✅ Poslední přátelské utkání Rašovice zvládly✅

⚪️V neděli Rašovice zakončily víkendové soustředění posledním přátelským utkáním. S Černovickým B týmem si poradily a i po náročném víkendu, který měli fotbalisté za sebou, dokázali zvítězit. Rašovice tak zakončily sérii přátelských utkání vítězně. Tento víkend Rašovice odehrají první mistrovské utkání?

✅ Rašovice si v sobotu zastřílely✅

V sobotu Rašovice odehrály předposlední přátelské utkání před startem nové sezóny.
Soupeřem jim byly Ervěnice B.
Tým tvořen z dorostenců na Rašovice nestačil a Rašovice tak připsaly vysokou výhru.

⚽️Rašovice v sobotu odehrají další přátelské utkání⚽️

? SK Ervěnice B
? Sobota 21.08.2021
? 17:00
? hřiště Rašovice

Rašovice doma poprvé zvítězily

V sobotu odehrály Rašovice přátelské utkání s německy celkem SV 62 Westgreußen. Zápas probíhal v přátelském duchu a Rašovice v něm zvítězily.

⚽️ Rašovice přivítají na svém hřišti soupeře z Německa ⚽️

Německy tým SV 62 Westgreussen hraje v Německu II. třídu OFS, která by se měla kvalitou vyrovnat okresnímu přeboru, který hrají Rašovice. Očekáváme tak atraktivní utkání.

? SV 62 Westgreussen
? Sobota 07.08.2021
? 14:00

Rašovice v Klášterci předvedly dobrý výkon

⚪️ V neděli na Rašovice čekal další přátelsky zápas. Změřily síly s nedalekým Kláštercem, který hraje o dvě třídy vyšší soutěž. Rašovice předvedly velmi dobrý výkon, za který se rozhodně nemusí stydět ?

⚽️Rašovice odehrají další přátelské utkání⚽️

? FK Klášterec nad Ohří
? Neděle 25.07.2021
? 15:00
? hřiště Klášterec

Rašovicím ani druhé domácí přátelské utkání nevyšlo

Rašovice utkání zahájily dobře, první poločas končil za stavu 3:1 pro domácí.
V druhém poločase už ale skórovali jenom hosté a v utkání zvítězili 3:5.
Rašovicím tak premiéra na novém trávníku nevyšla ani na podruhé.

⚽️Rašovice čeká druhé domácí přátelské utkání⚽️

? Sobota 17.07.2021
? 14:00

Premiéra nevyšla

Rašovice domácí premiéru na novém hřišti nezvládly.
Ve vyrovnaném utkání nestačily na hosty z Libědic

⚽️Je to tady⚽️

Rašovice se dočkaly. Po turnaji dětí, který se uskutečnil na hřišti Rašovic 13.6., se dočkají i dospělí. Už tuto neděli 27.06.2021 odehraje domácí celek Rašovic první přátelské utkání na nově zrekonstruovaném domácím hřišti. Bude to první velký zátěžový test nového trávníku a hráči se na utkání moc těší. Přijďte, po dlouhé pauze, Rašovický A tým podpořit, a to v novém domácím prostředí. Soupeřem jim bude celek z nedalekých Libědic. Občerstvení bude jako již tradičně připraveno.

? SK Libědice
? Neděle 27.06.2021
? 14:00

Bambini

Fotbalový klub Rašovice uspořádal ve spolupráci s OFS Chomutov fotbalový turnaj Bambini 3+0. Turnaje se zúčastnilo celkem 18 týmů z celého okresu Chomutov a Rašovice měly zastoupení 2 týmy

Dětské hřiště otevřeno

V areálu fotbalového hřiště v Rašovicích se k dnešnímu dni oficiálně otvírá dětské hřiště, které bylo realizováno z participativního rozpočtu města Klášterec nad Ohří. Na realizaci se podíleli i hráči FK Rašovice, které připravili dopadovou plochu pro jeden z herních prvků. Hřiště je otevřeno pro širokou veřejnost a řídí se návštěvním řádem, jež je vyvěšen na vstupních brankách do areálu.

Fotbalový turnaj dětí v Rašovicích

Zaměření hrací plochy

V úterý 11.05.2020 v Rašovicích proběhlo zaměření hrací plochy.

VV FAČR ukončil soutěžní ročník 2020/21

Na základě harmonogramu rozvolňování ze strany státních institucí, byl VV FAČR na svém úterním zasedání dne 4. 5. 2021 nucen schválit ukončení nedohraného soutěžního ročníku 2020/21.

FAČR přesto doufá, že ukončení soutěží, neznamená stále ještě automaticky konec fotbalové sezóny. V tomto duchu je také asociace připravena pomoci klubům s realizací případných turnajů jednotlivých klubů na OFS a KFS spadajících termínově do sezóny 2020/21.

"VV FAČR dnes rozhodl také o tom, že v případě realizace podobných turnajů, pokud tedy budou umožněny z hlediska hygienického rozvolňování, bude za předem stanovených pravidel proplácet náklady klubů na rozhodčí, tak abychom mohli jako střešní organizace amatérského fotbalu přispět alespoň nějakou měrou k reálnému návratu fotbalu na hřiště a zároveň pomoci přípravě hráčů na novou sezónu," dodává předseda FAČR Martin Malík.

FAČR nebude prodlužovat sezonu do prázdnin

Fotbalová asociace ČR (FAČR) neplánuje kvůli koronavirové situaci prodlužovat sezonu amatérských soutěží do prázdnin. Pokud to vládní opatření dovolí, soutěžní ročník, od října přerušený kvůli covidu-19, bude restartován dohrávkou podzimní části. Termín pro případné plošné zrušení soutěží zatím asociace neurčila. FAČR o tom informovala na svém webu.

Pokud vládní opatření dovolí amatérské soutěže znovu rozehrát, naváže se plynule dohrávkou podzimní části. Týmy před případným restartem dostanou čas na přípravu, jehož délku určí řídící orgán soutěže.

Sezona se uzavře nejpozději do konce června, FAČR neplánuje případně prodloužení soutěžního ročníku do prázdnin, jak to vloni učinili profesionálové. Asociace prodloužila amatérské přestupní období do 14. května.

Dětské hřiště v areálu FK Rašovice bude

Fotbalový klub Rašovice se zapojil do projektu s názvem SPOLEČNĚ PRO KLÁŠTEREC 2021. Šlo o projekt, ve kterém první čtyři nápady získaly finanční podporu od města Klášterec nad Ohří v rámci participativního rozpočtu na zrealizování svého projektu.

Navrhovatelem byl Jan Vojč, který zastupoval FK Rašovice a tento návrh získal finanční podporu. Návrh s názvem "Dětské hřiště v areálu FK Rašovice" skončil na třetím místě s celkovým počtem 313 hlasů.

FK Rašovice děkují všem, kteří tento projekt podpořili a pomohli tak zase o něco vylepšit zázemí v areálu fotbalového hřiště.

Děkujeme !!

V Rašovicích je hotovo

Více informací zde:

SPOLEČNĚ PRO KLÁŠTEREC 2021

Fotbalový klub Rašovice se zapojil do projektu s názvem SPOLEČNĚ PRO KLÁŠTEREC 2021. Jde o projekt, ve kterém první čtyři nápady získají finanční podporu od města Klášterec nad Ohří v rámci participativního rozpočtu na zrealizování svého projektu. Projekt, který FK Rašovice podporuje je "Dětské hřiště v areálu FK Rašovice", které bude využíváno širokou veřejností a návštěvníky při sportovních a kulturních akcích. Hřiště by mělo být určeno pro děti ve věku 3 - 10 let, děti si zde mohou zdokonalovat své pohybové schopnosti.

Prosíme všechny, aby dali tomuto projektu své hlasy a pomohli nám s dalším krokem k modernizaci a úpravě našeho fotbalového stánku. Děkujeme.

Fotbalový klub Rašovice, spolek

Aktualizovaná pravidla pro regionální fotbal k 13. 10. 2020

V návaznosti na mimořádná opatření Vlády ČR upřesňujeme pravidla konání fotbalových utkání a fotbalových aktivit vůbec v období ode dne 14. října 2020 od 00:00. do dne 3. listopadu 2020 do 23:59.

V těchto dnech platí, že:

1. se nekonají žádná soutěžní utkání
                     2. je zakázáno používat:

- vnitřní prostory venkovních sportovišť (včetně šaten, umýváren apod.),
- vnitřní sportoviště

3. tréninky ve venkovních prostorách je možné uskutečnit v počtu nejvýše 6 osob při                                 dodržení hygienických opatření
                     4. v rámci tréninků na venkovních sportovištích je možné hřiště rozdělit fyzickými                                         překážkami s nejméně dvoumetrovými koridory na jednotlivé sektory se samostatnými                           vstupy; v každém z nich může trénovat nejvýše 6 osob s tím, že musí být zamezeno                               kontaktu mezi jednotlivými skupinami navzájem, a to nejen při sportování, ale i při                                   příchodu a odchodu.

S ohledem na tyto opatření je klub FK Rašovice nucen, pozastavit všechny tréninkové jednotky. Děkujeme za pochopení.

Nemohoucnost v koncovce stála Rašovice bod

V neděli čekal na Rašovice další zápas letošní sezóny. Tentokrát je čekal nepříjemný soupeř z Perštejna. Hosté začali lépe. Už v 10. minutě našel Vladimír Zubko přesným pasem Václava Spurného a hosté šli do vedení. 0:1. Domácí se snažili o okamžitou odpověď. Žádnou větší šanci si však vytvořit nedokázali a otěže utkání pomalu přebrali opět hosté. Rašovice si dokázaly v prvním poločase připravit několik brankových příležitostí, ale koncovka se jim nevedla. První poločas tak skončil 0:1 pro hosty z Rašovic.

Do druhého poločasu nastoupili lépe domácí. Ve 49. minutě nešťastně pro Rašovice propadl balón až k domácímu Petru Lukášovi a bylo srovnáno. 1:1. Hosté se snažili o okamžitou odpověď, ale nemohoucnost v koncovce bránila ve změně skóre. I když si Rašovice dokázaly vytvořit několik tutových brankových příležitostí, branku se jim vsítit nepodařilo. Utkání tak skončilo nerozhodně 1:1. V penaltovém rozstřelu měly Rašovice více štěstí v poměru 4:5. Za Rašovice penaltu proměnili: Havlíček, Bašus, Spurný, Kosnar, Vojč. Rašovice tak odvážejí z Perštejnského trávníku 2 body.

Nyní čeká na Rašovice podle nařízení vlády čtrnácti denní přestávka. Jak se bude situace kolem vývoje koronavirové epidemie vyvíjet a jak to bude s aktuální sezónou dál, se ukáže v příštích dnech. O dalším průběhu vás budeme informovat. Nezbývá než doufat, že se fotbal brzy na naše trávníky vrátí.

FAČR věří, že přerušení soutěží je jen na dva týdny

Fotbalová ČR věří, že přerušení soutěží kvůli zhoršené koronavirové situaci v zemi bude opravdu trvat jen dva týdny, jak dnes avizoval ministr zdravotnictví Roman Prymula. FAČR, která v Česku řídí amatérské soutěže od třetí ligy níže, považuje venkovní sport za nejlepší možnou prevenci proti nemocím a k udržení zdraví. Asociace je ráda, že mohou dál probíhat aspoň mezinárodní zápasy.

V Česku v posledních dnech přibývá nakažených nemocí covid-19 a Prymula dnes oznámil, že se na 14 dní přeruší všechny profesionální i amatérské soutěže. Do konce týdne se ještě mohou soutěže konat, a to bez diváků.

Rašovice opět nebodovaly

V neděli 04.10. zajížděly Rašovice k dalšímu zápasu. Tentokrát do Libědic. Zápas se hostům nevyvedl. Už v 9. minutě trefil přesně Radek Kováč a domácí šli do vedení. 1:0. Rašovice se snažily o rychlou odpověď, ale finální fáze a štěstí v koncovce hostům nepřálo. Nicméně v 18. minutě poslal Vladimír Zubko pěkný centr do pokutového území, našel Václava Spurného a bylo srovnáno. 1:1. Hosté se hnali dopředu, ale branku se jim vsítit nepodařilo. Do šaten tak oba celky odcházely za nerozhodného stavu 1:1.

Do druhého poločasu vstoupili opět lépe domácí. Už ve 47. minutě našel přesný nákop Lukáše Hamáčka a domácí zase vedli. 2:1. O 4 minuty později domácí akci zopakovali, na konci akce byl opět Lukáš Hamáček a bylo to 3:1. Rašovice vsadily všechno na jednu kartu a hnaly se za vyrovnáním. Hosté zamkly Libědice na své polovině, ale byli to opět domácí, kteří se radovali z další vstřelené branky. Dlouhý pas našel Marka Rainiše a bylo to už 4:1. V 87. minutě vybojoval balón František Havlíček, krásnou průnikovou přihrávkou našel Václava Spurného, který vykřesal jiskřičku naděje pro hosty. 4:2. O 2 minuty později byli hosté na dostřel už jen o jednu branku. Václav Spurný našel centrem hlavu Martina Bašuse, který trefil přesně a bylo to už 4:3. Závěr byl divoký. Hostům se bohužel srovnat nepovedlo, naopak domácí dokázali přidat další dvě branky. Rašovice jsou tak opět bez bodu a z Libědic si odvážejí druhou porážku letošní sezóny.

V příštím kole čeká na Rašovice soupeř z Perštejna. Zápas se odehraje v neděli 11.10. v 16:00 hod. na hřišti v Kotvině.

Zrušeno !!!!!!!!!!!!!

Rašovice poprvé ztratily

V neděli čekal na Rašovice další těžký soupeř a to celek SK Málkov. Domácí začali lépe, dlouhými nákopy dostávali hostující obranu pod tlak a měli tak více ze hry. Jejich snažení přineslo první gól. Ve 25. minutě špatně rozehrál hostující obránce, míč se dostal k domácímu Tomáši Boháčkovi, který technickou střelou trefil přesně a domácí vedli. Hostům se nevedla postupná kombinační hra, která je zdobila předchozí dvě kola. Do šaten se tak odcházelo za stavu 1:0 pro domácí SK Málkov.

Do druhého poločasu nastoupili lépe hosté. Rychlým napadáním domácí rozehrávky měly Rašovice více ze hry. První se však v druhém poločase radovali opět domácí. Dlouhý nákop našel přesně Zdeňka Koptu, který dotlačil míč za brankovou čáru a Málkov vedl 2:0. O 2 minuty později dokázaly Rašovice snížit. Na konci pěkné kombinační akce poslal Karel Nádeník pěknou průnikovou přihrávkou do jasné gólové akce Jana Karase, který zamířil přesně a snížil stav utkání. 2:1. Rašovice se snažily, ale špatný terén hostům v kombinaci nepomohl. Hostům se srovnat nepodařilo. Rašovice tak poprvé na podzim odcházejí bez bodu.

V příštím kole zajíždějí FK Rašovice do Libědic, kde se utkají s Radonicemi. Rašovice budou chtít zaváhání s Málkovem napravit. Zápas začíná v sobotu v 16:30 hodin.

Fotbalová sobota patřila Rašovické mládeži

V sobotu 12.09.2020 se na hřišti FK Klášterec uskutečnil první fotbalový satelitní turnaj BAMBINI 3+0 tohoto soutěžního ročníku. Celkem se zúčastnilo 10 týmů a Rašovice přispěly účastí dokonce dvěma týmy. Jedná se o turnaje pro děti věku 4-7 let a hlavním cílem je se pobavit, zasportovat, získat nejen zkušenosti, ale hlavně dobrou náladu. Oba Rašovické týmy složené nejen z kluků, ale i 4 děvčat se vůbec neztratily ve velké konkurenci a výsledkem byly úsměvy na tváři všech zúčastněných.

Ve stejném čase, o pár metrů dále, na stejné travnaté ploše, nastoupily proti sobě týmy starší přípravky sdruženého manšaftu FK Klášterec/FK Rašovice proti TJ Slovan Vejprty. A domácí si nevedli vůbec špatně, vítězství bylo jen třešničkou na dortu, protože se hlavně prezentovali kolektivní a kombinační hrou, čímž si zvedli nejen sebevědomí do dalších zápasů, ale hlavně získali cenné zkušenosti a dobrý pocit z převedené hry.

Rašovice loupily i ve Vilémově

V sobotu 12.09.2020 čekal na Rašovice těžký soupeř z Vilémova. Rašovice začaly lépe, přesnou kombinační hrou jasně domácí Vilémov přehrávaly. K první velké šanci se dostal hostující Václav Froněk, který hlavou zamířil přesně k tyči, ale domácí brankář předvedl výborný zákrok a skóre se neměnilo. Na první branku si tak diváci museli počkat do 30. minuty. Těžký balón domácí brankář zvládl odkopnout pouze do dobře napadajícího Jana Vojče, míč se odrazil k Václavu Spurnému, který skvěle trefil poloodkrytou branku a hosté vedli. 0:1. Domácí hrozili pouze z dlouhých nákopů, které hostující obrana zvládala zachytávat. Ve 38. minutě se dostal k balónu Václav Spurný, přenou přihrávkou našel na hranici pokutového území Karla Nádeníka, který s přehledem otřel balón o vzdálenější tyč a poslal Rašovice do dvoubrankového vedení. 0:2. V další velké šanci se objevil Jan Karas, kterého našel před prázdnou brankou Václav Spurný, domácí obránce stihl na poslední chvíli zakročit a hostům tak zmařil další radost. Po 45 minutách se tak odcházelo do kabin za stavu 0:2 pro hosty z Rašovic.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí. Zlepšeným pohybem se obraz hry změnil a domácí převzali iniciativu. Do velké šance se dostal domácí Miroslav Kolda, ale dobře chytající Pavel Farkaš předvedl skvělý zákrok a skóre domácích tak stále ukazovalo číslovku 0. Domácí se snažili, ale jejich útočné snažení končilo na skvěle pracující obraně Rašovic. Domácí se tak dočkali až v 90. minutě, domácí David Kozlík prostřelil všechno, co mu stálo v cestě a vykřesal malou nadějí pro domácí. Víc už toho domácí nestihli a Rašovice tak zůstávají neporažené. Z Vilémova tak Rašovice odvážejí další cenné tři body.

V příštím kole čeká na Rašovice další adept na vítěze tohoto ročníku, a to celek SK Málkov. Zápas se odehraje netradičně v neděli 20.09.2020 od 13:30 hodin v Málkově. Rašovice se pokusí získat opět všechny 3 body a udržet si dobrou formu, která je od začátku sezóny provází.

A-tým Rašovic vstup do sezóny zvládl

V sobotu 05.09.2020 čekal na A-tým Rašovic první zápas nové sezóny. Rašovice zajížděly do propršené Kovářské a byla na nich vidět chuť do hry. Hosté si nátlakovou hrou připravovali jednu šanci za druhou, což korunovali brankami. Po gólech Karla Nádeníka 2x, Jana Karase 2x a Václava Spurného vedli hosté po prvním poločase už 0:5 a víceméně bylo po zápase. Odevzdaní domácí z Kovářské nestačili dobře připraveným Rašovickým hráčům.

Ve druhém poločase již hosté šetřili síly a vyráželi do rychlých protiútoků, z nichž jeden proměnil opět Václav Spurný a skóre již bylo 0:6. Až v 68. minutě se radovali domácí, konkrétně Roman Fako, kdy po jeho nepovedeném centru zapadl míč na zadní tyč branky hostujícího brankáře. O 10 minut později se domácí radovali po druhé, kdy Marek Bár se na hranici velkého vápna opřel do balónu a bylo to 2:6. To bylo bohužel ze strany domácích všechno. Poté už branky stříleli jen hosté, a to Jan Vojč a Karel Nádeník, který tak zkompletoval svůj hattrick v tomto zápase.

Rašovice první utkání sezóny zvládly na výbornou a z Kovářské si přivážejí vysokou výhru 2:8. V dalším utkání čeká na Rašovice soupeř z Vilémova. Díky rekonstrukci hrací plochy v Rašovicích se zápas odehraje ve Vilémově. Utkání začíná v sobotu 12.09.2020 od 17:00 hodin.

Rozhovor

Soustředění A-týmu

A-tým FK Rašovice absolvoval ve dnech 14.8-16.8. fotbalové soustředění. Útočištěm mu byl autokemp Betlém lokalita u Teplé v Karlovarském kraji. Jednalo se o první společnou akci tohoto charakteru a jak hodnotí sami hráči, akce se povedla na výbornou. Cílem soustředění bylo připravit se na nadcházející sezónu a samozřejmě utužit kolektiv. Perfektní organizace, optimální rozložení tréninkových jednotek, počasí, a hlavně zodpovědný přístup hráčů byl základem pro to, aby soustředění bylo úspěšné. Fotbalový víkend byl zakončen přátelským utkáním s týmem TJ Sokol Útvina, zápas skončil nerozhodným výsledkem 3:3.

Program soustředění:

Pátek 14.08.2020
                                                         -
14:30 odjezd
                                                         - 16:00 příjezd do kempu, ubytování
                                                         - 16:30 odjezd na trénink
                                                         - 17:00 zahájení tréninku (hřiště Útvina)

- 9:30 odjezd na ranní trénink
                                                         - 10:00 ranní posilovací trénink (hřiště Útvina)
                                                         - 11:30 ukončení tréninku odjezd do kempu
                                                         - 12:00 oběd
                                                         - 12:30 polední klid (výlet do Mariánských lázních)

- 10:00
ranní předzápasový trénink (hřiště Teplá)