Pro Rašovice sezóna bohužel skončila

Výkonný výbor FAČR na svém zasedání 7. 4. 2020 konstatoval, že pokračování amatérských soutěží představuje v současné době i nadcházejícím období nepřijatelné zdravotní riziko.

Výkonný výbor vnímá, že dohrání soutěží není ani v rámci letních měsíců fakticky možné a v důsledku těchto skutečností rozhodl VV FAČR o následujících opatřeních:

  • Veškeré mistrovské a pohárové amatérské soutěže se plošně na celém území ČR ukončují ke dni 8. dubna 2020. Konečné pořadí zůstává podle stavu ke dni 8. dubna 2020
  • Kluby nepostupují a nesestupují vyjma případů stanovených Rozhodnutím. Pravidla pro doplňování soutěží se použijí v souladu se Soutěžním řádem

Pro FK Rašovice tak bohužel končí letošní dobře rozehraná sezóna. Rašovice tak ukončují letošní ročník okresního přeboru na páté příčce, což je z posledních tří sezón nejhorší umístění.

O dalších informacích a plánech FK Rašovic vás budeme informova


Program soutěží FAČR je do odvolání přerušen !!! 

FAČR vzhledem k novému nařízení Vlády ČR bere na vědomí aktuálně vyhlášený nouzový stav a informuje tak své členy i veřejnost o tom, že soutěže, které řídí FAČR, KFS a OFS jsou do dalšího rozhodnutí státních orgánů v této věci přerušeny. Toto přerušení se týká i soutěže, ve které hraje Fotbalový klub Rašovice.

O dalších informacích vás budeme včas informovat. 


FK Rašovice trénuje s mládeží i přes zimu 

Tréninky mládeže se v zimním období konají každý čtvrtek od 16:30 hod. do 18:00 hod. v tělocvičně na zimním stadionu v Klášterci nad Ohří. Současně lze využít tohoto termínu k vyzkoušení si tréninkové jednotky našich kvalifikovaných trenérů a následného náboru do Fotbalového klubu Rašovice. Nábor se týká zejména dětí a mládeže ve věku od 5 do 11 let, nicméně náš spolek mezi své členy přivítá kohokoliv, kdo má chuť sportovat a angažovat se. Více informací najdete na našich webových stránkách klubu:  www.fk-rasovice.webnode.cz/treninky/


FK Rašovice zahájily zimní přípravu 

Fotbalisté Rašovic oficiálně zahájili zimní přípravu v pátek 10.01.2020. Rašovice se také zúčastní zimního fotbalového turnaje v Kadani na umělé trávě.

Účastníci turnaje:    FK TATRAN Kadaň dorost 
                                  SKP Kadaň
                                  FK Rašovice 
                                  TJ Krásný Dvůr 
                                  FK Libědice
                                  FK Buškovice

Zápasy Rašovic:       1.kolo 09.02.2020, 12:00 FK TATRAN Kadaň d. - FK Rašovice
                                   2.kolo 16.02.2020, 12:00 FK Rašovice - FK Buškovice
                                   3.kolo 23.02.2020, 14:00 SKP Kadaň - FK Rašovice
                                   4.kolo 01.03.2020, 12:00 FK Rašovice - TJ Krásný Dvůr
                                   5.kolo 08.03.2020, 12:00 FK Libědice - FK Rašovice


Zastřešené posezení na hřišti bude 

Fotbalový klub Rašovice se zapojil do projektu s názvem SPOLEČNĚ PRO KLÁŠTEREC 2020. Šlo o projekt, ve kterém první čtyři nápady získaly finanční podporu od města Klášterec nad Ohří v rámci participativního rozpočtu na zrealizování svého projektu.

Navrhovatelem byl Ing. Martin Bašus, který zastupoval FK Rašovice a tento návrh získal finanční podporu. Návrh s názvem "Vybudování zastřešeného posezení v areálu fotbalového hřiště" skončil na čtvrtém místě s celkovým počtem 346 hlasů.

FK Rašovice děkují všem, kteří tento projekt podpořili a pomohli tak zase o něco vylepšit zázemí v areálu fotbalového hřiště.

Děkujeme !! 


SPOLEČNĚ PRO KLÁŠTEREC 2020 

Fotbalový klub Rašovice se zapojil do projektu s názvem SPOLEČNĚ PRO KLÁŠTEREC 2020. Jde o projekt, ve kterém první čtyři nápady získají finanční podporu od města Klášterec nad Ohří v rámci participativního rozpočtu na zrealizování svého projektu. Projekt, který FK Rašovice podporují je "Vybudování zastřešeného posezení v areálu fotbalového hřiště", které bude využíváno návštěvníky při sportovních a kulturních akcích, nebo jako odpočinkové místo při výletech do okolí

Hlasovat můžete na stránkách:  https://www.mobilnirozhlas.cz/app/anketa/3e5igL6G

Prosíme všechny, aby dali tomuto projektu své hlasy a pomohli nám s dalším krokem k modernizaci a úpravě našeho fotbalového stánku. Děkujeme.

Fotbalový klub Rašovice, spolek


Rašovice pomáhají

Fotbalový klub Rašovice nemyslí jen na sebe, ale také na ty, kteří nemají v životě takové štěstí, jako je být zdravý. Proto se zapojil do charitativní sbírky na pomoc osmnáctileté slečně Ingrid z Kadaně, která díky zákeřné rakovině přišla o levé oko. Sbírka je určená k uhrazení nákladů na plastickou operaci oka. Klub využil příležitosti, která se mu naskytla a vybral formou dobrovolného vstupného ze dvou domácích fotbalových utkání skvělou částku 3 500,- Kč a to samozřejmě s individuálním přispěním fanoušků a hráčů klubu. Aby toho nebylo málo, tak Fotbalový klub Rašovice přispěl do sbírky ještě ze svého rozpočtu částkou 1 000,- Kč.

Celkem tedy na transparentní účet zaslal krásnou částku 4 500,- Kč. Děkujeme všem, kteří přišli navštívit zmíněné domácí zápasy a přispěli tak na dobrou věc.

Jménem Fotbalového klubu Rašovice přejeme Ingrid, ať jí dopadne operace dobře, hodně optimismu a mnoho štěstí do života.

Rašovice bodovaly ve Vilémově 

Rašovice zajížděly k poslednímu zápasu sezóny do Vilémova. Zápas začali lépe hosté, dobře kombinovali a vyčkávali na svou příležitost zaútočit. První šance přišla už v 11. minutě zápasu a skončila gólovou radostí, kdy poslal balón do vápna zprava centrující Václav Spurný, jenž našel přesně postaveného Jana Karase, který střelou k tyči poprvé rozvlnil síť domácího brankáře. 0:1 pro hosty. Vedení bohužel hostům nevydrželo dlouho. V 18. minutě přišlo vyrovnání, kdy domácí zahrávali rohový kop, na který si dobře naběhl David kozlík a s velkou dávkou štěstí srovnal stav utkání. 1:1. O minutu později bylo domácím ještě veseleji. Z rychlého výpadu pálil domácí útočník, jehož střelu skvělým zákrokem hostující brankář vyrazil, ale míč si do vlastní sítě nešťastně srazil Vladimír Zubko a domácí tak obrátili vývoj zápasu ve svůj prospěch. V tu chvíli převzali domácí iniciativu a do poločasu počítali brankové příležitosti už jen oni. Hostující gólman Pavel Farkaš podržel svůj tým v kritických chvílích a dal ještě šanci se zápasem něco udělat. I tak mohli hosté ještě srovnat, kdy rychlou akcí po pravé straně našel Radek Fiala přesnou přihrávkou Marka Šiffera, který těsně minul pravou tyč domácí branky. Domácí tak odcházeli do šaten spokojenější za stavu 2:1.

Druhý poločas přinesl pro oko diváka úžasnou podívanou. Hostům přestávka pomohla, vlétli na domácí Vilémov a bylo jich najednou plné hřiště. Gólová radost ale bohužel přišla na druhé straně. V 61. minutě chtěl Miroslav Kolda oslovit své spoluhráče ve vápně, ale nacentroval tak nešťastně pro hosty, že míč zapadl přesně k zadní tyči hostující branky. Domácí tak vedli už o dvě branky. 1:3. Obdržená branka nakopla hosty ještě více. Neměly co ztratit a tak zvýšily svůj tlak a vysunuly pressing, který dělal domácí obraně velké problémy. O osm minut později vykřesal první jiskřičku naděje hostující Jan Vojč. Václav Spurný poslal do vápna prudký centr, který domácí obrana ještě zvládla odvrátit, ale do odraženého balónu se na hranici pokutového území opřel právě Jan Vojč a trefil přesně horní růžek domácí branky. 3:2 stále ještě pro domácí. Rašovice dále tlačily a nenechaly domácí vydechnout, valil se jeden útok za druhým, čímž vznikaly v obraně hostí okénka k rychlým protiútokům domácích. V 75. minutě dostal přesný pas domácí Jakub Kulich, ale hostující brankář Pavel Farkaš ho skvěle vychytal. Do další dobré šance se dostal domácí David Kozlík, ale tváří tvář téměř prázdné brance trefil pouze břevno. A když domácí své šance nevyužili, tak trestali hosté. V 81. minutě tak přišlo vyrovnání. Jan Vojč oslovil přihrávkou Marka Šiffera, který svůj průnik po pravé straně zakončil tvrdou střelou a propálil všechno, co mu stálo v cestě. Srovnal stav utkání na 3:3. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a dramatický závěr nenechal nikoho chladného. Všichni se už v mysli připravovali na penaltový rozstřel, když po chybné rozehrávce hostující obrany musel hasit požár v podobě samostatného úniku skvěle hrající Rašovický stoper František Havlíček a to za cenu žluté karty. Následná standardní situace a rohový kop už nic zajímavého nepřinesly a tak utkání skončilo remízou, stejně tak jako před 2 týdny na hřišti v Rašovicích, tentokrát 3:3. V penaltovém rozstřelu konečně prolomily Rašovice svou smůlu v tomto ročníku. Díky 2 skvělým zákrokům hostujícího gólmana v penaltovém rozstřelu a 100% úspěšností při exekuci pokutových kopů hostů konečně Rašovice zvítězily. Z Vilémova si tak Rašovičtí fotbalisté odvážejí cenné dva body, předvedli bojovný výkon, když otočili nepříznivý vývoj zápasu ve svůj prospěch.

Rašovice mají za sebou podzimní část letošní sezóny a v tabulce přezimují na 5. místě tabulky se ztrátou 5 bodů na druhou příčku, která zajišťuje postup mezi nejlepší 4 týmy a tím i boj o první místo.


Rašovice důležitý zápas nezvládly 

V sobotu Rašovice přivítaly na svém hřišti hosty z Radonic. Pokud Rašovice chtěly pomýšlet na kontakt s čelem tabulky, musely bodovat. Zápas pro domácí nezačal vůbec dobře, už ve 3. minutě prohrávali, kdy při autovém vhazování se ve zmatku v malém vápně dobře zorientoval Imrich Kardos a poslal hosty do vedení. Rašovice se snažily o rychlou odpověď, při zahrávání přímého kopu si našel centr na zadní tyči dobře postavený Václav Spurný, který trefil hlavou pouze tyč, k dorážce z malého vápna se ještě dostal Marek Šiffer, ale branku přestřelil. Ve 26. minutě chybně rozehrál domácí obránce, který si nevšiml zraněného domácího kapitána a přihrávkou oslovil pouze hostujícího útočníka, který před brankou našel ještě lépe postaveného spoluhráče, který měl před sebou odkrytou branku a jednoduše navýšil skóre hostů už na 0:2. Střelcem branky byl Robert Zerner. Domácí museli přeskupit své řady díky zranění na stopérském postu a špatně rozehraný duel se snažili zvrátit. Před koncem poločasu se Rašovice dostaly k velkému tlaku v pokutovém území hostů, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. Do šaten tak oba celky odcházely za stavu 0:2.

Druhý poločas začali domácí ještě aktivněji, tlačili se ještě více do zakončení, což pramenilo ve střelení branky, kdy v 50. minutě oslovil Václav Spurný přesnou přihrávkou Radka Fialu, který nejdříve skvěle zpracoval přihrávku a s chladnou hlavou střelou k tyči nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci. Rašovičtí nabuzení střelenou brankou se dál tlačili do ofenzivy, ale z další branky se paradoxně radovali hosté. V 56. minutě se po autu dostal k hlavičce Imrich Kardos a poslal hosty opět do dvou brankového vedení. Rašovice vrhly všechny síly do útoku, ale bohužel se jim další branku už přidat nepovedlo. Rašovice tak prohrály 1:3 a zkomplikovaly si tak možnost pomýšlet na postupové příčky. (poznámka redaktora: V zápise o utkání jsou chybně uvedené informace. Souhlasí pouze výsledné skóre.)

V posledním zápase podzimní části sezóny zajíždějí Rašovice do Vilémova. Doufáme, že se Rašovice z chyb poučí a podzimní část sezóny zakončí vítězně. Zápas Vilémov - Rašovice se koná v sobotu 9. 11. 2019 ve 14:00hod. na hřišti ve Vilémově.


Rašovice opět nezvládly penaltový rozstřel 

V sobotu čekal na Rašovice další těžký soupeř tentokrát celek z Vilémova. Domácí do zápasu vstoupili aktivně. Hra se přelévala ze strany na stranu. Oba týmy se snažily o kombinační hru, ale těžký nerovný terén tuto snahu obou týmů hatil. Oba týmy selhávaly na dobře organizovaných obranách obou týmů. Do první gólové šance se dostali domácí až ve 40. minutě, kdy Jan Vojč vybojoval míč v rohu hřiště, přesnou přihrávkou našel dobře postaveného Jana Karase, který se nemýlil. Domácí se radovali, ale bohužel předčasně. Rozhodčí branku nejprve uznal a po konzultaci s čárovým rozhodčím tento verdikt odvolal. Hlavní rozhodčí přerušil hru hvizdem píšťalky ještě dříve, než míč přešel brankovou čáru. Domácí se dožadovali opravy, ale marně, pravidla hovoří jasně. Rašovice tak o vedení přišly kvůli chybě hlavního rozhodčího. Ve 44. minutě rozehrávali Vilémovští nepřímý volný kop, kdy Jan Hudák našel přesnou přihrávkou Davida Kozlíka, který zakončil přesně a do vedení tak šel paradoxně Vilémov. 0:1. Do šaten tak odcházeli spokojenější hráči z Vilémova.

Druhý poločas přinesl stejnou podívanou. Rašovice postupně přebíraly iniciativu a snažily se o vyrovnání. V první větší šanci se ocitl Václav Spurný, ale z ostrého úhlu hostujícího brankáře nepřekvapil. Rašovice se tak radovaly z vyrovnání až v 66. Minutě, kdy domácí obránce Jiří Süsser zahrával přímý kop a přesným centrem našel na zadní tyči dobře postaveného Davida Fidrmuce, který balón skvěle zpracoval a střelou na zadní tyč srovnal stav utkání na 1:1. V závěru utkání nikdo z týmů nechtěl udělat chybu a tak o vítězi musely rozhodnout pokutové kopy. V penaltách měli opět více štěstí hosté a odvezli si tak i druhý bod z tohoto zápasu. Domácí potvrdili, že pověstné štěstíčko při exekuci pokutových kopů v této sezóně nemají.

Fotbalový klub Rašovice se zapojily do charitativní akce a v rámci tohoto utkání se rozhodly formou dobrovolného vstupného přispět osmnáctileté Ingrid z Kadaně, která díky zákeřné rakovině přišla o levé oko. Sbírka je určená k uhrazení nákladů na plastickou operaci oka. Prozatím bylo vybráno přes 2 000,- Kč. Kdo přispět nestihl, nemusí zoufat, FK Rašovice se rozhodly sbírku prodloužit i pro příští domácí zápas. Rašovice odehrají další domácí zápas tento víkend a to v sobotu 2.11. od 14:00 hod. Kasička pro Ingrid bude opět připravena. Doufáme, že si přijdete užít fotbalovou sobotu, kde můžete přispět na dobrou věc. Občerstvení bude taktéž připraveno. Děkujeme.


Rašovice se zapojily do charitativní akce 

Fotbalový klub Rašovice se zapojil do charitativní akce "PÁR DROBNÝCH PRO KRÁSU". Jde o charitativní sbírku pro 18 letou dívku Ingrid Dvořákovou z Kadaně, která díky zákeřné rakovině přišla o levé oko. Sbírka je určená k uhrazení nákladů na plastickou operaci oka.

Při příležitosti sehrání fotbalového zápasu v sobotu 26. 10. 2019 od 14:30 hodin na hřišti v Rašovicích, kdy odehrají Rašovičtí fotbalisté další domácí zápas této sezóny, bude vybíráno dobrovolné vstupné, které poputuje spolu s příspěvkem od Fotbalového klubu Rašovice na transparentní učet této sbírky.

Přijďte si užít fotbalové odpoledne a při té příležitosti navíc přispět na dobrou věc.


Rašovice tvrdý souboj s Perštejnem zvládly 

Rašovice v sobotu přivítaly hosty z Perštejna. Zápas začal ve velkém tempu a více ze hry měli na začátku zápasu hosté. V první větší šanci se objevil hostující Daniel Rác, ale jeho střelu skvěle chytil domácí brankář Pavel Farkaš. Ve 3. minutě domácí obránce chybnou rozehrávkou přihrál míč na nohu hostujícímu útočníkovi. S první střelou se domácí brankář ještě vypořádal, ale s následnou dorážkou Ondřeje Salčáka už si poradit nedokázal. 0:1. Rašovice obdržená branka nakopla. Do první větší šance se dostaly už v 10. minutě, kdy Jan Vojč zahrával volný přímý kop a našel dobře naběhnutého Václava Spurného, který bohužel hlavou nezakončil přesně. Hra se vyrovnala a útoky se přelévaly z jedné strany na druhou. Byl to boj hlavně o střed hřiště, ve kterém docházelo k mnoha soubojům a tím k faulům. Z jednoho z nich ve 20. minutě zahráli domácí velice rychle standardní situaci, kdy Jan Vojč vyslal dlouhým pasem za obránce Václava Spurného, který krásnou střelou pod břevno nedal hostujícímu brankáři šanci. 1:1. Rašovice se dál tlačily do zakončení, povzbuzení vyrovnávací brankou. Rašovický Václav Spurný zatáhl balón po pravé straně a našel dobře naběhnutého Jana Vojče v málem vápně, kterému míč přeskočil na nerovném terénu nastavenou nohu. Další šanci už domácí využili, kdy se prodral ve 42. minutě Václav Froněk až před hostující branku, jeho střelu dokázal Perštejnský brankář ještě vyrazit, ale na následnou dorážku Pavla Papučíka byl krátký, Rašovice šly do vedení 2:1. Vedení domácím bohužel dlouho nevydrželo. Ve 43. minutě našel Karel Nádeník přesným centrem Tomáše Margoliuse, který se hlavou nemýlil a Perštejn ještě do přestávky stihl vyrovnat. Rozhodčí ukončil první poločas za stavu 2:2.

Druhý poločas předvedl ještě tvrdší boj. Zápas začal být vyhrocený, jak se na derby sluší a plný tvrdých zákroků často za hranicí pravidel. Brankové skóre se měnilo až v 65. minutě. Václav Froněk se probojoval do úniku, chytře si obhodil hostujícího brankáře, který byl nucen ho faulovat. K penaltovému kopu se postavil Václav Spurný a trefil přesně. Rašovice opět vedly 3:2. Hosté se snažili o vyrovnání, ale nebyli přesní v kombinaci a žádnou větší šanci se jim vytvořit nepodařilo. Domácí dobře bránili a vyráželi do rychlých protiútoků, do jednoho z nich se dostal Pavel Papučík, ale střelou z hranice velkého vápna hostujícího brankáře nepřekvapil, následná dorážka Václava Froňka skončila v náručí hostujícího gólmana. Hra se začala kouskovat vlivem přibývajících ostrých zákroků. Hostům se krátil čas na vyrovnání a hrozili hlavně ze standardních situací. V 88. minutě bylo v domácím pokutovém území pořádně horko, kdy po ostrém rohovém kopu hostů odkopával balón domácí obránce, dostal se do šprajcu s hostujícím útočníkem. Hosté se dožadovali penaltového kopu, nicméně hlavní sudí pokutový kop nenařídil. Nával emocí neunesl Michal Šinkovic, který ve strkanici nechtěně zasáhl domácího brankáře do hlavy, za což viděl červenou kartu. V následné skrumáži u hlavního rozhodčího tento verdikt neunesl ani hostující Petr Lukáš, který si za své chování vysloužil taktéž červenou kartu. Rozhodčí za této situace utkání ukončil a domácí si tak připsali další výhru v poměru 3:2. Hosté byli favorité tohoto zápasu, ale Rašovice byly dobře připravení a utkání zvládly lépe a 3body získaly ve svůj prospěch.

V příštím kole přivítají Rašovice hosty z Vilémova a to opět na svém domácím trávníku. Vilémov hrál ještě minulý rok vyšší soutěž a bude favoritem tohoto utkání. Zápas se koná v sobotu 26. 10. 2019 už od 14:30 hod. Přijďte domácí podpořit a pomoci jim získat další tři body. Občerstvení zajištěno.


Rašovice odvážejí z Málkova pouze bod 

V sobotu čekal na Rašovice další kvalitní soupeř a to celek SK Málkov. Zápas začal ve velkém tempu z obou stran. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale více ze hry měli hosté z Rašovic. První se však radovali domácí. S rychlého protiútoku našel Zdeněk Kopta dobře postaveného Tomáše Boháčka, který otevřel gólový účet zápasu. 1:0. Rašovice s vyrovnáním dlouho neotálely. Ve 20. minutě našel přesným nákopem František Havlíček dobře postaveného Pavla Papučíka, který hlavou prodloužil balón k Václavu Froňkovi a ten přesnou střelou kolem obránce srovnal stav utkání. 1:1. Rašovice se dále tlačily dopředu. V další šanci se ocitl Jan Vojč, který ve vápně zkoušel najít osamoceného Václava Froňka. Do přihrávky však skvěle sáhl domácí brankář a nebezpečí zažehnal. Další šanci si vytvořili domácí. Ve zmatku po rohovém kopu se nejlépe zorientoval Zděněk Kopta, ale jeho střelu do prázdné branky skvěle zablokoval hostující kapitán Jiří Süsser a skóre se neměnilo. Ve 38. minutě našel dlouhý balón Zdeňka Koptu, hostující brankář vyběhl pozdě a Málkovský kanonýr se nemýlil. 2:1 pro domácí. Rašovice reagovaly na inkasovanou branku velice rychle a už za minutu bylo vyrovnáno. Ve 39. minutě nabil Jan Vojč přesnou přihrávkou Janu Karasovi, jeho sraženou střelu si našel naběhnutý Václav Froněk a svým druhým gólem v zápase srovnal stav utkání na 2:2. Ve 45. minutě šli hosté poprvé do vedení. Po rohovém kopu se balón odrazil k Jiřímu Süsserovi, který nepovedenou střelou ještě našel Jana Karase, jenž se opřel skvěle do balónu a poslal Rašovice do vedení. 2:3 Touto akcí první poločas skončil. Do šaten se tak šlo za stavu 2:3 pro hosty z Rašovic.

Ve druhém poločase jsme viděli taktickou partii. Rašovice poctivě bránily a čekaly na rychlé protiútoky. Domácí drželi míč na svých kopačkách a snažili se kombinací od zadních řad vymyslet nějakou brankovou příležitost, ale přes dobře zorganizované a běhavé hráče z Rašovic jim to šlo velmi těžko. Do první šance se tak dostali hosté. Po rychlém protiútoku střílel Pavel Papučík téměř z hranice pokutového kopu. Jeho technickou střelu však domácí brankář zlikvidoval a udržel domácí ve hře. Domácí se snažili, ale nedařilo se jim vytvořit si nějakou větší brankovou příležitost. V další šanci tak byli opět hosté. Václav Froněk posunul balón na Pavla Papučíka, který z hranice šestnáctky těsně netrefil. Do další šance se dostaly Rašovice po rohovém kopu, na který si skvěle naběhl Václav Spurný, ale hlavou nezamířil přesně. Po neproměněných šancích Rašovických hráčů udeřili domácí, kteří v 78. minutě zahrávali rohový kop. Standardní situace zahraná na přední tyč propadla ve skrumáži hráčů až za hostujícího brankáře. 3:3. Rašovice se nechtěly vzdát a rychle se z obdržené branky oklepaly a tlačily se opět do ofenzívy. V 88. minutě byl zápasnickým způsobem ve vyložené šanci složen Václav Froněk, ale hlavní sudí tohoto zápasu faul a tím i penaltu neodpískal. Utkání tak skončilo za nerozhodného stavu 3:3.

V penaltovém rozstřelu měli více štěstí domácí a Rašovice si tak z Málkova odvážejí pouze bod. Z pohledu vývoje zápasu si Rašovice zasloužily více než bod, ale musí je mrzet neproměněné šance.

V dalším zápase přivítají Rašovice na svém hřišti hosty z Perštejna. Zápas začíná v sobotu 19.10.2019 v 15:30hod. Přijďte domácí podpořit a pomozte jim získat další důležité body. Občerstvení zajištěno.


Rašovice připisují další výhru 

V sobotu čekal na Rašovice další domácí zápas. Soupeřem jim byl tentokrát celek z Kovářské. Rašovice do zápasu vstoupily lépe. Soupeře tlačily a postupnou kombinací od zadních řad si domácí vytvářely brankové příležitosti. Už v 8. minutě se skóre poprvé hnulo. Domácí David Fidrmuc našel přesnou přihrávkou Václava Spurného, který se trefil přesně, Rašovice tak vedly 1:0. V další šanci našel Jan Vojč opět dobře naběhnutého Václava Spurného, ale na jeho střelu si hostující brankář počkal a vytěsnil ji mimo branku. Ve 20. minutě si po pěkné kombinaci domácích našel balón Pavel Papučík a přesnou střelou zvýšil stav už na 2:0. Hosté se snažili hrozit pouze dlouhými nákopy, které domácí obrana bez větších obtíží zachytávala. Ve 28. minutě se Pavel Papučík z úhlu prokličkoval až před hostujícího brankáře a své sólo zakončil gólovou střelou. 3:0. S hosty z Kovářské to nevypadalo vůbec dobře, nicméně další šance už do poločasu Rašovice neproměnily a do šaten se tak odcházelo za stavu 3:0 pro domácí.

Začátek druhého poločasu začal ve stejném duchu, jako ten první. Domácí si dál vytvářeli další šance, z nichž jednu proměnil v další branku Jan Karas v 55. minutě, který využil špatné rozehrávky hostující obrany a zvýšil náskok Rašovic na 4:0. Domácí uspokojeni čtyřbrankovým náskokem polevili v aktivitě, což mělo dopad na obraz hry. Hostům nezbylo nic jiného, než vsadit vše na jednu kartu a zkusit zápas otočit. Jiskřičku naděje vykřesal v 59. minutě Vladislav Ličko, který se na hranici velkého vápna opřel do balónu a korigoval stav utkání na 4:1. Rašovice ani tahle branka neprobudila a hosté se začali více tlačit dopředu. V 70. minutě byli hosté odměněni za jejich iniciativu. Zmatku v domácí šestnáctce využil dobře postavený Vladislav Ličko a střelou o tyč snížil stav utkání na 4:2. Slabší 15 minutovka stála domácí 2 branky, nicméně Rašovice našly odpověď o 9 minut později. Do úniku se dostal Václav Spurný a definitivně uklidnil domácí. 5:2. Hosté už vy zbytku zápasu nenašli síly s nepříznivým skórem něco udělat. V 90. minutě pečetil výhru domácích z rohu Jiří Pešek. Rašovice si tak připsaly další důležité 3 body do tabulky.

V příštím utkání čeká na Rašovice soupeř z Málkova, jenž aktuálně drží druhou postupovou příčku v tabulce. Zápas začíná v sobotu v 16:00hod. na hřišti Málkova.


Rašovice derby opět zvládly

V neděli 29. 07. 2019 čekalo na Rašovice derby s rivalem z Klášterecké Jeseně, který byl v tomto zápase domácím týmem, protože o Rašovický fotbalový stánek se dělí právě s místním FK Rašovice. Zápas začal v klidném tempu, které se s přibývajícími minutami začalo stupňovat. Rašovice od začátku věděly, co chtějí hrát a díky většímu pohybu a většímu důrazu v osobních soubojích měly míč častěji na svých kopačkách. Hosté z Rašovic si postupnými kombinacemi připravovaly brankové příležitosti, načež Jeseňští se soustředili hlavně na obranu a na dlouhé nákopy na své útočníky. V první velké šanci se ocitl Rašovický Petr Klimčák, ale gólmana střelou z úhlu nezaskočil. Do další slibné šance se dostal Martin Bašus, balón sice v bráně skončil, ale praporek pomezního zůstal nahoře, což znamenalo, že branka neplatila kvůli ofsajdové pozici. V další Rašovické šanci se ocitl opět Martin Bašus, kterému předložil jasnou brankovou příležitost Jan Vojč po uvolnění od Františka Havlíčka, ale ve vyložené střelecké příležitosti branku přestřelil. Tlak Rašovických hráčů sílil a domácí Jeseň nestíhala rychlé výpady Rašovických zastavovat. A tak ve 32. Minutě už se skóre měnilo, kdy Rašovický Martin Bašus poslal do sólového úniku Václava Spurného, který se nemýlil a poslal Rašovice do vedení. Jeseň se k žádné větší šanci v prvním poločase nedostala a do šaten se tak odcházelo za vedení Rašovic 0:1.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako první. Rašovice si vytvářely další brankové příležitosti, ale brankový účet se stále nenavyšoval. Střelecká nemohoucnost a někdy i pověstné štěstíčko v koncovce bránilo Rašovicím dostat se do vyššího brankového náskoku. Střeleckou smůlu protrhl až v 65. minutě opět Václav Spurný a Rašovice tak soupeři odskočily na rozdíl dvou branek. V další šanci se ocitl Jan Karas, jenž o poločase vystřídal Martina Bašuse, ale Jeseňského brankáře nepřekonal. V 67. minutě se ve zmatku před Rašovickou brankou nejlépe zorientoval zkušený kanonýr Miroslav Kučera a z ojedinělé šance Jeseně vykřesal jiskřičku naděje. Rašovice držely pevně opratě zápasu a k ničemu už domácí Jeseň nepustily. Derby opět zvítězily poměrem 1:2 a připsaly si důležité tři body do tabulky.

Další zápas odehrají Rašovice na domácím hřišti a to v sobotu 05. 10. 2019 od 16:00hod s celkem TJ Jiskra Kovářská. Přijďte domácí podpořit v honbě za dalšími třemi body. Občerstvení zajištěno.


Rašovice přišly ke třem bodům bez námahy 

Netradičně v neděli čekal na Rašovice další těžký zápas a to celek TJ Sokol Místo. Rašovice vyšly z posledních dvou zápasů na prázdno a měly tak co napravovat. Bohužel se zápas neuskutečnil. Celek TJ Sokol Místo se k zápasu nedostavil z důvodu nízkého počtu hráčů.

Ještě jednou se omlouváme všem divákům a fanouškům za neodehraný zápas, bohužel domácí tým to tentokrát neměl ve svých rukách. Snažili jsme dát včas vědět, že se zápas hrát nebude, nicméně i přesto si někteří skalní fanoušci cestu do Rašovického fotbalového areálu našli. Rašovice si tak připisují do tabulky 3 body bez námahy.

Příští týden čeká Rašovice derby!! TJ TATRAN Klášterecká Jeseň si v tomto kole odvezla vysokou prohru 15:0 z Vilémova a má tak co napravovat. Derby se uskuteční v neděli 29.09. ve 13:30hod. na hřišti v Rašovicích. Občerstvení tradičně zajištěno.


Důležité upozornění

Bohužel musím fanoušky zklamat,ale soupeř nedorazí,tudíž se nebude dnešní zápas hrát. Omlouvám se fanouškům,ale nemůžeme s tím nic udělat. Jediné pozitivní jsou 3 body do tabulky 

Rašovice dostaly lekci z efektivity 

V sobotu 14.09. zajížděly Rašovice do Úhošťan, kde na ně čekal jeden s favoritů soutěže a to celek SKP Kadaň. Rašovicím se zápas vůbec nevydařil a prohrály rozdílem třídy. Rozhodující byl již první poločas, kdy se hrál ofenzivní fotbal z obou stran s tím rozdílem, že branky stříleli bohužel jen domácí. Obrany obou týmů byly tak prostupné, že jimi útočníci procházeli jak nůž máslem. Ukazatel skóre v poločase ukazoval 2:0 pro domácí a to mohli být hosté z Rašovic rádi, že nebylo skóre ještě vyšší a to díky skvělým zákrokům brankáře Pavla Farkaše.

Druhý poločas začal pro hosty ještě žalostněji než ten první, vázla souhra a balón na kopačkách je vůbec neposlouchal. Toho využívali klidně hrající domácí k pohodlnému skórování dalšími brankami. I když hosté přeskupili své řady a došlo ke střídání, tak už špatně rozehraný duel nedokázali zvrátit. Domácí SKP zápas naprosto ovládli a hostům z Rašovic nevyšlo vůbec nic. Rašovice utrpěly debakl a odvezly si tak z Úhošťan vysokou porážku 8:1.

STŘELCI: 8. Novák Jakub, 24. Křivda Lukáš, 50. Škréta Radek, 53. Bubela Ondřej, 56. Škréta Radek, 69. Bubela Ondřej, 80. Krchník Lukáš (pen.), 84. Bubela Ondřej - 57. Karas Jan

Další zápas čeká Rašovice na domácím hřišti a to netradičně v neděli 22.09. od 13:30 hod. a to s týmem Místa. Rašovice mají co napravovat, když nebodovaly už ve 2 zápasech za sebou.


První domácí zápas Rašovice nezvládly 

Ve druhém kole letošní sezóny přivítaly Rašovice na svém hřišti hosty z Libědic. Celý zápas jsme sledovali stejný obrázek hry. Domácí se snažili tvořit a postupnou kombinací si vytvořit nějakou brankovou příležitost. Na těžkém terénu, které Rašovické hřiště nabízí, se to domácím bohužel moc nevedlo. Libědice se po většinu času jen bránily a dlouhými odkopy se snažily docílit nějaké šance. Domácí k ničemu hosty nepustili, ale nervozita a zbrklost v rozehrávce domácím bránila k vytvoření 100% šance. První poločas tak skončil za nerozhodného stavu 0:0.

Druhý poločas nepřinesl nic nového. Celý zápas byl velice skoupý na šance z obou stran. I když přidali domácí hráči na tvrdosti a v nasazení, tak se skóre dlouho neměnilo. Až v 69. minutě se domácí radovali z ojedinělé šance, kdy po kombinaci Tomáš Šimoníček, Jan Vojč a zakončujícím Václavem Spurným poslal domácí do vedení krásným lobem za hostujícího brankáře. Domácím však vedení nevydrželo dlouho. V 73. minutě se k ojedinělé střele dostal Jiří Molnár, jehož střelu nešťastně tečoval domácí Vladimír Zubko a bylo srovnáno. Domácí se snažili o rychlou odpověď. V 80. minutě zahrávali domácí přímí volný kop, ke kterému se postavil Jan Vojč. Jeho technické střele však scházela razance a hostující gólman si s ní hravě poradil. Z následujícího rohového kopu oslovil Jan Karas dobře postaveného Vladimíra Zubka, který bohužel branku netrefil. A tak z další ojedinělé šance na straně hostí se v 88. minutě dostal k odraženému míči Jiří Molnár a s velkou dávkou štěstí otřel svou nepovedenou střelu o pravou tyč domácí branky a poslal tím hosty do vedení. Rašovice už bohužel s tímto stavem nedokázaly nic udělat a zůstaly tak bez bodu. Nutno podotknout, že Jiří Molnár byl ještě na jaře hráčem Rašovic.

K dalšímu zápasu zajíždějí Rašovice do Úhošťan, kde se utkají s celkem SKP Kadaň. Zápas začíná v sobotu 14. 09. 2019 od 17:00 hodin


Rašovice vstoupily do sezóny vítězně 

V neděli zajížděli Rašovičtí fotbalisté k prvnímu zápasu letošní sezóny do Radonic. Zápas začal klidným tempem z obou stran. Hosté se snažili kombinační hrou vymyslet první akci zápasu, ale díky mnoha nepřesnostem a většímu důrazu domácích se nemohli hosté prosadit. Domácí se bránili a hrozili hlavně z dlouhých nákopů. V 16. minutě se skóre poprvé měnilo, kdy hostující obrana našla špatnou rozehrávkou pouze domácího Imricha Kardose, který střelou na zadní tyč poslal domácí do vedení. Rašovice se rozjížděly pomalu, ale vstřelená branka je probudila. První velkou šanci hostů připravil Jan Vojč, pro Václava Spurného, který domácího brankáře tváři v tvář nepřekonal. V další dobré šanci se ocitl Václav Froněk, ale jeho střelu mířící mezi tři tyče zablokoval domácí obránce. Ve 35. minutě našel Jan Vojč na hranici pokutového území skvěle postaveného Vladimíra Zubka, který krásnou technickou střelou do rohu na zadní tyč srovnal stav utkání. Kromě těchto šancí už nic jiného hosté nevyprodukovali a tak díky svému důrazu se do dvou brejků dostali i domácí, kteří Rašovickou branku minuli. Takto skončil i první poločas a do šaten se tak oba celky rozcházely se stavem 1:1.

Druhý poločas začal velkým tlakem hostů, kteří převzali iniciativu tohoto zápasu na svou stranu a do konce zápasu počítali šance už jen oni. Hosté zpřesnili kombinaci a větším důrazem v osobních soubojích nedali domácím ani vydechnout. První velkou šanci druhého poločasu započal hostující Jan Vojč, který po ose Václav Froněk, Petr Henc a zakončující Jan Karas, který svou střelou orazítkoval horní tyč domácí branky. Rašovice dále tlačily a vstřelení branky už bylo na spadnutí, chybělo jen pověstné štěstíčko při zakončení. Nakonec se hosté dočkali a to v 70. minutě, kdy se po velkém závaru v domácí šestnáctce nejlépe zorientoval Marek Šiffer a poslal hosty do vedení. 1:2. Radonice se jen bránily a tlaku Rašovic nedokázaly odolávat. Definitní tečku v tomto zápase zasadil v 88. minutě Jan Karas, který se dostal do úniku a přesnou střelou k tyči pečetil výhru Rašovic. 1:3

Fotbalisté Rašovic začali sezónu vítězně a po výborném výkonu ve druhém poločase odvážejí z Radonic zaslouženě 3 body.

V dalším utkání přivítají Rašovice na domácím hřišti celek z Libědic. Zápas začíná v sobotu 7.9.2019 od 17:00hod. Přijďte podpořit Rašovice v prvním domácím utkání této sezóny. Novinkami v areálu jsou zrekonstruované střídačky a dětské herní prvky i pro ty nejmenší. Občerstvení ve formě klobásy a piva standardně zajištěno.


Nová sezóna je tady

Novou sezónu Rašovice odstartují venkovním zápasem v Radonicích a to v neděli 1.9.2019 v 17:00


Memoriál Karla Pecha proběhl úspěšně

Dne 3.8.2019 se uskutečnil v areálu fotbalového hřiště v Rašovicích fotbalový turnaj mužů pod názvem Memoriál Karla Pecha. Turnaj byl věnován zesnulému předsedovi Fotbalového klubu Rašovice panu Karlu Pechovi, který nás opustil na konci roku 2017.

Turnaj byl velice kvalitně obsazen, zúčastnilo se celkem 8 týmů z okresu Chomutov. Pořadatelský tým Fotbalového klubu Rašovice, jenž turnaj pořádal, připravil velice kvalitní zázemí pro uskutečnění této sportovní akce. Slavnostního vyhlášení se ujal hlavní pořadatel turnaje Pavel Farkaš s prezidentem Fotbalového klubu Rašovice Martinem Bašusem a vnučkou pana Karla Pecha, slečnou Alenou Pechovou. Celý turnaj se nesl v duchu fair-play od všech hráčů a památka panu Karlu Pechovi byla důstojně uctěna.

Konečné pořadí turnaje: 

 1. Místo: Merkur Kadaň
2. Místo: Pobřeží Kocoviny
3. Místo: Kati
4. Místo: Reds
5. Místo: FK Rašovice
6. Místo BOS
7. Místo: Stará Garda

Individuální ocenění:   Nejlepší hráč: Petr Hablawetz (Kati) 
                                       Nejlepší brankář: Lukáš Havránek (Pobřeží Kocoviny) 
                                       Nejlepší střelec: Jan Bauer (Merkur Kadaň) Více ve složce AKCE 


V sobotu 03.08.2019 ožijí Rašovice fotbalovým turnajem 

Fotbalový klub Rašovice pořádá 03. 08. 2019 ve svém areálu fotbalový turnaj mužů v malé kopané. 

VÍCE VE SLOŽCE ,, PŘIPRAVOVANÉ AKCE,,