V sobotu 23. 6. 2018 proběhl v areálu fotbalového hřiště v obci Rašovice 2. ročník sportovně společenské akce pod názvem "SPORT SPOJUJE GENERACE".

Více ve složce ,,AKCE,,

Rašovice zakončili sezónu vítězstvím
a celkově 4. místem celé soutěže

V sobotu 9. 6. 2018 čekal Rašovické fotbalisty poslední zápas této sezóny. Rašovice přivítaly na svém hřišti hosty z Kovářské. Zápas začal ve vysokém tempu a to z obou stran. Rašovičtí fotbalisté si poslední zápas sezóny užívali a to i s vědomím zajištěného 4. místa tabulky, bez ohledu na výsledek tohoto utkání. Celý zápas se nesl v poklidném tempu a byli vidět pohledné kombinace obou mužstev. V 15. minutě se probil ke střele domácí Marek Šiffer a na hranici velkého vápna otevřel gólový účet zápasu. 1:0 pro domácí. Ve 28. minutě domácí zahrávali rohový kop, Pavel Papučík našel na penaltě nabíhajícího Davida Fidrmuce, který předvedl chladnokrevné zakončení hlavou a poslal Rašovice do dvoubrankového vedení. Dvoubrankové vedení však vydrželo domácím jen deset minut. Zmatky v rozehrávce domácích využil hostující Roman Fako a snížil stav utkání na 2:1. Rašovice nepolevovaly v aktivní hře a byly odměněny další brankou. Po další pohledné kombinaci se do úniku dostal Václav Spurný a vrátil domácím dvoubrankové vedení. Stav byl 3:1 pro domácí. Za tohoto stavu se také odcházelo do šaten.

Druhý poločas byl podobný jako první. Rašovice diktovaly tempo a velice dobře kombinovaly. V 51. minutě vyslal Jan Vojč průnikovou přihrávkou Josefa Kosnara a ten už zvyšoval na 4:1. O čtyři minuty později byl v pokutovém území faulován Jan Vojč. Pokutového kopu se ujmul Josef Kosnar a nekompromisní střelou do protipohybu zvyšoval stav pro domácí už na 5:1. Hosté hrozily pouze nakopávanými balóny na své útočníky. V 55. minutě se po dlouhé přihrávce dostal do úniku hostující Roman Fako a svým druhým gólem v zápase snižoval stav utkání na 5:2. V 80. minutě byla proti domácím nařízena penalta za nešetrný zákrok na hostujícího útočníka. Rubek Daniel penaltu proměnil a korigoval stav zápasu na 5:3. V 81. minutě uzavřel gólové hody Jan Vojč, který po krásné střele Petra Hence dorazil balón za bezmocného hostujícího brankáře. Utkání tak domácí zvládli v poměru 6:3.

Fotbalový klub Rašovice se tak s letošní sezónou loučí na krásném čtvrtém místě. Rašovice děkují všem fanouškům, kteří domácí podporovali a svým fanděním přispěli k tomuto skvělému umístění.

Rašovice ve Vejprtech loupily

V sobotu čekal Rašovice tvrdý oříšek. Vyrážely do Vejprt a věděly, že je čeká těžké utkání. Vejprty hráli o celkové prvenství soutěže.

Zápas začal ve velkém tempu. Domácí na Rašovice vlétli a snažili se co nejdříve otevřít gólový účet zápasu. Domácí obrana však byla proti. I když měli domácí míč častěji na svých kopačkách, k žádné větší šanci to nevedlo, a tak se první radovali hosté. V 9. minutě se na půli hřiště chopil balónu Vladimír Zubko, dlouhým pasem za obranu oslovil Václava Spurného, který svou akci zakončil krásným gólem mezi nohy domácího brankáře. Rašovice tak vedly 0:1. Nutno dodat, že utkání bylo velmi vyhrocené a plné tvrdých zákroků z obou stran, což znamenalo hodně standartních situací před oběma brankáři. Ani jednomu týmu se však již do poločasu nepovedlo skórovat a do šaten se tak šlo veseleji hostujícímu celku z Rašovic.

Druhý poločas začal podobně jako první, Vejprty držely míč na svých kopačkách a snažily se dlouhými přihrávkami najít své útočníky. Rašovická obrana však působila jako tvrdá hráz, na kterou domácí nemohli najít recept. Dobrou obranu podporoval výborně chytající Pavel Farkaš, který předvedl několik těžkých a velmi důležitých zákroků. Vejprty nejvíce hrozily centrovanými míči, které hostující brankář sbíral jako jablka ze stromu. Výborné utkání předvedl také David Fidrmuc, jenž po celý zápas bral domácím útočníkům vítr z plachet a nedovolil jim dostat se do nějaké šance. Domácí se snažili, ale žádná větší šance nepřišla. V 90. minutě našel výkopem hostující brankář Radka Fialu, který jako brankář zaskakoval na pozici útočníka, prodloužil balón za svá záda na Václava Spurného, který svým druhým gólem v tomto zápase definitivně pečetil vítězství Rašovic na hřišti Vejprt. Utkání tak skončilo 0:2 pro hostující FK Rašovice. Tým Vejprt musí mrzet nejen ztráta 3 bodů, ale hlavně posun na 2. místo tabulky, které bohužel postup do vyšší soutěže nezaručuje.

Rašovice předvedly koncentrovaný a bojovný výkon, který slavil úspěch a připravil tak domácí Vejprty o první příčku tabulky.

Poslední utkání letošní sezóny odehrají Rašovice na domácím hřišti v sobotu 9.6. od 17:00. Rašovice přivítají hosty s Kovářské. Všichni jste srdečně zváni.

Přijďte domácí opět a naposledy v této sezóně podpořit a vychutnat si poslední zápas letošní sezóny. Občerstvení jako vždy zajištěno.

Derby bylo o dvou rozdílných poločasech

V sobotu 26. 5. 2018 ožily Rašovice dalším derby s týmem TJ TATRAN Klášterecká Jeseň, se kterým se dělí o zázemí v areálu fotbalového hřiště v Rašovicích.

Zápas zahajovali výkopem hráči celku TJ TATRAN Klášterecká jeseň. Do zápasu také lépe nastoupili. Na domácí hráče Rašovic vlétli a vytvářeli si zajímavé příležitosti, které jen se štěstím neskončili brankou. Domácí obrana a skvěle chytající Radek Fiala však hosty do vedení nepustila. A tak se první radovali domácí, když ve 22. minutě svůj únik zakončil gólem Václav Spurný a domácí tak vedli 1:0. O 13 minut později bylo domácím ještě veseleji. Na půli hřiště si vyměnili balón domácí Marcel Petřík s Janem Vojčem a stav byl 2:0 pro domácí, akci zakončoval prvně jmenovaný Marcel Petřík. Ve 38. minutě opět zatáhl balón do pokutového území Václav Spurný, jenž zpětnou přihrávkou našel Jana Vojče, který chladnokrevně zakončil a stav utkání byl 3:0 pro Rašovice. Ve 41. minutě to bylo už 4:0, když zakončil svou individuální akci gólem Štěpán Hlaváček a s hosty z Jeseně to nevypadalo vůbec dobře. První poločas tak skončil jasnou výhrou domácích 4:0.

Druhý poločas však přinesl zajímavou zápletku. Domácí byli evidentně výsledkem z prvního poločasu uchlácholeni a málem se jim to nevyplatilo. Hrálo se sotva dvě minuty, když obrana zapomněla na hostujícího Jozefa De Stefanise, který snížil stav utkání na 4:1. O čtyři minuty později předvedli hosté podobnou akci, na jejímž konci stál opět hostující Jozef De Stefanis a stav utkání už byl 4:2. Hostující byli na koni a stále se tlačili do koncovky, což v 77. minutě využil Jan Vojč, který se na půli hřiště zmocnil balónu, přihrávkou mezi hostující obranou poslal do úniku Václava Spurného, jenž vstřelil svůj druhý gól v zápase a hostům se sen na obrat vzdaloval. Stav utkání byl 5:2. V 83. minutě domácí obrana zapomněla na hostujícího Marka Ryšku, který svým gólem zvedl naděje pro hosty. Hosté převzali definitivně iniciativu a domácí vůbec nestíhali zachytávat akce Jeseňských, což vyvrcholilo gólem v 88. minutě, kdy svůj únik zakončil Miroslav Kučera a postaral se tak o nervy drásající konec utkání. Rašovice měly výhodu už jen jedné branky. Hostům už moc času nezbývalo, ale i tak si ještě jednu zajímavou šanci připravili, ale domácí již vedení udrželi a derby tak zvládly v poměru 5:4.

Pozn. redaktora: "Rašovice zaspaly začátek druhého poločasu a pykaly za to tvrdě".

Děkujeme za početnou diváckou návštěvu, kterou si derby určitě zaslouží. Na derby se přišlo podívat více než 100 diváků.

Příští týden zajíždějí Rašovice do Vejprt, kde je čeká další zajímavé utkání. Utkání se odehraje v sobotu od 17:00 na hřišti ve Vejprtech. Tým Vejprt je kandidátem na vítěze celého ročníku.

Domácí bitvu Rašovice zvládly

V sobotu přivítaly Rašovice pátý celek tabulky TJ Sokol Místo.

Zápas začal tradičně v 17:00 hodin na hřišti v Rašovicích a opět před vynikající domácí kulisou, kterou tradičně domácí fanoušci dokáží připravit. Už v 5. minutě se dostal do první šance Štěpán Hláváček a otevřel gólový účet zápasu. V dalších minutách díky většímu důrazu ovládli hru hosté. TJ Sokol Místo domácí zatlačil na svou polovinu a snažil se vyrovnání, které se jim po závaru před bránou nakonec ve 14. minutě zápasu podařilo. Branku vstřelil Martin Václavíček. Ve 33. minutě se opět prosadil Martin Václavíček a s domácími to vypadlo špatně. Do šaten se tedy šlo za stavu 1:2 pro hosty.

Do druhého poločasu nastoupily Rašovice jako vyměněné. Domácí začali běhat, byli důraznější v osobních soubojích a kombinační hrou si vytvářeli šance. V 57. minutě byl na hranici pokutového území faulován navrátilec v Rašovickém týmu Martin Hartman a z přímého kopu si nádhernou střelou pod horní tyčku poradil Marcel Petřík, bylo srovnáno. Domácí v tlaku nepolevovali a snažili se vstřelit vedoucí branku, ale opak byl pravdou. V 72. minutě si našel vysoký centrovaný balón Martin Václavíčk a pečetil svůj výborný výkon hattrickem, hosté opět vedli. Rašovice pokračovaly v bojovném výkonu a byly odměněny v 83. minutě. Na půlce hřiště vybojoval balón Jan Vojč , průnikovou přihrávkou poslal do šance Václava Spurného, který další krásnou střelou prostřelil vše, co mu stálo v cestě a srovnal tak stav utkání na 3:3. Tento výsledek už zůstal po 90. minutě zápasu a šlo se opět na obligátní penalty, které měli rozhodnout, kdo získá ten druhý bonusový bod z tohoto zápasu.

Poznámka redaktora: ,,Rašovice na jaře ještě penaltový rozstřel nezvládly"

Tentokrát měli domácí v penaltovém rozstřelu více štěstí, i díky proměnění všech penaltových pokusů domácích a dokonali obrat v tak špatně rozehraném utkání.

Příští utkání čeká Rašovické fotbalisty derby s TJ TATRAN Klášterecká Jeseň. Zápas se uskuteční v sobotu 26.05.2018 od 17:00 hod. Všichni fanoušci jsou samozřejmě zváni, přijďte podpořit Rašovice

Z Málkova Rašovice odjížděly se vztyčenou hlavou

V neděli čekala na Rašovice těžká zkouška. FK Rašovice vyrážely změřit síly s Málkovem a věděly, že je nečeká nic lehkého.

Zápas začal za klidného tempa a zatím co Rašovice se snažily vytvořit si kombinační hrou nějaké šance, domácí hledali dlouhými nákopy své útočníky. První větší šanci si vytvořili hosté, Pavel Papučík se ocitl sám před domácím brankářem, pokusil se o kličku, ale zakončit už nestačil, jelikož byl brankářem podražen. Rozhodčí však tento zákrok neposoudil jako faul a penaltu neodpískal.

Ve 25. minutě byl na hranici pokutového území faulován hostující obránce, ale rozhodčí opět nedovolený zákrok neodpískal a domácí z rychlého protiútoku otevřeli skóre, 1:0 pro domácí. Ve 30. minutě zaváhala hostující obrana v rozehrávce, k balónu se dostal Tomáš Boháček a svojí akci zakončil gólem a navýšil skóre na 2:0 pro domácí. Ve 32. minutě byl v pokutovém území opět faulován Rašovický Jak Karas, ale rozhodčí posoudil zákrok opět stejným metrem pro hosty, jako ty předchozí. Ve 36. minutě poslal hostující Štěpán Hláváček do úniku Pavla Papučíka a ten koncovku tentokrát zvládl a do kabin se tak odcházelo za stavu 2:1 pro domácí.

Do druhého poločasu Rašovice vlétly jako uragán. Hosté předváděli krásné akce, ale bohužel se jim nepovedlo žádnou šanci využít. Domácí na tlak hostů nebyli schopni reagovat jinak, než dlouhými nákopy. Bohužel se Rašovicím vstřelit branku nepovedlo. Od 80. minuty otevřely Rašovice ještě více hru, aby srovnaly skóre, ale bohužel se to nepovedlo a toho využil Málkov, který v 90. minutě po rychlém brejku vsítil poslední branku zápasu a vše bylo definitivně rozhodnuto.

Utkání skončilo 3:1 pro domácí a Rašovice odešly ze zápasu bez bodů, ale se vztyčenou hlavou. Jejich výkon určitě nikoho nezklamal i s ohledem na počet šancí, který si vytvořil. Bohužel produktivita při zakončení je největší slabinou Rašovic v tomto ročníku.

Rašovice přivítají v dalším kole na domácí půdě celek z Místa, se kterým budou v konečném součtu bojovat o 4. Místo tabulky.

"SPORT SPOJUJE GENERACE podruhé"

Více informací o této akci v záložce ,, PŘIPRAVOVANÉ AKCE ,,

Rašovice ztratily domácí neporazitelnost

V sobotu zavítali na Rašovické hřiště hráči TJ Spartak Radonice.

Zápas začal lépe pro domácí, kteří již v sedmé minutě otevírali gólový účet zápasu. Trefil se Jan Karas.

Domácí nepolevovali a snažili se vytvořit nějaké další brankové příležitosti. Ve 33. minutě byl ve vlastním pokutovém území obrán o balón Štěpán Hlaváček a Radonice poprvé skórovaly. Nutno poznamenat, že byl domácí obránce faulován, ale hlavní rozhodčí faul bohužel neodpískal.

Ve 40. minutě dostaly Rašovice výhodu pokutového kupu. Po pěkném centru Jana Vojče si na hranici malého vápna našel míč David Fidrmuc a byl faulován. Pokutového kopu se ujal Štěpán Hlaváček, ale jeho pokus skončil bohužel jen na tyči. K odraženému balónu se ještě prodral Jan Karas, ale branku přestřelil. Do šaten se tak šlo za stavu 1:1

Druhý poločas byl nejhorší, který Rašovice v letošní části sezóny předvedly. V 61. minutě se štěstím dostal balón do sítě Radonický Kamil Lakatoš a s domácími to vypadalo hodné špatně. Rašovičtí fotbalisté nepochopitelně nakopávali míče dopředu, bez jakékoliv mezihry a se zápasem již nedokázali nic udělat.

Rašovicím tak skončila domácí 15. zápasová neporazitelnost v základní hrací době a přišly tak o důležité 3 body v souboji o první příčku tabulky.

Příští týden se Rašovice utkají s dosavadním lídrem tabulky SK Málkov. Očekáváme bojovný výkon.

Utkání se odehraje v neděli 13.05.2018 od 14:00hod. na hřišti v Málkově.

Doufáme, že Rašovice přivezou 3 body a oberou tak prozatímní vedoucí celek tabulky.

Rašovice slavý vysokou výhru a přivážejí další důležité body

V neděli 29. 04. zajížděly Rašovice do Vilémova, kde se utkaly s týmem TJ Sokol Mašťov. Ten využívá hřiště ve Vilémově z důvodu nevyhovujícího stavu svého hřiště v Mašťově.

Rašovice nastoupily do utkání v pozměněné sestavě, než tomu bylo v předešlých zápasech. Šanci dostali hráči, kteří se vrátili po zranění a začali s týmem trénovat. Mimořádně se utkání vyvedlo Hanušovi Vlasatému, který se po zranění vrátil do zápasového rytmu a za prvních 30 minut vstřelil dvě branky.

Do utkání nastoupily Rašovice, jako již tradičně, ve velkém tempu. Postupnými kombinacemi od zadních řad se dostávaly k slibným šancím. Již ve 12. minutě první větší šanci okamžitě využil Hanuš Vlasatý, který si v malém vápně počínal jako zkušený kanonýr a otevřel gólový účet zápasu. O 17 minut později se skóre měnilo opět a byl u toho opět Hanuš Vlasatý. Stav utkání tak byl 0:2 pro hosty. V 19. minutě se k přímému kopu na hranici vápna postavil hostující Vladimír Zubko a krásnou technickou střelou přes zeď navýšil gólový účet zápasu na 0:3. Hostujícím hráčům to nestačilo a v tlaku nepolevovali. Ve 42. minutě našel Jan Vojč dlouhým pasem Václava Spurného, který si krásnou kličkou pohrál s domácím brankářem a uzavřel gólový účet prvního poločasu. Do šaten se tak šlo za stavu 0:4 pro hostující FK Rašovice.

Druhý poločas byl víceméně již formalitou. Rašovice pokračovaly v pohledných kombinacích a domácí působili velmi těžkopádně a odevzdaně. Další branku přidal v 50. minutě opět Václav Spurný a stav byl už 0:5. V 72. minutě se opřel do balónu na hranici velkého vápna František Havlíček a přidal střelou pod horní břevno další branku hostů. O minutu později se k míči dostal Jan Vojč a technickou střelou k tyči navýšil skóre už na 0:7 pro hosty. Poslední hřebíček přidal v 83. minutě opět František Havlíček a uzavřel tak gólové hody Rašovic na 0:8.

Rašovice si tak připsaly další důležité 3 body do tabulky a stále živý šance na první příčku tabulky.

V dalším utkání prověří Rašovice celek z Radonic. Domácí nečeká snadné utkání. TJ Sparta Radonice dokázaly potrápit prozatímní první celek tabulky, když na jeho hřišti podlehly pouze těsně 1:2.

Utkání startuje v sobotu 5. 5. 2018 už od 14:00 hodin na domácím hřišti Rašovic.

Všichni jste srdečně zváni. Občerstvení standardně zajištěno.

Souboj o druhé místo Rašovicím nevyšel podle představ

V sobotu 21.04. přivítaly Rašovice fotbalisty z Vilémova.

Zápas začal ve velkém tempu a už ve druhé minutě se balón vrtěl v hostující síti. Do úniku se dostal Rašovický Václav Spurný a krásným lobem na zadní tyč rozvlnil síť. Hosté se ještě nerozkoukali a už prohrávali. Rašovice tak šly již ve druhé minutě do vedení. První poločas se hrál velmi opatrně. Ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu, a tak se šlo do šaten za stavu 1:0 pro domácí.

Druhý poločas se nesl v podobném duchu jako první. K vidění byla opatrná hra. Hosté se snažili připravit si nějaké šance, ale moc se jim nevedlo. K vidění bylo pár světlých okamžiků na obou stranách, ale žádná neskončila gólem. V 50. minutě ztratil balón na polovině hřiště domácí Marcel Petřík a Vilémov z rychlého protiútoku srovnal stav utkání na 1:1. Zbytek utkání se dohrával velmi opatrně. Ani jeden z týmu nechtěl udělat chybu, která by ho stála bodovou ztrátu. V 89. minutě se dostal do velké šance Pavel Papučík, ale střelecké štěstí při něm nestálo. Utkaní tak skončilo 1:1.

V penaltovém rozstřelu měli opět hosté více štěstí, jako již tradičně. Rašovice penaltový rozstřel nezvládly a z utkání tak odešly pouze s jedním bodem.

Za zmínku stojí početná divácká návštěva, která byla obzvlášť veliká. FK Rašovice děkují všem fanouškům, kteří si jako již tradičně našli čas a přišli domácí podpořit.

Příští zápas zajíždějí Rašovice do Vilémova, kde se střetnou s týmem Mašťova..

Rašovice přivážejí z Března cenné vítězství

V neděli 15. 4. 2018 zajížděl tým Rašovic do Března. I když se tým Března B nachází ve spodní části tabulky, tak Rašovice věděly, že je nečeká lehký zápas. Březno B dokáže na svém domácím trávníku potrápit všechny favority soutěže.

Od začátku zápasu diktovali tempo hosté. Povedenými kombinacemi si hosté vypracovali pěkné střelecké příležitosti, ale koncovka vázla. Domácí odpovídali pouze dlouhými nákopy na své útočníky, ale ty bez větších obtíží hostující obrana eliminovala. V 9. minutě zápasu se dostal k míči Pavel Papučík, předal balón Josefovi Kosnarovi, který se střelou pod horní tyč nemýlil. Hosté šli do vedení. Rašovice pokračovaly v pohledných kombinacích, ale štěstí v koncovce hostům nepřálo. První poločas tedy skončil 0:1 pro hostující celek z Rašovic.

Do druhého poločasu nastoupili hosté ve stejném tempu, jako tomu bylo v první půli. Rašovice se snažily, ale stále se nedařilo vstřelit uklidňující druhou branku. Domácí si vytvořili pouze náznaky šancí, ale jak obrana, tak zaskakující gólman Petr Krpálek, který musel nastoupit z důvodu zranění obou gólmanů, nepřipustil žádné komplikace u své branky. Střeleckou smůlu prolomil až v 87. minutě Jan Karas, když se opět po krásné přihrávce Pavla Papučíka objevil před domácím brankářem tváří v tvář a střelou podél pravé nohy nedal brankáři žádnou šanci, pečetil tím výhru hostů 0:2 na hřišti Března.

Rašovice si tak z Března odvážejí výhru a cenné tři body, díky kterým se nacházejí na třetí příčce tabulky pouze o skóre za druhým Vilémovem. Právě s Vilémovem se Rašovice utkají v příštím kole. Bude to přímý souboj o druhé místo tabulky.

Zápas se uskuteční v sobotu 21.04. od 17:00 na domácím hřišti v Rašovicích. Bude to těžké utkání a pevně věříme, že diváci přijdou domácí fotbalisty podpořit v hojném počtu, jako tomu bylo již v zápasech minulých. Občerstvení bude jako vždy zajištěno.

Výstavba přístupového chodníku

Dalším projektem, který se podařilo v areálu Fotbalového klubu Rašovice realizovat, byl přístupový chodník od příjezdové komunikace až k budově šaten

Více o výstavbě včetně fotek naleznete v záložce ,, ÚPRAVA A MODERNIZACE ZÁZEMÍ ,,

První těžší zkoušku Rašovice zvládly

V sobotu 7. 4. 2018 přivítaly Rašovice na svém domácím trávníku tým z Libědic.

Libědice do zápasu nastoupily pouze v deseti hráčích a hra podle toho vypadala. Domácí od začátku diktovali tempo zápasu a vytvářeli si dobré příležitosti. Tlak domácích vyvrcholil první brankou a to, když se ve 20. minutě zápasu dostal k hlavičce Štěpán Hlaváček a otevřel skóre zápasu. 1:0 pro domácí. O dvě minuty později se po kombinaci domácích dostal k míči František Havlíček, přesným centrem našel Pavla Papučíka, který nekompromisně zavěsil nádherným gólem pod horní tyčku, čímž změnil stav utkání na 2:0. Rašovice nepolevovaly a dostávaly se k dalším šancím. Ve 29. minutě se skóre měnilo opět a byl u toho znovu Pavel Papučík, když si s jeho ostrým centrem do malého vápna nedokázal hostující brankář poradit, stav utkání 3:0. Ale ani tento stav Rašovicím nestačil. Ve 35. minutě vyslal z hranice pokutového území krásnou střelu Václav Spurný a stav zápasu už byl 4:0 pro Rašovický tým. Tento výsledek se již do poločasu nezměnil a tak měl tým Libědic o přestávce o čem přemýšlet.

Do druhého poločasu již Libědice nastoupily v plném počtu, ale obrat se nekonal. Rašovice utkání kontrolovaly, a tak utkání skončilo vítězstvím domácích 4:0. Rašovice tak prodloužili sérii domácí neporazitelnosti už na 13 zápasů a připsali si tak důležité vítězství se třemi body.

V příštím utkání Rašovice zajíždějí do Března. Doufejme, že předvedou stejně bojovný výkon a odvezou si všechny tři body.

Rašovice čeká první domácí zápas v jarní části soutěže

V Prvním domácím utkání přivítají FK Rašovice celek z Libědic. Doufáme, že domácí předvedou bojovný výkon a potvrdí domácí neporazitelnost.

Utkání začíná v sobotu 7.4. v 16:30 hodin

Občerstvení jako již tradičně zajištěno.

První zápas jara Rašovicím nevyšel

FK Rašovice zajížděly v sobotu do Hrušovan a věděly, že je na promáčeném a po zimě ještě nezotaveném trávníku nečeká nic lehkého.

První poločas začali lépe Rašovice, když držely míč na svých kopačkách a snažili se tvořit hru. Iniciativu však brzy převzali domácí a nakopávanými balóny za obranu hostí se dostávali k dobrým šancím, ale hostující brankář Pavel Farkaš míč za svá záda nepustil. Rašovice si však pár šancí také vytvořily, ale ani jednomu týmu se nepodařilo vstřelit branku, a tak první poločas skončil 0:0

Do druhého poločasu nastoupily Rašovice výborně a prvních deset minut domácí nepustili z vlastního pokutového území. Rašovice soupeře přehrávaly a jejich tlak byl odměněn první brankou. V 51 minutě se na hranici pokutového území dostal k balónu Jan Karas a skrytou střelou mezi hráči propálil domácího brankáře a změnil stav utkání na 0:1. Hosté v tlaku pokračovali, a však domácí se v 74 minutě dostali k první šanci. Po autovém vhazování se v nepřehledně situaci před hostující brankou nejlépe zorientoval Vladimír Lhotský a srovnal stav utkání na 1:1. Radost domácím však nevydržela dlouho, v 77 minutě se po centru dostal k balónu Vladimír Zubko a krásnou hlavičkou zakončil. Rašovice opět vedly. Hosté si dokázali vytvořit ještě další příležitosti, ale žádná neskončila brankou. V 87 minutě si za zbytečné slovní napadání rozhodčího vysloužil Jan Karas druhou žlutou kartu a oslabil tak hostující tým.

Rašovice bohužel vyhrané utkání ztratily. V 89 minutě hlavou zakončil akci Hrušovan Jakub Hakl a srovnal stav utkání na 2:2

V penaltovém rozstřelu měli více štěstí domácí a Rašovice si tak z Hrušovan odvezly pouhý bod, který je bohužel velkou ztrátou.

V dalším utkání čeká na FK Rašovice nepříjemný soupeř z Libědic

Jarní část sezóny začíná

Jarní část sezóny začíná již tuto sobotu 31.03.2018

Náš tým hostí Hrušovany, které po jarní části sezóny skončili na posledním místě tabulky.

Zápas začíná v sobotu 31.03.2018 v 16:30 na hřišti v Hrušovanech

Doufáme, že Rašovice navážou na výkony s jarní části sezóny a dokáží, že na třetím místě soutěže nejsou náhodou.

Klukům přejeme hodně štěstí do nacházející části sezóny a doufáme, že divácká kulisa bude minimálně stejná, jako tomu bylo v podzimní části sezóny.

Posily:

Přes zimní přestávku se nám podařilo přivést tři nové posily.

Nové posily týmu:  Josef Kosnár

Štěpán Hlaváček

Marek Kydal

Doufáme, že se novým hráčům v týmu bude dařit a budou předvádět stejné kvalitní výkony, jako v přípravě.

Bohužel tým opouští Martin Hofman, který přestoupil do nedalekého Klášterce nad Ohří.

Tím to bychom chtěli za celý tým a výkonný výbor FK Rašovice Martinovi poděkovat za odvedenou práci, výborné výkony a že i díky němu Rašovice skončili po podzimu na krásném třetím místě . Doufáme, že se Martinovi bude dařit i v novém působišti.

Zimní příprava

Rašovice odehráli zimní turnaj v Kadani za účasti 8 týmů, když obsadili 6 místo za 3 výhry a 4 prohry.

Šlo hlavně o to, vyzkoušet hráče na jiných postech a dát trenérovi volnou ruku, aby mohl zkoušet hráče na různých postech.

Bohužel vinou nemocí a dalších věcí se borců moc nescházelo a to se promítalo na předváděné hře a výsledcích.

Turnaj vedl především k tomu, aby se hráči přes zimu připravovali na nadcházející část sezóny.

FK Rašovice - SK Málkov 1:0

Rašovice zvládly jedno z nejtěžších utkání v soutěži proti favorizovanému týmu okresního přeboru SK Málkovu a vyhrály 1:0

V 68 minutě se prosadil jediný hráč zápasu a to Pavel Papučík. Utkání sledovalo několik desítek lidí, děkujeme všem co přišli a bylo vás hodně. To kvůli vám jsme dřeli od začátku do konce a snažili se plnit pokyny trenéra a myslím si, že jsme vše splnili na 110%.  Máme obrovskou radost, porazit tým, který chce jít na postup a každý zápas dává minimálně 6 branek FK Rašovice stále drží 3 příčku a mají domácí neporazitelnost! Děkujeme všem fanouškům za podporu a  těšíme se na vás příští týden v derby s Kláštereckou Jesení.

V osmém kole nás čeká nejproduktivnější tým soutěže a to celek SK Málkov

Tuto sobotu se utkáme s nejproduktivnějším týmem soutěže. Zápas začíná v 16:00 hodin. Doufáme, že nás přijdete podpořit v hojném počtu. Občerstvení jako již tradičně zajištěno.

TJ Spartak  Radonice 3 :4  Fk Rašovice