Rašovice sezónu zakončily vítězně 

V sobotu čekal Rašovice poslední zápas této sezóny. Soupeřem jim byl celek TJ Spartak Perštejn. Rašovice do zápasu vstoupily lépe. Už ve 3. minutě se dostal do úniku Jan Karas a bylo to 1:0 pro domácí. Domácí povzbuzení brzkou brankou pokračovali v útočení. Ve 13. minutě špatně rozehrál hostující obránce a na Jiřího Peška zívala prázdná branka. 2:0. O minutu později se situace opakovala téměř úplně stejně a Jiří Pešek přidal svou druhou branku v utkání. 3:0. Hosté se téměř k ničemu nedostali. Ve 27. minutě zahrávaly Rašovice rohový kop. Jan Vojč rychle rozehrál na osamoceného Vladimíra Zubka na přední tyči a bylo to už 4:0. Tímto stavem skončil první poločas.

V druhém poločase jsme sledovali podobný obrázek hry. V 52. minutě se prokličkoval před branku Radek Fiala a v pádu zakončil skvěle k tyči. 5:0. V 58. minutě našel Jan Karas před brankou dobře postaveného Radka Fialu, který chytře balón tečoval, a bylo to už 6:0. Domácí, namlsáni gólovými hody, vrhali všechny síly do útoku a tak vznikali pro hosty okénka v obraně. V 65. minutě se také dočkali hosté. Okénko v domácí obraně využil Michal Šinkovic a korigoval skóre. 6:1. V 75. minutě se do šance dostal Ondřej Salčák a snížil stav utkání na 6:2. Zápas se pak dohrával v poklidu a tak ještě v samém závěru našel Jan Karas ve vápně dobře postaveného Jana Vojče, který po sedmé rozvlnil síť za hostujícím brankářem. 7:2. Tímto výsledkem utkání skočilo a Rašovice tak sezónu ukončily vítězně.

Rašovice končí sezónu na krásném 6. místě Okresního přeboru Chomutov z celkového počtu 20 týmů. Rašovice děkují všem divákům za přízeň v této sezóně a už teď se těší na sezónu další.


SPORTU OTEVŘENO 

Dne 22.06.2019 proběhne projekt sportovního dne města Klášterce nad Ohří - SPORTU OTEVŘENO. Město Klášterec nad Ohří nabídne obyvatelům ucelený jednodenní program, který otevře veškerá možná sportoviště ve městě veřejnosti.


VÍCE VE SLOŽCE ,, PŘIPRAVOVANÉ AKCE,, 


Rašovice odjíždějí z Otvic bez bodu, ale se vztyčenou hlavou 

V sobotu čekal na Rašovice předposlední zápas této sezóny. Rašovice zajížděly do Otvic a věděli, že je čeká těžký zápas. Otvice začaly lépe, už ve 3. minutě otevřel skóre Martin Vítešník, 1:0 pro domácí. Rašovice se z obdrženého brzkého gólu dokázaly brzy vzpamatovat a už v 10. minutě po pěkné kombinaci nastřelil tyč František Havlíček. Hosté z Rašovic převzali iniciativu a diktovali tempo utkání. V další šanci se ocitl Václav Froněk, ale jeho střela skončila pouze na břevně domácí branky. Rašovice dále tlačily, ale rozvlnit síť domácí branky se jim stále nedařilo. Naopak, ve 30. minutě se z úhlu trefil opět Martin Vítešník a bylo to 2:0 pro domácí. Paradoxně vstřelená branka nakopla hosty z Rašovic ještě více, najednou jich bylo plné hřiště a šance počítali už jen hosté. Po pěkné kombinaci se na hranici vápna opřel do balónu Daniel Karička, ale přestřelil. Do další slibné šance se dostal opět Daniel Karička. V pokutovém území byl faulován. K nařízené penaltě se postavil Jan Karas a snížil stav utkání na 2:1. V další šanci byl opět skvěle hrající Daniel Karička. Jan Vojč našel přesným pasem Petra Hence, který balón posunul na Daniela Karičku, ale jeho střela se opět mezi tři tyče nevešla. Ve 41. minutě našel Jan Vojč na vápně dobře postaveného Františka Havlíčka, ten pěkně prostrčil balón zpět na Jana Vojče, který se pokusil vyběhlého domácího brankáře přehodit. Tento pokus pouze orazítkoval břevno, ale k odraženému balónu se dostal Jan Karas, na kterého už zívala prázdná branka, útočník Rašovic se nemýlil, stav utkání byl už 2:2. Za tohoto stavu odcházely oba týmy do šaten.

Převaha hostů pokračovala i v druhém poločase. Hned na začátku prostrčil Jan Karas balón na Jana Vojče, ale domácí brankář byl pozorný a včas zakročil. V 65. minutě byl v pokutovém území faulován opět Daniel Karička. K druhému penaltovému kopu se postavil opět Jan Karas a poslal hosty poprvé v tomto zápase do vedení. Vedení Rašovicím bohužel nevydrželo dlouho. V 67. minutě vystřelil Jan Kadlec a bylo srovnáno. 3:3. Skvěle hrající Rašovice se nevzdávaly. Do další slibné šance se dostal Jan Karas, ale domácí brankář se s jeho střelou dokázal poradit. O pár minut později se opřel do balónu František Havlíček, ale jeho střelu k tyči domácí brankář zlikvidoval fantastickým zákrokem. Domácí hrozili hlavně z brejkových situací a z té ojedinělé poslal domácí do vedení Jan Kadlec, který se prodral domácí obranou. Rašovice dále pokračovaly v ofenzivním snažení a zatlačily domácí ještě více do defenzívy, vytvořily si ještě větší tlak a další šance, které bohužel likvidoval skvěle chytající domácí brankář. A tak domácí udeřili na druhé straně, když v 80. minutě zkompletoval hattrick Jan Kadlec. Hosté tlačili, ale góly dávali domácí, to byl obrázek tohoto utkání. V 88. minutě vykřesal ještě jiskřičku naděje Vladimír Zubko. František Havlíček zahrával rohový kop, našel přesně Vladimíra Zubka, který se hlavou nemýlil a snížil na konečných 5:4 pro domácí (Pozn. redaktora: - v zápise o utkání chybně zaznamenán střelec této branky). Rašovicím už se bohužel srovnat stav utkání nepovedlo a z Otvic tak odjíždějí bez bodu. Rašovice předvedly skvělý bojovný a ofenzivní výkon, ale pověstné gólové štěstíčko zůstalo na domácí straně. Ve velké míře se o to postaral výborně chytající domácí brankář.

V posledním zápase této sezóny přivítají Rašovice na svém hřišti hosty s Perštejna. Zápas se uskuteční v sobotu 15.06. od 17:00hod. Přijďte si užít poslední zápas této sezóny. Občerstvení jako vždy zajištěno.


Rašovice si v Místě zastřílely 

V neděli odjížděli hráči Rašovic do Místa. Zápas začal v klidném tempu. První velkou šanci měli domácí. Osamocený Martin Vokatý trestuhodně přestřelil prázdnou branku. Ve 12. minutě šli tak do vedení hosté, kdy Jan Vojč našel dobře postaveného Františka Havlíčka, který si vyměnil balón s Janem Karasem a stav utkání byl 0:1. Domácí se snažili o vyrovnání, ale žádnou větší šanci si vytvořit nedokázali. Poločas tak skončil za stavu 0:1 pro hosty z Rašovic

Druhý poločas byla jednoznačná záležitost ze strany hostů. Ve 47. minutě zahrával Karel Nádeník standartní situaci. Jeho střelu domácí brankář sice vyrazil, ale pouze na osamoceného Jana Karase, který bez větších problémů uklidil míč do domácí branky. Stav utkání 0:2. Ve 49. minutě se dostal ke střele z větší vzdálenosti Martin Vokatý, který snížil stav zápasu na 1:2. To bylo však od domácích všechno. Hráči Místa vsadili vše na jednu kartu a bezhlavě útočili, ale bez jakéhokoliv účinku. Toho využili hosté, kteří se dostávali k nezvyklým přečíslením. V 58. minutě našel Václav Spurný před prázdnou brankou opět Jana Karase, který navýšil skóre zápasu opět o 2 branky. V 73. minutě se tato akce opakovala a bylo to už 1:4, kdy zakončoval opět Jak Karas, který tak završil svůj povedený výkon v zápase hattrickem. Místo bylo úplně odevzdané. Rašovice si vytvořily mnoho dalších šancí, ale ne všechny se jim podařilo využít. V 86. minutě udělal tečku za tímto zápasem ještě Václav Spurný, který skóre utkání navýšil na 1:5 pro hosty z Rašovic. Rašovice si tak připsaly další 3 body.

V příštím kole se Rašovice chystají do Otvic. Zápas odehrají v sobotu 8. 6. 2019 od 17:00hod. na hřišti v Otvicích.


Vážení sportovní přátelé,

Fotbalový klub Rašovice ve spolupráci s OFS Chomutov uspořádal v sobotu dopoledne 4.5.2019 fotbalový turnaj dětí pod názvem Bambini 3 +0.

Více informací v záložce AKCE.


Rašovice opět v derby uspěly

V neděli 26. 5. zajížděli hráči Rašovic do Perštejna. Zápas začínal pro Rašovice netradičně už ve 14:00hod. Zápas začal ve vysokém tempu z obou stran. Rašovice využili široké hřiště a po většinu času prvního poločasu drželi balón na svých kopačkách a snažili se postupnou kombinací dostat k nějaké šanci. Už v 6. minutě zahrávali hosté rohový kop, ze kterého poslal Rašovice do vedení přesnou a hlavně prudkou hlavičkou David Fidrmuc. 0:1. Hosté pokračovali ve své kombinační hře ze zadních řad, ale domácí dobře hlídali ofsajdové pozice a nepouštěli Rašovice do útočné přechodové fáze. V 19. minutě využil Perštejn zaváhání hostů, kdy předvedl krásnou kombinaci, na jejímž konci stál Marcel Petřík, který srovnal stav utkání na 1:1. Poté následovala pasáž zápasu, kdy se bojovalo hlavně uprostřed hřiště, ze které vytěžili hlavně hosté, kdy ve 37. minutě našel Karel Nádeník krásným pasem Václava Spurného, který si naběhl za obranu a přehozením domácího gólmana poslal Rašovice opět do vedení. 1:2. Za tohoto stavu skončil první poločas.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí a korunovali tlak druhou svou brankou ve 48. minutě, kdy se po nákopu za obranu dostal k balónu Milan Pajdla, který nepovedeným centrem se štěstím uklidil míč na zadní tyč hostující branky. 2:2. Domácí vycítili šanci na zvrat v utkání a tlačili se do zakončení, což pro hosty znamenalo možnosti brejkových situací. Jednu z nich po chybě domácí obrany hosté využili, kdy se domácí obrana dopustila chyby ve formě malé domů. Zahrání standardní situace ve formě nepřímého kopu uvnitř pokutového území se ujal v 67. minutě Jan Vojč, jenž posunul balón na Karla Nádeníka, který se chytrou střelou nemýlil a poslal Rašovice opět do vedení. 2:3 Vedení hostům bohužel dlouho nevydrželo. V 70. minutě se dostal k odraženému balónu domácí Marcel Petřík a svou skrytou střelou překvapil hostujícího brankáře, který měl zakrytý výhled. 3:3. Hosté z Rašovic vystřídali v útoku, což byl rozhodující faktor v tomto utkání a převzali v závěru utkání iniciativu na své kopačky, domácí fyzicky odpadli. V 84. minutě vyslal opět Karel Nádeník krásnou přihrávkou mezi obránce Václava Spurného, který už sám mohl zakončovat, ale ještě našel úplně volného Jana Karase, který se do prázdné branky nemýlil. Rašovice opět vedly. O 2 minuty později Rašovice předvedly další krásnou akci. Karel Nádeník našel v pokutovém území dobře postaveného Davida Fidrmuce, který ještě přiťuknul míč na lépe postaveného Jana Karase a Rašovice vedly o dvě branky. 3:5. Stav utkání se do závěrečného hvizdu už nezměnil. Rašovice tento stav udržely a z Perštejna si tak odvážejí všechny tři body. Zápas rozhodla vyšší fyzická připravenost hostů a využití brankových příležitostí v závěru zápasu.

V příštím kole zajíždějí Rašovice do Místa. Zápas začíná v neděli 2. 6. v 17:00 hod. na hřišti v Místě.


Rašovicím chyběla efektivita v zakončení 

V druhém zápase nadstavbové části přivítaly Rašovice v sobotu 18. 5. doma hosty z Otvic. První poločas byl z obou stran dost statický a taktikou svázaný. Hosté do zápasu vstoupili lépe, diktovali tempo zápasu a měli více ze hry. První větší šanci si také vytvořily Otvice, ale s nepovedenou střelou si domácí brankář dokázal poradit bez větších problémů. K první větší šanci se dostali domácí až po faulu na Jana Vojče v 15 minutě zápasu. Standardní situaci zahrával František Havlíček, jehož střelu mířící pod břevno dokázal hostující brankář vyrazit nad horní tyčku. K další šanci se opět dostali domácí, kdy si míč vyměnili domácí Jan Vojč a František Havlíček, který bohužel branku těsně minul. Hosté z Otvic měli optický tlak, ale vše končilo jen nepřesnými střelami, nebo střelami z dálky, které nemohly domácího brankáře ohrozit. Do šaten se tak odcházelo za nerozhodného stavu 0:0.

Druhý poločas přinesl kvalitnější a ofenzivnější fotbal z obou stran, zejména od domácích. Ve 49. minutě se při zahrávání rohového kopu dostal k hlavičce Martin Bašus, ale jeho pokus skončil pouze na tyči. Hosté následně kontrovali a prudký centr hostů z pravé strany si nešťastně srazil do vlastní sítě Milan Dragoun a Otvice vedly, běžela 51. minuta zápasu. Po neproměněné šanci přišel trest, ale domácí zbraně neskládali. V 60. minutě se dostal k hlavičce opět Martin Bašus, ale s jeho šancí si hostující brankář s velkou dávkou štěstí poradil. Domácí vrhli všechny síly do útoku. V další akci domácích přistrčil balón za obranu František Havlíček opět na Martina Bašuse, který tentokrát mířil na přední tyč, ale vynikající zásah hostujícího brankáře zmařil tuto brankovou příležitost. Nedáš - dostaneš. V 80. minutě dokázaly Otvice využít okénka v otevřené obraně domácích a Dominik Rohla krásnou technickou střelou zvýšil vedení hostů na 0:2. Z následné rozehrávky předvedli domácí krásnou akci, kdy Jan Vojč našel přesným pasem naběhlého Václava Spurného, kterého taktéž hostující brankář vychytal. V 87. minutě šikovně sklepl balón Jan Vojč do běhu na útočně laděného Martina Bašuse, který tentokrát zamířil na zadní tyč, ale minul ji o pár centimetrů. Útočníci Rašovic neměli svůj den a svou střeleckou nemohoucnost umocnil skvěle chytající hostující brankář Jakub Mešek. To vše včetně pomalého rozjezdu do zápasu předurčilo výsledek tohoto zápasu. Rašovice s Otvicemi padly 0:2.

Další zápas odehrají Rašovice v Perštejně, kam zajíždějí v neděli 26. 05. 2019. Zápas začíná tentokrát už od 14:00hod.


V zápase Rašovice - Místo padlo 9 branek

V sobotu odstartovaly Rašovice nadstavbu okresního přeboru o celkové umístění 5. - 8. místa celého Okresního přeboru mužů z celkového počtu 19 týmů. V prvním zápase přivítaly hosty z Místa. Do zápasu vtrhli domácí hráči s vysokou chutí a nepustili hosty prvních 20 minut zápasu za půlící čáru. Z vysokého tlaku vytěžili domácí 2 branky. Nejdříve ve 28. minutě našel přesnou přihrávkou Karel Nádeník naběhlého Davida Fidrmuce, který se přesnou střelou k tyči nemýlil. Druhá branka přišla hned vzápětí, kdy se po přetaženém rohovému kopu dostal míč opět ke Karlovi Nádeníkovi, jehož střelu z vápna tečoval Martin Bašus a domácí vedli už o dvě branky. Domácí si dobrý dojem v prvním poločase pokazili chybou v obraně, při které ve 37. minutě prošel domácí obranou Martin Václavíček a svou střelou překvapil domácího brankáře. Tím skončil i první poločas za stavu 2:1

Druhý poločas začal z obou stran velice ofenzivě, což se projevilo brankovým ohňostrojem. První se radovali hosté, kdy v 51. minutě si našel balón osamocený Petr Votava a hlavou srovnal stav utkání. V 56. minutě rozehrávaly Rašovice volný přímý kop, kdy chytře Jan Vojč posunul balón Karlovi Nádeníkovi, který přesně trefil, a domácí šli do vedení 3:2. Rašovicím vedení dlouho nevydrželo. O minutu později prošel domácí obranou Jakub Bielesz a bylo zase srovnáno na 3:3. Tento stav však opět dlouho nevydržel a v 58. minutě šly Rašovice opět do vedení, kdy zahrávaly na půli hřiště volný přímý kop, jehož se ujal František Havlíček, jenž přesným centrem našel Davida Fidrmuce, který hlavou vrátil domácím vedení. Ani toto vedení domácí neudrželi. V 65. minutě se do balónu opřel hostující Pavel Markes a bylo to 4:4. Hosté se snažily strhnout vedení na svou stranu, ale domácí gólman Pavel Farkaš předvedl své kvality a skvělými zákroky držel domácí stále v zápase. Jelikož stále platí pravidlo, nedáš-dostaneš, tak do vedení šli opět domácí. V 79. minutě si Jan Vojč vyměnil balón s Karlem Nádeníkem, který našel přesným centrem na zadní tyči Františka Havlíčka a domácí tak strhli vedení opět na svou stranu. Tento stav už domácí udrželi, přestříleli hosty z Místa 5:4. Domácí tak získali důležité 3 body do tabulky o konečné umístění v této sezóně.

V příštím zápase se utkají Rašovice opět v domácím prostředí s celkem TJ Sokol Otvice. Zápas začíná v sobotu 18. 05. 2019 od 17:00hod. Předpověď hlásí krásné počasí, tak jsou všichni fanoušci zváni. Občerstvení ve formě pivního moku a klobásky bude standardně připraveno.


Rašovice Perštejn zdolaly 

V sobotu Rašovice přivítaly hosty z Perštejna. Zápas začal ve velkém tempu. Od prvních minut bylo jasné, že zápas bude vyrovnaný a tvrdý. Do první větší šance se dostal domácí Jan Vojč, ale z úhlu hostujícího brankáře nepřekonal. Ve 26. minutě se domácí obranou prodral hostující Marcel Petřík. Jeho přesná střela zamířila do tyče a následující dorážku Tomáše Hendrycha si domácí brankář nešťastně srazil do sítě. Hosté tak šli do vedení 0:1. Na tahu byli domácí. Další akci připravil Martin Bašus. Krásnou přihrávkou našel v náběhu Karla Nádeníka, který ve slibné šanci zamířil těsně vedle pravé tyče hostující branky. Ve 30. minutě našel Jan Vojč pěknou přihrávkou Václava Froňka, kterého v poslední chvíli rozhodil domácí obránce a s následnou střelou si poradil hostující brankář. S dalším útokem tu tak byli hosté. Petr Lukáš se ocitl sám před domácím brankářem. S první střelou si Rašovický brankář poradil a následnou dorážku vytáhl těsně před brankovou čarou domácí obránce Jiří Süsser. Ve 44. Minutě byl faulován Martin Bašus. K přímému kopu se postavil Karel Nádeník a skvělou technickou střelou překonal hostujícího brankáře. Do šaten tak oba celky odcházely za nerozhodnutého stavu 1:1.

Druhý poločas nabídl bojovný a tvrdý fotbal z obou stran. V 55. minutě se dostal do dobré šance Václav Spurný, ale branku netrefil. Další šanci měli hosté. Marcel Petřík se prokličkoval až k domácímu brankáři, ale jeho střela skončila pouze na levé tyči. Zápas byl vyhrocený a plný ostrých soubojů. V 65. minutě našel František Havlíček krásným pasem osamoceného Martina Bašuse, který hlavou nezamířil přesně. V 79. minutě byl na hranici velkého vápna faulován Josef Kosnar. K přímému kopu se postavil opět Karel Nádeník a po druhé rozvlnil síť za hostujícím brankářem. 2:1. Domácí si závěr zápasu pohlídali a zvítězili tak 2:1.

Rašovice se umístily na třetím místě tabulky okresního přeboru skupiny západ. V další časti sezóny budou bojovat o umístění s celky z druhé skupiny okresního přeboru. V příštím utkání Rašovice přivítají TJ Sokol Místo. Zápas začíná v sobotu 11.05. v 17:00. Občerstvení zajištěno.


Rašovice padly s Kadaní 

V sobotu odehrály Rašovice další domácí zápas s celkem FK TATRAN Kadaň B. Do zápasu vstoupili lépe hosté. Už v 6. minutě otevřel gólový učet zápasu Václav Salač. Domácí se snažili rychle odpovědět a to se jim povedlo. Ve 12. minutě překvapil hostujícího brankáře Václav Spurný a střelou z dobrých třiceti metrů srovnal stav utkání na 1:1. Domácí si vytvořili několik zajímavých příležitostí, ale branku vstřelit nedokázali, chybělo jim pověstné štěstí v zakončení. Z dalšího gólu se tak radovali hosté. Ve 44. minutě posunul do vedení hosty z Kadaně Jiří Palma skvělou střelou na zadní tyč. První poločas tak skončil lépe pro hosty. 1:2.

Do druhého poločasu nastoupili lépe domácí, ale branky střílela pouze Kadaň. V 70. minutě opět skóroval Jiří Palma a navýšil skóre hostů. 1:3. Domácí se snažili s nepříznivým vývojem něco udělat. V 75. minutě si vybojovali pokutový kop, ke kterému se postavil standardně Václav Spurný, jenž si bohužel s touto příležitostí nedokázal poradit. Jeho penaltový pokus skončil těsně vedle pravé tyče hostující branky. V 89. minutě tak pečetil výhru hostu Radek Haba a zápas skončil nešťastně pro Rašovice 1:4.

Další týden mají Rašovice volno. Poslední zápas základní části sezóny čeká na Rašovice další víkend a to 4.5. od 17:00hod na domácím hřišti. Rašovice vyzvou celek TJ Spartak Perštejn B. Tímto zápasem ukončí domácí tuto část sezóny a bude je čekat nadstavbová část. Všichni diváci jsou vítání. Občerstvení zajištěno.