápasem s týmem Černovic B. Utkání Rašovice velice dobře zvládly takticky a povedené soustředění zakončily vítězstvím 3:1. 

Nový soutěžní ročník zahájí Rašovice v sobotu 04.09.2021 od 17:00 na hřišti v Úhošťanech. Soupeřem jim bude celek SKP Kadaň.